Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik gyerekekkel?

Miért nem játszik gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Egy okos értelmes beszédes gyerek. Egy dolog aggaszt vele kapcsolatban, az pedig az hogy gyerekkel egyáltalán nem akar játszani. Ha más odamegy hozzá a játszótéren akkor elszalad, ha menne utána hívják játszani akkor is nyafizik és elfut. Eléggé aggaszt ez mert a többi vele egy idős gyerek már keresi egymás társaságát. :( az én lányom abszolút nem akar. Tartózkodik. Idegen felnőttekkel is tartózkodó.


Egyébként bölcsibe jár, ott egyáltalán nem mondták róla hogy "antiszoc" lenne. Szívesen figyeli a többieket, nagyokat mosolyog rajtuk. Ezt egyébként a játszótéren is csinálja, messziről nézi őket és ha tetszik neki amit csinálnak elkezdi utánozni őket. De becsatlakozni egyáltalán nem akar.


A bölcsibol van kb 3. gyerek akiknek a társaságát a játszótéren is keresi ha összefutunk velük de kb ennyi. :/ új gyerekeket abszolút nem akar fogadni.


Tapasztalt más is ilyet?


ápr. 20. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Igen, kisgyermeknevelő vagyok, és a legtöbb gyerekígy működik, elösször játszanak külön, majd egymás mellett utánozva a másikat, vagy figyelik és lassan kb 2.5-3 évesen kezdenek egymással játszani.

Van aki korábban van aki később. Nem egyforma a gyerekek személyisége ugyan úgy ahogy a felnőtteké sem.

ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Még óvodában sem játszanak együtt kiscsoportban.

Kicsit olvass utána a fejlődéslélektannak.

Óvodában középsőben kezdődik el általában az együtt játszás.

ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom. Inkább az zavar hogy elszalad ha a többiek nyitnanak felé. :/ semennyire nem fogadja őket barátságosan.
ápr. 20. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem akar velük játszani
ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 babyboom567 ***** válasza:
100%
De miért kellene mindenkivel vagy bárkivel barátkoznia?Azt írod van 3 kisgyerek aki felé nyit.Pont elég.Ennyire van érzelmileg beállítva.Semmi baja nincs a gyerekednek.
ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert 2.5 éves.
ápr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, kicsi még. Illetve lehet, hogy ilyen távolságtartóbb személyiség is, nekem 2 kislányom van, a nagyobb most lesz 4 éves, de ő is eléggé hűvösen fogadja mások közeledését. Vagy leginkább sehogy. Van néhány szerencsés kiválasztott az oviban is, akikkel együtt játszanak, akikről mesél, de a többiekkel szemben abszolút elutasító. Majdnem mindennapos beszélgetésünk, amikor megkérdezi, hogy "Anya, őt szereted/ismered? Nem? Akkor miért vagy vele kedves?". Ő ilyen típus, mindig is nehezebben, lassabban nyitott mások felé, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne jó társaságban. Csak megfontoltabb, szereti megtartani a saját határait. Ez szerintem amúgy jó, mindig mondogatom, hogy őt legalább nem viszi el a cukrosbácsi :D A kicsit cserébe igen, bármikor, bárki. 1,5 éves, de lazán elmenne a legközelebbi idegennel, ha az szépen mosolyog rá. Ő az a típus, aki odamegy a játszótéren másokhoz, aki egy kiskutya után szalad(na), aki a babakocsiból széles vigyorral integet és "sziaaaa!" kiabál mindenkinek, aki csak szembejön. Amikor az oviba visszük a nagyot, lazán bemenne a csoportszobába a csapat gyerek közé, míg a nővérét úgy kellett az első napokban lehámozni rólam. Szóval simán személyiség kérdése is, és nem feltétlenül rossz az, ha valaki szeret kicsit lassabban haladni. Én inkább az idősebb lányomhoz hasonlítok ebből a szempontból, szeretem, ha békén hagynak mások és csak azok szólnak hozzám, akiket akarom, hogy hozzám szóljanak :D A kicsi meg olyan, mint az apja, haverkodós, társaságkedvelő, bulizós. Egyik sem jobb vagy rosszabb, mint a másik, csak más, és mind a kettőnek van helye a világban. Szerintem. Amíg ők így megtalálják magukat és boldogok, addig ezzel én semmi bajt nem látok. Ha a te lányodnak is csak egy barátja lesz, akkor már nagy baj biztosan nincs. De hát te magad is mondod, hogy már van három is, ez több, mint ami nekem van, szóval ne féltsd :D Na meg a személyisége még nagyon sokáig változni fog, szinte biztos, hogy idővel megszereti a gyerektársaságot és ő is keresi majd a kapcsolódási pontokat.
ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyereked
ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebben a korban ez teljesen normális. A lányom és a fiam sem játszott másokkal ennyi idősen. Illetve a lányom csak egy ugyanannyi idős kisfiúval, aki a barátnőmék kisfia és szokszor össze jártunk kicsi koruktól kezdve. 3 éves koruk után kezdtek nyitni mások felé közösségben.
ápr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt cafolom h kiscsoportban nem jatszanak. Igenis mindenki baeatkozik es egyutt jatszanak. En lattam.olyat h nagycsoportos kislany meg mindig az ovono mellett allt az udvaron,nem jatszott nem szolalt meg. Az mar nem volt normalis.
ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!