Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékot vesztek két és...

Milyen játékot vesztek két és három éves kor körüli gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Nézegettem karácsonyra dolgokat, de már teljesen össze vagyok zavarodva. A három éves fiam és a két éves lányom is imád ecoiffier kockákkal játszani, de azt már nem akarom bővíteni, mert megvan a kis vasúti pályás és a nagy vasúti pályás készlet is. A lányom annyira nem rajong még a babákért, a fiam se annyira az autókért. Valami olyat szeretnék venni, ami leköti őket, mint a kockák. Tudnátok ötleteket adni? Nem akarok irreálisan sok pénzt költeni, max 10-15 ezer forintot kettőjüknek, és akár a teszvesz-ről vagy a vateráról használtan is jó.
2010. nov. 2. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 évesen babakonyhát kapott, ez azóta is, 2 éve a legimádottabb játéka. Ahogy nézem, a fiúk is szívesen főzőcskéznek, még ovis korukban is.


Ha csak vasúti készletetek van, nyugodtan bővítheted más kocka készletekkel is szerintem. Igaz, nekünk Duplo van, de van már állatkertes, lovas, Dórás, babaházas készlet is, és folyamatosan bővül még, mert a lányom is egyre összetettebb dolgokat épít. (Kistesó miatt még nem váltunk sima legóra). Teszveszen tudsz venni jó áron készleteket.

Aztán lehet azt is, hogy több kis apróságot veszel neki, pl. kreatív cuccok: gyurmakészlet, gyöngyfűző, vasalható gyöngyök, vannak ezek az új féle gyurmák: Moon Dough, Spongi, apró kis golyócskákból összeálló massza, stb.


A gyermekeid nem vágynak valamire? Nincsen kedvenc mesehősük?

Nekem a bébikorban ajándékozás okoz fejtörést, de másfél-két éves kora óta mindig millió ötletem van, hogy mivel szerezhetnék örömet a lányomnak, kicsit fura nekem ez a tanácstalanság. (Bocs) Persze idegen gyerekkel én is bajban vagyok már, de a sajátomat ismerem annyira, hogy tudom, minek örülne.

2010. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom is 2éves,mi is játékkonyhát veszünk neki,imád főzőcskézni :)
2010. nov. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a tanácstalanság kicsit abból fakad, hogy az anyagi lehetőségek is behatároltak, és nem szeretnék olyat venni, amit aztán nem használnak majd. Az ilyen gyöngyös, aprós dolgok nem jók, mert a kicsi mindent a szájába vesz, van egy csavaros játékuk is, amit csak úgy tudok odaadni, ha tényleg ott vagyok velük, nem foglalkozom mellette főzéssel, stb, mert amint elfordulok, csavarokkal tömi meg a száját. Azok a dórás készletek meg megmondom őszintén, hogy nem szimpatikusak, mert még a teszveszen is több ezer egy olyan készlet, ami alig áll valamiből, sokat kellene venni hozzá, hogy értelmesen lehessen játszani vele. Van kedvenc mesehős, most a thomas és a postás pet. A thomasos dolgokkal is az a bajom, hogy egy apró vasútállomás méregdrága, aztán kezdődhetne a bővítés, de az anyagilag nagyon megterhelő. Postás pettel kapcsolatosan meg találtam egy kis műanyag postahivatalt, amivel meg megint nem sok mindent lehet kezdeni szerintem. Valami építés dolgot fogok azt hiszem nézni, mert úgy látom, azt tényleg nagyon élvezik mind a ketten.
2010. nov. 3. 07:19
 4/5 anonim ***** válasza:

diavetítő - mindkettőjüknek tetszeni fog! és sokáig használható lesz, csak diafilmekkel kell bővíteni!

(nálunk ezt kap a 2 éves lányom, de szerintem a kicsi fiam is tátott szájjal fogja nézni :-)))))))

2010. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk most a főzés és a bevásárlás megy. Mikrót fog kapni egy csomó kiegészítővel és pénztárgépet, szintén sok megvásárolandó mütyűrrel. Ezekkel együtt is lehet játszani?: Pl az egyik gyerek a boltos, a másik meg vásárol, aztán hazamegy főzni. Mondjuk nálunk még csak 1 éves a kicsi, a nagy meg 3. Szóval én is figyelek arra, hogy ne legyenek apró részek. Emiatt marad most el a társasjáték, pedig nagyon vágyna rá a lányom.
2010. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!