Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a menstruáció miatt kell...

Ha a menstruáció miatt kell gyereknek beígért programot lemondanotok, mit mondtok neki?

Figyelt kérdés
Rosszul vagytok? Fáj a hasatok? Vagy mással indokolnátok, ha olyan történne, hogy pl. strandra vagy egyéb többórás programra mennétek a gyerekkel előre eltervezve, de nektek épp megvan a mensi?

máj. 23. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

"Anyának fáj a hasa". Olyan túl nagyon nem kell hazudni, mert akkor hogy várod hogy majd a gyerek ne hazudjon neked?


Stranda el lehet vinni, max te nem fürdessz.

máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondok le egy menstruáció miatt programot. Ha görcsölök veszel be fájdalomcsillapítót és görcsoldót (nekem szokott segíteni, szerencsére), strandra is lehet menni, tamponnal, kehellyel úszni is lehet (csak sokkal jobban kell figyelni a higéniára, többször cserélni/üríteni), de aki nem használ ilyet vagy nem szeretne úgy vízbe menni az marad a parton. A több órás program, hacsak nem egy erdei túra nem gáz, mosdó mondenhol van elérhető távolságban, fertőtlenítő alapból van nálam mindig... Fesztivált is oldottam meg menstruáció alatt, pedig ott a körülmények nem épp "ideálisak" sokszor.
máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
nem értem, havonta egyszer kb öt napra bezárkóztok és csak a kisboltba mentek ki, mert menstruálsz? szerintem lépj túl rajta, vagy keress egy jó szakorvosi csapatot magad köré, mert így nem lehet hosszútávon élni.
máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Ezt most én sem értem.

Cirka 20 éve menstruálok, de életemben nem volt olyan program amit emiatt le kellett volna mondani. Pedig én a rohadtul görcsölős fajta vagyok.

máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem nagyon erős a menstruációm és iszonyú fájdalmaim vannak, de még én sem mondtam le programot, ha ép akkor van meg. Ilyenkor beveszek erősebb fájdalom csillapítót amit az orvos írt fel és azt direkt ilyen esetre tartogatom.
máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Mekkora bunkók vagytok...Nekem sem okoz gondot általában az a pár nap, de igenis van akinek igen. Vagy azért, mert kb fél óránként betétet kell cserélnie annyira vérzik és/vagy annyira görcsöl, hogy nincs kedve sehova menni. Mondjátok egy migrénesnek, hogy ti egy kis fejfájás miatt soha nem mondtatok le programot.... Szörnyű, hogy anyákba/nőkbe ennyi empátia szorul csak....
máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kellett már lemondanom programot, mert pont megjött. Nekem az sokáig azzal járt, hogy brutálisan görcsöltem, vényre kapható görcsoldókkal is és mellé olykor hánytam. Amióta szültem, szerencsére sokat javult a helyzet, azóta nem fordult elő olyan, hogy halasztani kellett volna programot, de átérzem.

Mivel lányaim vannak, én őszintén elszoktam mondani a kezdetektől, hogy anyának megjött, ezért most nem szeretne ezt vagy azt csinálni, kész. Nyilván ez kérdéseket szül bennük, akkor meg ott a lehetőség a nyílt beszélgetésekre. Azt remélem az őszinte kommunikációtól, hogy nem tabusítják a ciklus, a menstruáció és egyéb "kényes témák" fogalmát.

máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Az a helyzet, hogy egy normális, egészséges menstruáció miatt semmit sem kell lemondani. A görcs kezelhető fájdalomcsillapítóval, a vérzésre van tampon, betét, intimkehely, menstruációs bugyi és ezek tetszőleges kombinációi.

Ha téged annyira megvisel a menstruáció, hogy nem bírsz végigcsinálni egy családi programot, akkor tanácsos orvoshoz fordulni. A gyerekeknek nyugodtan mondhatod, hogy rosszul vagy, fáj a hasad, gyenge vagy.

máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Már kicsi korában is az igazat mondtam. Anyának megjött a menzesze,nem tudunk strandra/messzi játszóra menni. Ennyi.


Ugyanis az éjszakai betétet is 45 percenként max cserélnem kell napokig.


Megtanulta. Ma már ő kérdez rá. 8 éves

máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

3!


9es vagyok. Tulajdonképpen igen a válaszom a kérdesedre.


12 éves koromtól menstruálok. 8-10 nap a menzeszem, és nagyon erős.

41 éves vagyok, szültem is. Nem változott semmit. Két fajta vérzéscsillapítót szedek,ha megjön, mert a Covid még erősített rajta. 2 éve majdnem elvéreztem a munkahelyen,úgy jöttek értem a férjem meg a lányom 21-re.


Szóval van ilyen is. És nem,nem kóros. Évente lát nőgyógyász.

máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!