Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vega gyerek lehet gond?

Vega gyerek lehet gond?

Figyelt kérdés
Az a helyzet a lányom életébe 3harapás húst evett szó szerint, de azt is kiköpte. Már hozzátápláláskor sem ette meg. Most 3éves bölcsis is volt, ott sem evett. Tejet is csak kakaó formájába vagy tésztára tejfölt. Tojást nem eszik. Kortársainál alacsonyabb, de súlya hozzá képest megfelelő. Ti kérnétek vérvételt ezért?

máj. 22. 06:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez még bőven változhat. Én sem igazán ettem gyermekkoromban húst, nagyon válogatós voltam. Idővel ez változott, most felnőttként el sem tudnám képzelni az életemet hús nélkül. A fiam is 3 éves, gyakorlatilag fényevő, de súlya megfelelő korához képest.
máj. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A fiam se eszik húst. Mondjuk nála ki is alakult a vashiány, most épp 3 hónapos vas kúrán van.

Ő 2 éves.

máj. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés a szükséges tápanyagokat másból beviszi e a szervezetébe.
máj. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 babyboom567 ***** válasza:
53%
Kolbász,sonka,virsli,parizer,szalámi?Ezeket megeszi?
máj. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
A gyerek nem vega, csak valószínűleg túl keménynek gondolja a húst a többi ételhez képest, vagy nem szereti az ízét.
máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

15 éves lesz a lányom, úgy 1 éves kora óta tart ez az állapot.


Mindig is volt enyhe vashiány, kezeltük, de a táplálkozása miatt 100%os sose volt.


A helyzet most tetőzött, kritikán aluli a vas + a ciklusa is felborult, jelenleg gyógyszert kap rá.


#4

Nem rosszból, de a gasztros mondta, hogy azt a hajunkra kenhetjük kb.

(Bár az enyém ebből is max a virslit eszi, nyilván jó minőségűt, de nem ugyanaz sajnos.)

máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, kihagytam:

Évente nézessetek labort, nekünk is ezt javasolták.

máj. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 babyboom567 ***** válasza:
72%
Nem csak bolti vackok vannak,mindent el lehet otthon készíteni,és tudod mi van benne.És nem is kell nagy főzőtudomány hozzá csak ki kell nyitni a youtube-ot.
máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

6

Az étrendjében hogyan próbáljátok megoldani, hogy nem hússal viszi be a szervezetébe a vasat?


Nők esetén jobban oda kell erre figyelni a menstruáció miatt.

máj. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

#8

Csak a probléma ott kezdődik, hogy az mind húsból készül.


A gyerek meg nem hülye.

Én pl beleturmixoltam a csirkemellet a főzelékbe, a krémlevesbe, mikor kicsi volt.

Rögtön megérezte, és köpte ki.


Amit az ilyen kísérletezgetésekkel el lehet érni, az az, hogy a gyerek olyan bizalmatlan lesz az ételekkel, (meg azzal, aki adja), hogy még azt sem fogja megenni, amit addig...

máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!