Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyton ordító 3 évesnek...

Folyton ordító 3 évesnek idegrendszeri problémája lehet?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszédban van egy kb. 3 éves gyerek, folyton üvölt, de kegyetlenül, zeng tőle a környék, van, hogy kisebb megszakításokkal órákon át. Beszélni még sosem hallottam. Ha nem sír, akkor úgy sipítozik, mint egy kismajom. Már gondolkoztam, hogy felveszem a kapcsolatot a körzeti védőnővel, hogy tudnak-e a családról (kb. 2 éve költöztek ide), de igazából nem hiszem, hogy ha tudnak is róluk, bármit tudnának csinálni. Nekem az a gyanúm, hogy ez a kisgyerek idegrendszerileg fejletlenebb a koránál. Így lehet? Vajon nagyobb korában, is arra számíthatunk, hogy folyton dühkitörései lesznek? A szülők egyszerűnek tűnnek, néha veszekedés is van, de nem hiszem, hogy gyámügyi eset. Zavarni zavar... Van sokkal több gyerekes család is a közelben, ahonnan több év alatt nem jött ennyi üvöltés, sikítozás, mint innen 1 hét alatt...

#kisgyerek #üvöltés #visítás #viselkezédési zavar #idegrendszeri fejletlenség
máj. 21. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A mai rendszerben nem lehet eldugni a gyereket. Hidd el, látják. Védőnő, gyerekorvos látja, hamarosan az ovi is látni fogja. Szerintem a szülők is tudnak róla, nem te vagy, aki felfedezte a gyereket, és a problémáját. Lehet idegrendszeri éretlenség, igen. Lehet más is. Majd a szülőt továbbirányítják a megfelelő helyre, de lehet, hogy már meg is történt. Neked ezzel nincs semmi dolgod, nem kell telefonálgatni sehová.

Hogy a későbbiekben mi várható, az attól függ, mi a probléma. Alakíts ki jó viszonyt velük, ha infó kell. Elhiszem, hogy zavar, de ezzel nem tudsz mit tenni.

máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Autizmus 1...2...3!
máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

2!


Hiába viccelődsz itt az autizmussal!


Van gyereked egyáltalán?


Autista gyereket láttál már közelről? (~30cm)


Tudod, az én gyerekem autista. És pont így kezdődött 1.5-2 éves korában. 2-3-4 órás hisztikkel,önbántalmazással stb.

máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van gyerekem. És nem viccelődök, sajnálom, ha valaki gyerekének ilyen, vagy más baja van, de itt gyakorin mindenkire rahuzzak sajnos a diagnózist, erre céloztam...elnézést, hogy megbántottalak. 2es voltam
máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!