Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fejlődési zavar?! Idegrendszer...

Fejlődési zavar?! Idegrendszer éretlenség? Kisfiam 2 éves lesz decemberben, beszédértési problémája van, baba nyelven beszél és többször echolál is. Valakinek volt így a gyermeke?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak nyaki hipotóniája volt születése után (izom letapadás) amit Dévényes szépen helyre hozott.Minden mozgást szépen "időre csinált " volt amit korábban is.Viszont a járással nagyon megkésett,jártunk tornára,vízben való terápiára és 21 hónaposan elindult de úgy,hogy szinte tökéletesen.Semmi bizonytalanság nem volt a járásban.Viszot akkor szembesültünk a következő problémával ami közben nem is tűnt fel,próbáltunk a nagy mozgásra koncentrálni hogy végre sikerüljön.Észre vettük,hogy alap dolgokat nem ért meg,pl a tiltást egyből megérti,ha hívom akkor is. A nevére is hallgat,ha mesét néz akkor nem igazán akarja meghallani meg ha valami nagyon leköti.De például hol van ez meg az azt egyáltalán nem érti meg.Nagyon megvagyok ijedve,mert első gyerekes anyukaként nagyon tanácstalan vagyok.Elkezdtük a korai fejlesztést ,ott azt mondták enyhe figyelem zavara van és a hallását kell megvizsgáltatni.Voltunk bera vizsgálaton jó lett neki teljesen.Itthon tsmt-tornát csinálunk.Valakinek valami tapasztalat? Jól esne egy kis tanács.Kértem időpontot is egy Bp.-i gyermekpszichiáterhez,több szem többet lát alapon.

#korai fejlesztő #Fejlődési zavar?Tmst
2017. nov. 17. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

A "hol" és hasonló kérdőszavak még elég összetett, absztrakt gondolkodást igényelnek. Ha mondjuk nyáron, vagy ősszel sem érti, akkor érdemes szakmai segítséget kérni, de két éves kor alatt még simán belefér.


Ráadásul rettentő eltérő a gyerekek fejlődési üteme, főleg a részképességeké.

A lányom valamelyest érhetően, tőmondat jelleggel két és fél évesen kezdett beszélni. Ennek egy éve, most folyékonyan, választékosan, tisztán beszél.

Egy nagyszülős hétvége után spontán elszavalta az Öreg néne őzikéjének első 6 versszakát. Néztem értetlenül, aztán felhívtam a szüleimet, hogy ezt hogy csinálták.

Mondták, hogy sehogy, mellette olvasgatták, "maguknak" többször elismételték. Egyszerűen megragadt neki és hiba nélkül visszamondta. Én se tudom fejből, telefonon olvastam közben, hogy tényleg jó-e a szöveg és igen.


De őt is vittük neurológushoz babaként. Nagyon komplikált szülés volt, a szülészorvos profizmusán múlott, hogy egyáltalán életben maradt (és én is megúsztam maradandó károsodás nélkül). Újszülöttként rendben találtak mindent, de jelezték, hogy figyeljünk, előjöhet később is idegrendszeri gond, ha valami sérült.


A fejét féloldalasan tartotta néhány hónaposan, aztán kúszásnál az egyik lábát csak húzta maga után. Szakember megnézte, bizonytalanul javasolt némi otthoni tornát, amit ímmel-ámmal csináltunk. Aztán egyszerűen kinőtte. Sőt, meglepően fejlett a mozgáskoordinációja.


A totyogós kort megúszta két nagyobb pofáraeséssel (szó szerint, kétszer repedt szét a szája bő egy éven belül). Most 3,5 éves. Pontosan ugrik, dob, magától megtanult bukfencezni is. Úgy mászik bármire, mint egy született orángután.


Röviden én azt javaslom, hogy saját megnyugtatásra nézessétek meg, de szerintem nincs semmi komoly baja. Ráadásul ennyi idősen a figyelem még elég szétszórt, könnyen leragad felnőtteknek érdektelen dolgokon is.

2017. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem igazán értem, hogy lehet egy nem egészen 2 évesnél figyelemzavart megállapítani. Az, hogy echolál, teljesen normális ebben a korban, én kisfiam is csinálta, mostanában szokott le róla. (Októberben volt 2 éves.)

A többit nem értem pontosan.

Tárgyakat kérdezel, hogy hol van, és nem mutatja meg? Nem lehet, hogy csak nincs kedve hozzá? Más utasításokat sem ért, pl hogy hozd ide a cipődet, vagy gyere reggelizni, menjünk kezet mosni, stb.?

