Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdődtek el nálatok az...

Mikor kezdődtek el nálatok az igazi esti mesés időszakok?

Figyelt kérdés
Amikor elalvás előtt igényelte a kicsi, hogy meséljetek neki.
2011. ápr. 27. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak sokáig minden este mondókáztam. Aztán elkezdte egyre jobban követelni, mindegyik után mondta, hogy még, még, meg vezényelt, hogy nuszi - nyuszisat mondjam, stb. Szóval észrevettem, hogy felélénkül tőle. (A mondókák olyan pattogósak valahogy.)

Úgyhogy 17,5 hónaposan kezdtük el, hogy lefekvés előtt egy kemény lapos könyvből olvasok neki. Az ölemben ül, közben issza a tejitalát. Elolvasom neki ami az adott oldalon van, majd megbeszéljük, hogy miket lát a képen. Mi van ott, mit eszik a nyuszi, stb... Azokat szereti a legjobban, amiben az állatok elmennek a végén aludni.

És érdekes, de az első ilyen este elolvastunk egy könyvet, és szó nélkül lefeküdt aludni. Nem követelt többet, nem pörgött fel tőle. Szóval azóta mesélünk. :) Holnap lesz 19 hónapos.

2011. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elalvás előtt még mindig nem tudok neki mesélni, mert felébred tőle, és még követeli, hogy ezt is, azt is, még, még.. és ha fáradt, akkor sír, ha nem fáradt, akkor meg azért sír, hogy még, olvassak. Úgyhogy nálunk ez egyelőre még marad délutáni elfogaltság :) Se ebéd utáni alvásnál, se lefekvés előtt közvetlenül nem olvasok (még) neki. 29 hónapos.
2011. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 28hónapos,kb egy éve mesélek neki esténként és a déli alvás előtt is.Thomas és Bogyó-Babóca a kedvencei.De minden állatos mesét szeret.Az én meséimet is szereti(BOribon,Pöttyös Panni,Öreg néne őzikéje stb)Babócás meséket már tudja fejből is,ha kihagyok pár mondatot,akkor rámszól,nem így van.Szóval változó,szerintem ez is gyerek függő,mint a szobatisztaság és társai
2011. ápr. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam sokkal később igényelte bőven elm últ 3 éves.

A kicsi most múlt 2 , őt sem nagyon érdekli.

2011. ápr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom van. Elég régóta nézegettünk mesekönyveket (leporellós) de sajnos csak 18 hónapos korától volt képes megmaradni egyhelyben és hallgatni a mesét.

Most már este közli hogy tente, kikiabál, hogy anyuka esti mese, nyomja a kezembe a könyvet (most már igazi kicsiknek való mesekönyvet) elfekszik az ágyikójában és felolvasom neki. Néha nagyokat kacag.

Ha vége akkor meg az apját követeli jó éjt puszira. :)


Úgyhogy másfél éves korától van nálunk esti mese.

2011. ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az én kisfiam 26 hónapos korától kezdte igazán igényelni az esti mesét. :o)
2011. ápr. 28. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Most, 19 hónapos korától van esti mese. Eddig szépen elaludt egyedül a szobájában, de most 2 hete változott valami, kidobálta a cumit és az üveget, mindig arra játszott h visszamenjek és visszaadjam neki. Akkor kezdtem el neki olvasni. Minden este Grimm meséket olvasok, ált. elég 1 vagy 1 sem és alszik. Napközben még nem hallgatja.
2011. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!