Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerkőcnek 5 pontos...

2 éves gyerkőcnek 5 pontos öves gyerekülés vagy már elég az autó biztonsági öves ülés? Lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam nemsoká kinövi hosszra a 0-18-as gyerekülést. Nem tudom, hogy 5 pontosat vegyek neki, vagy elég már az a fajta, aminél az autó biztonsági övével lehet bekötni a gyerkőcöt. Én még kicsinek gondolom az ilyen fajtához, azért kérdezgetek. Van egy ülésünk kölcsönbe, amiben nincs 5 pontos, kicsit gagyinak tűnik( IWH for kids), de a mamáékhoz elmenni jó lesz, nem laknak messze. De mindenféleképpen szeretnénk majd neki venni egy másikat.Abban nem vinném el pl. nyaralni (ahova járunk az 200 km innen ahol lakom).
2010. okt. 27. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

18 kg-ig mindenképp saját öves ülés kell. De amíg lehet ilyet használjatok, mert sokkal biztonságosabb! És ne csak akkor akard biztonságban tudni, amikor messzire mentek. A baleset akkor is bekövetkezhet, ha csak a boltba ugrotok le!!!

(sok idióta van ám az utakon, nem elég, ha te vigyázol!)

2010. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, veszünk is másik ülést. De lehet, hogy később tudunk majd venni, de már kicsi a mostani.
2010. okt. 27. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
5 pontosat vennék. A biztonság nagyon fontos.
2010. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp 5 pontosat! Amúgyis a kocsi saját biztonsági övével 25 kg fölött lehet csak bekötni a gyereket!
2010. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 17 kg, és elég gyorsan gyarapodik :D Nehéz belepréselni már kabátostól az ötpontosba. Akkor én milyet vegyek? Bocs, off.
2010. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 12,5 kg a kislányunk, 94 cm. Az autó biztonsági övével beköthető, márkás, nagyon jó minőségű autós ülése van. Teljesen bele van nőve, nem vettem volna meg, ha nem próbáltam volna ki előtte szakemberrel. A szakembernek meg tök mindegy lett volna, hogy melyik fajtát veszem meg.
2010. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
13.53 nem jól tudod. hiszen készülnek 9-25-ös ülések is úgy, hogy a kocsi övével lehet csak bekötni a gyerkőcöt.
2010. okt. 27. 16:32
 8/11 A kérdező kommentje:
14.08. Milyen idős a lánykád? Kisfiam is 90 cm, és 14 kg. Csak a kora miatt vacillálok.
2010. okt. 27. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem decemberben lesz 2 éves a fiam, 13,5 kg, 98 cm. 5 pontosat vettünk, ami menet közben is dönthető. 30.000 körül már elég jókat lehet kifogni, érdemes figyelni az akciókat. Az autó övével beköthető ülésekkel alapvetően 2 nagy gond van : 1. Ha olyan "szabadulós" a gyerkőc, egy pillanat alatt lenyomja a csatot és már kint is van. ( 2 éveseknél tomboló dackorszak idején nem kevés az esélye.) 2.Általában nem dönthetőek, csak egy fix pozícióba lehet őket beállítani induláskor. 200km-en sanszos, hogy valamikor "beájul" a gyerkőc.

De ez csak az én véleményem.

2010. okt. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

13.53-as vagyok!


Egyébként nem tudom rosszul! 3 év alatti gyerek nem szálítható autóban, csak gyerekülésbe, de akkor is csak úgy, hogy a gyerekülés biztonsági övével van rögzítva az ülésbe. És 135 cm felett lehet elvileg az autó övével bekötni.

De hogy ne a levegőbe beszéljek, itt az ide vonatkozó jogszabály.

"A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell."

2010. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!