2017. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat lehet nem voltam egyértelmű,de igen amiket felsoroltál nem érti vagyis nem nagyon reagál rá semmit,ha megyek valahova azonnal jön utánam.2 hónapos kora óta nagyon jól beállt nála egy jól összetett napirend,amit a mai napig tartok nála és sosem volt ezzel gondja.Az alvása is ha mondhatom úgy de tökéletes,jó alvó kisgyerek.Enni is imád ,minden ételre jól reagált,amit időről időre bevezettem fokozatosan a mai napig imádja.Megeszik mindent szinte.Nem válogatós.A szülésem nekem sem volt egyszerű,roham szülés volt,indítottak és nagyon gyorsan arra eszméltem,hogy a semmiből 2 perces fájásaim voltak és nagyon gyorsan jöttek a toló fájások is,a kisfiam is elfáradt és lassult a szív verése,szerencsémre egy nagyon jó orvosi csapat volt így megúsztuk nagyobb baj nélkül ,vákummal gyorsan világra segítették.Szerintem ott volt egy pár másodperces dolog amitől lehet ez az idegrendszeres probléma.De nyilván ez csak egy feltételezés,amit a fejlődés neurulógusunk egy MR vizsgálattal akar megnézni.Viszont ő egyedül véleményezett legutóbb egy 5 perces kontroll vizsgálat után,hogy kisfiamnak autisztikus viselkedése van.Pervazív zavart gondol,ami szerinte nem feltétlen autizmust jelent hanem valamilyen fejlődési problémát.Máshol senki ilyet nem mondott,ezért szeretnék a végére járni,hogy miről is van szó pontosan.Nekem meg sem fordulna a fejemben az autizmus,mert egyik tünetet sem produkálja ,kivéve ez a beszéd értés -beszélés ami önmagában nem jelentheti azt szerintem.
2017. nov. 17. 20:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Ismerős történet. Nálunk is vákuum, hipotónia, megkésett mozgásfejlődés, autisztikus tünetek, megkésett beszédfejlődés...

DE ne írd le, ne aggódd túl, ugrásszerűen fejlődnek.


20 hónaposan nem mutogatott, látszólag alig értett, 0 szava volt, autizmusra gyanakodtak.

Kerek 2 évesen nem beszélt még, de ezerrel próbálta megértetni magát mutogatva és a beszédértése is nagyot ugrott.

Most 27 hónapos 30-40 szót mond, mindent ért, neuropszichológus szerint fejlődési kora majdnem 3 év annak ellenére, hogy a kifejező beszéd megkésett és még a nagymozgás se az igazi.

2017. nov. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ezek nagyon jó hírek,nagyon Bízok benne,hogy nálunk is így lesz.Igen a mutogatás nálunk is csak most kezdődött el,igazából egyik napról a másikra és előtte nem csinálta.De szeret társaságban lenni,gyerekekkel.Igényli a társas játékot,ő egyedül nem igazán akar meglenni játékkal.Ezzel az autizmus dologgal viszont azért sem értenék egyet ,mivel azt nagyon alapos vizsgálat után tudják diagnoztizálni és nem egy 5-10 perces kontroll vizsgálat után.Teljesen normálisan viselkedett ott is,csak ha orvosi környezetben van akkor fél és sír.Az oltások miatt maradt ez a dolog meg.Korai fejlesztőknél is volt egy nagyobb vizsgálat,de ott nem hangzott el szó szerint autisztikus viselkedés sem.Csak,hogy több területen is elmaradása van.A nagy mozgásban viszont már nem.Pedig azzal indítottunk,hogy nehezen akart elindulni vagyis elég sokára.Örülök,hogy nálatok rendeződött a dolog.Bízok benne és a fiamban is,hogy ő is felzárkózik majd.Annyira ijesztő tud lenni,azért ez a dolog.Nyilván ez nem egy megfázás vagy ilyesmi aminek lehet tudni az okát vagy miből indult ki és mi lesz a vége ...
2017. nov. 17. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
2 evesen en is izgultam a fiamert, mara belattam, hogy o szimplan csak ilyen. A fiuk kesobb ernek, o meg egy kicsit meg kesobb. Semmit nem mutatott, egy szót se mondott, mozgas tökéletes. Most 2,5eves, naponta jon uj szo, mindent ert, mutat, utasítás vegrehajt, kerek valamit megcsinalja, hozza, segit. Kezenfogva setal, el lehet magyarázni neki barmit, megerti es elfogadja. Sokkal kevesebb a hiszti is. Egyedul eszik, iszik, nem valogat. Rajzol, fest, jatekkal rendeltetesszeruen jatszik. Konyvbol mindent megmutat, formakirakot, formaegyeztetot elsőre megcsinalja de nem koti le. Baratsagos, vidam, nyitott gyerek, imad fogocskazni, erti a humort. Nagyokat lehet hulyulni mar vele:) Ne aggodj csak későn érő típus.
2017. nov. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem semmi baj a fiaddal. Két évesen ne várj el olyan dolgokat tőle, amit már egy oviskorú 3 éves meg tud csinálni. nagyon sokat fog változni, mire betölti a hármat, beszélni is fog addigra. Az én fiam 2,5 év után kezdett el nagy irammal fejlodni, akkor kezdett el beszélni, kanalazni az ételt, rajzolni, egyedül elfoglalni magát, szobatiszta lett. O ilyen keson ero tipus volt, ma már minden ok, ügyes 3 éves ovis. Nyugi, beéri magát a gyereked. lehet, hogy idegörlő, deki kell várni.
2017. nov. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszát.Remélem igazatok lesz😊
2017. nov. 18. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
18%

a mai gyerekek nem tudnak beszélni... ismerősöm gyereke mindent azonnal megkapott. öáö szócska után a szülei tudták, hogy mit akart és a kezébe nyomták, kérdem én ha mindent alapból megkap mert a gügyögését is értik vagy elég ha rámutat valamire, akkor minek kéne megtanulnia beszélni? Amint bölcsibe került kénytelen volt a társaság miatt kommunikálni és azóta viszont csak ömlik belőle a szó.

Nem kell ezt túlspilázni, a hol van ez meg az, ilyen korban még egyáltalán nem vészes.

2017. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!