Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől alakul ki tüdőgyulladás?

Mitől alakul ki tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés
Ha folyik az orra a gyerkőcnek és köhög mitől mehet át az egész tüdőgyulladásba?Az orra nincs porszívózva,mert ki tudja fújni.(2 éves)
2010. okt. 27. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem két kisfiam van. Akár milyen ügyesek is a kicsik, 2 évesen még nem tudnak tökéletesen és hatékonyan úgy orrot fújni, hogy az orr felső részéből, a melléküregekből is kijöjjön a váladék. Amikor a kicsiknél a váladék egy része jön az orron keresztül orrfolyásként, másik jelentős része a garaton át a hörgőkbe jut, ahol felülfertőződik, pang, továbbjut a hörgőcskéken át az alveolusokig és máris kész a tüdőgyuszi.

Ha nem is minden orrfújáskor, de minimum 3x naponta és legfőképp lefekvés előtt jót tesz egy Sterimaros öblítés és egy alapos orrporszi. Én használok orrcsepet is ( gyerekeknek valót ), valamint ha nagyon taknyosak akkor Fenistil cseppet kapnak 3x annyi csepp ahány kiló a gyerek. Ha náthásak az enyémek ha nem is köhögnek kapnak köptetőt ( nálunk jól bevált a Stodal homeos szirup. ), mert a köptető megakadályozza a lecsorgott váladék letapadását, lerakódását a hörgőkbe. Baby Luff balzsammal kenem lefekvéskor a hátukat, mellkasukat. Hársfa, vagy csillagánizs teát főzök melybe mézet teszek.


Ha nálatok sokszor előfordul a tüdőgyulladás, érdemes egy alapos kivizsgálást is megejteni.

2010. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,nagyon sokat segítettél.

Szerencsére nem az én lányomról van szó,csak furcsálltam ,hogy nem porszívózzák a kicsi orrát.A lányom és a másik kislány egyszerre betegedtek meg és mi anyukák megosztottuk a tapasztalatokat.Mikor mondtam,hogy én naponta 5-6 alkalommal szívom az orrát,ő nevetve mondta,hogy neki olyan ügyes a kislánya,hogy nincs erre szüksége.Ez egy hete volt.A lányom már jól van ők tüdőröntgenre mennek.Megijedtem,hogy nálunk fenn áll-e a veszélye a tüdő gyulladásnak.Rhynathiolt,cebion cseppet ,FLP-s Kids vitamint,Aqua maris orr sprayt adok a lányomnak,remélem minálunk nem lesz semmi gond.Már nem folyik az orra csak néha köhög.

2010. okt. 27. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!