Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miből tudtok töltekezni az...

Miből tudtok töltekezni az ilyen időszakokban?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom 1,5 hete fogzik. Amúgy viszonylag jó alvó, max egyszer kel, akkor elkezdett 4-5-ször. Ha eljöttem mellőle, azonnal sírni kezdett. Utána elkapott valami felsőlégúti nyavaját is lázzal, takonnyal, a láz már lement szerencsére első napokban. Node most konkrétan ott tartunk, hogy harmadik napja matrica, visítva ordít akkor is, ha csak pisilni megyek el mellőle. Egésznap bújni kell a kanapén, a földön, az asztalnál, akárhol. Semmi nem jó, amit csinálok, semmivel nem tudom lekötni 2 percre sem. Már szépen beszél, elmondja mit kér enni, megcsinálom neki, leteszem, ez nem kell, sírni kezd, kér inkább mást, adom, beleeszik, megint mást kér. Mára teljesen elfogyott a türelmem, hulla vagyok, másfél hete jó közelítéssel nem aludtam, az idegrendszerem tropa és nem bírom hallgatni az állandó visítva sírást. Babaként volt ilyen... Tudom fáj neki, szeressem, legyek türelmes, blabla... Az apját nem fogadja el jelenleg, csak mégjobban üvölt nála, így nem igazán tud leváltani egy rekreációs mosogatás erejére sem. Ti hogyan vészelitek át ezeket az időszakokat? Én őszintén nem gondoltam, hogy lesz még ennyire rossz és tehetetlen időszakunk...
máj. 23. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem hat semmilyen gyógyszer a fogzasra? Nekem halál nyugodt babám van, egyedül fogzaskor volt eddig, hogy 1-2 napig folyton keservesen sírt, viszont fel kúp után nem sokkal lényegesen jobb lett a helyzet. Nálatok nem használ?
máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem látok javulást semmitől sajnos. Már ott tartok, hogy azt érzem megbuktam anyaként, mert elképzelni sem tudom mi a baja. A foga gondolom, de egyik sem viselte meg annyira, mint ezek. Mi is túl voltunk rajtuk néhány nap alatt mindig és max 1-2 adag fájdalomcsillapító megoldotta, de sokszor még az sem kellett. Most próbáltunk már kúpot, Nurofen szirupot, Flamborin cseppet, de ugyanolyan bújós nyüszi egésznap, hullámokban (óránként kétszer legalább) visítva ordítva lök el, vagy bújik hozzám váltva. Látom hogy szenved és próbálom az utolsó utáni erőmet összekaparva türelemmel kezelni, de már nagyon nehezen megy, ezért érdekelne, hogy ilyen helyzetben ti mégis hogyan tudtok túlélni, utolsó utáni energia löketeket is mozgósítani?
máj. 23. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy buktal meg anyaként, sőt, nagyon jó anya vagy, mert így sincs rá egy rossz szavad se, és láthatóan mindent megteszel érte. Védőnőt, gyerekorvost kérdezted, mi lehet a gond? Nem tudok sajnos érdemben segíteni, mert nekem még csak 7 hónapos, ilyen idoszakunk nem volt, de sok kitartást kívánok, ezen is túl lesztek egyszer. :)
máj. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi Anaftin Baby-t vettünk és az valamit segített. Nekem 15 hónapos a lányom és szinte minden foga kint van. Nagyon megszenvedte. Egyszerre jött 3-4 foga.
máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja, igen... a fogzós krémeket nem említettem, azokból is van itthon pár, de mintha semmit sem kennék.

Már azon aggódom, hogy nem a betegségből maradt-e vissza valami, ami orvost igényelne, de igazán a dokink is csak türelemre int, lehet a taknyosság, torokfájás, plusz fogzás együttes hatása... Ő pont ilyen "letehetetlen" baba volt kb. 8 hónapos koráig, nagyon nehezen viseltem, megint ugyanazt érzem. Semmi nem jó, amit csinálok, lövésem sincs mi a baja, miért sír, tehetetlen vagyok, kimerült, ingerült, elegem van...

máj. 23. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én ha nagyon szenvedett, nurofent adtam. Nálunk ezek az ínykencék semmit nem értek.


Egyébként nekem a lányom 2,5 éves, ő fogzás nélkül is ezt csinálja. Születése óta pocsék alvó, nincs 2,5 éve egyben átaludt 4 órám.

Én hozzászoktam ehhez ennyi idő alatt. Ha már minden kötél szakad nálam, belenyomom az apja kezébe, nem érdekel melyik sír jobban és lelépek 1-2 órára.

máj. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!