Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjuk meg a kakiszoron...

Hogyan oldjuk meg a kakiszorongatást? Voltál már hasonló helyzetben a babáddal?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam nyár óta rendszeresen visszatartja székletét 3-4 napig habár az állaga könnyen kinyomható. levolac szirupot folyamatosan szedjük, mindennap aszalt szilvát kap joghurttal, szóval nem az állagával van gond hanem az elengedéssel. nem bölcsis, nincs kistesó. nem tudom mit mondjak neki, amikor 2 napig jön oda hozzám, hogy nyom,nyom és ilyenkor szokta összeszoriani, hogy még véletlenül se legyen kaki. segítsetek!!
2010. okt. 31. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szobatiszta lett és ő még a pelusba nyomná? hogyha igen akkor próbálj meg rá pelust adni amikor látod, hogy jönne nála az ihlet. hogyha meg éppen fordítva van, akkor próbáld meg bilire ültetni...hátha már undorodik attól, hogy a feneke kakás legyen. Nekem pelusos a 2 éves fiam még.
2010. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pelenkába kakil, biliről hallani sem akar. 6-dik napja lesz ma,hogy nem kakilt, azért aggódom ennyire. tegnap voltunk ügyeleten, guttalax cseppet ajánlották,este kapott is és ennek ellenére sem volt kaki.
2010. okt. 31. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Azén kisfiam is ilyen,h visszatartja akkor szokott mindig kiabálni,hogy nem kakilok,nem kakilok és közben rohangál vagy nyöszörög és látom rajta,h kell neki csak nem engedi.Ő is pelusos még 2,5-éves én duphalac-ot szoktam neki adni ha már eltelt 2nap.Sajnos ő vele az a baj hogy nem nagyon eszik főtt ételt és ez miatt is kemény neki.

Jó tanácsot én sem tudok adni sajna,csak leírtam nem vagy egyedül.

2010. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Húha!Teljesen átérzem a helyzeted.A kislányom két és fél éves.Dettó ugyanezt csinálja.A nyáron mikor már ötödik napja nem volt produktum,csak szorongatta és indiántáncot lejteett egy nap akár hússzor is,mi akkor az ügyeleten kötöttünk ki.Kapott beöntést,és semmi!!!!A doktornő kézzel szedte ki belőle a gyerekem üvöltött,bőgtem vele én is.Akkor hónapokra megoldódott a dolog,minden nap volt kaki,gondolom megijjedt.Viszont néhány napja újra kezdődött,eleinte sehogy nem akart,aztán jött a kúp.Most ott tartunk,hogy van minden nap,de kizárólag a bugyiba...Bilibe véletlenül sem.Két naponta kap 10 ml Laevolacot,igy sikerül.A guttalax nekünk nem vált be,semmi eredménye nem volt.Tudom,hogy borzasztó ijjesztő és idegesitő ez az egész,esküszöm akármilyen bal lábbal is kelek fel néha,ha van kaki akkor megszépül a napom.Leliki okai vannak ez tuti,de nem tudom mi lehet,és hogy mitől esett vissza,mert boldog,kiegyensújozott kiscsaj.Fel a fejjel,egyszer tuti megoldódik,addig is kitartás!!!
2010. okt. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vidd szakorvoshoz, mert borzalmas élete lesz, ha már most ilyen!!

A sziruphoz hozzászokok, ne is add! Az okot kell megtalálni, nem a tünetet megszüntetni!

Vidd gasztorenterológushoz, hogy kizárja a fizikális problémát, utána pszchológushoz, hogy kiderüljön az ok.

Én 18 évesen kerültem ilyen miatt kórházba, ne várd meg, amíg ekkora gond lenne...!!!

2010. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok. az én lányom 2, 5éves múlt kicsivel, és mi is nagyon nagyon kaki visszatartók voltunk.2éves és 2 hónapos volt mikor magától szobatiszta lett, nem erőltettem egyáltalán.ekkor jöttek a gondok, 4 5 naponta volt kaki őrjöngve mert visszatartotta és belekeményedett, volt hogy én húztam ki a fenekéből a kakit. kb 3 hónapja otthon voltunk anyukáméknál, és anyu "viccből" megkóstoltatta a kecske tejet a lányommal.- előtte tehén tejet adtam neki, házit. és ekkor jött a mérföldkő az életünkben!!! onnantól kezdve minden nap kakil, teljesen normális állagút, a tehéntejet sírva vissza adja hogy ő kecske tejet kér.nem beszélve arról hogy allergiásak is voltunk és ez is hihetetlen mértékben csökkent.ami rossz h nem hajlandó a kisasszony wc-be vagy bilibe kakilni csak bugyiba, de erőltetni meg nem akarom.ha valahol tudsz kecsketejet venni próbáld meg mert mindennél jobb!
2010. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!