Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más családoknál sem tolonganak...

Más családoknál sem tolonganak a családtagok hogy babázzanak?

Figyelt kérdés
Ha én nagyszülő lennék,és főleg nyugdijas,sok időt töltenék az unokáimmal.Nem csak szülinak,karácsony,husvét stb.1-1- napra.Itt z őszi szünet,senkinek nem jut eszébe akár a nagyobbikat csak(7éves)elvinni egy moziba,vagy valahová.Oké,a kicsi 1,5éves,de mindegyiknek vannak keresztszülei a köelben,nagyszülők stb...de mindenki éli azéletét.Ilyen világot élünk,vagy csak nekünk jutott ki ebből?Szeretném ha az ünnepek nem családfogadással teljenek napokig,mert akkor érnek rá,hanem máskor is legyenek keresztszülők,nagyszülők stb.
2010. nov. 4. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk kicsi a család mert csak mi vagyunk a párommal mindketten egyedüli gyerekek és a szülők is elváltak mindkét családban tehát csak mamák vannak.


nem vagyunk vallásosak nincsennek keresztszülők egyikünknél se.


ha ezt kiszámolod rájössz hogy a " család" nálunk 5 tagú.

de a mamák sürün látogatják a gyereket az egyikhez sokat visszük nem csak pirosbetüs ünnepekkor hanem hétvégéken is másfél két napra. Mikor hogy.


---- egyébként igen furcsa. Régen más és máshogy volt ma már mindenkinek megvan a maga gondja baja és nem tartanak össze a hétköznapokban a családok úgy mint rég. Kár.

2010. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos.Azt veszem észre,hogy telnek a hónapok,én az iwiwen küldöm a képeket a gyerekekről,itt a szünet és senki le se tojja őket.Aztán jön a karácsony,süthetek főzhetek,mert akkor jönnek látogatni.Bevallom meg igenis vagyok sértődve mert kacérkodom a gondolattal,hogy most elősször "behuzom a kéziféket"karácsonykor,nem fogok készülődni 8-10 főre.Maradjanak akkor is otthon.Egész évben mutassuk ki szeretetünket törődésünket,ne csak a szeretet ünnepén.
2010. nov. 4. 13:42
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Most mondjam erre hogy tipikus magyar mentalitás de nem mondom mert szerintem máshol is hajszálnyira ugyanigy van.


nyugodtan behúzhatod a kéziféket,kicsit gondolkodjanak el...

2010. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is eltűnt a rokonság. Évekkel ezelőtt kész átjáróház volt nálunk, folyton mentünk, folyton jött valaki, igazi élet volt. Most meg mindenki eltűnt, ott a telefon meg az e-mail, és kész. Borzasztó!

1 éves babám örül, ha szomszédokkal találkozhat. Nem jön senki, és mi is ritkán megyünk, mert nincs autónk, s mindenki messze lakik, ami autóval 20 perc, az nekünk 1.5 óra lenne. De senki nem ülne be abba a hülye autóba??

2010. nov. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gisztitek el de én örülök hogy nem jönnek.Tesóm jön, anyukám és a legjobb barátok (abból sincs sok csak kettő)

Rokonokra sosem lehet számítani.

2010. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet. Az én anyukám és hugom, imádják kislányunkat, de nagyon messze laknak ezért csak 2-3 havonta látjuk egymást. Velük rendben.

Van 2 nagynéném. Az egyik aranyos, ő mindig meglátogat ha anyunál vagyunk és fogalkozik is a picinkkel. A másik viszont féltékeny és gonoszkodik és mindenbe beleköt, hogy én biztos ártok neki, meg nem jól nevelem. Pedig anyuék szerint csak irígy, mert neki van 2 velem egykorú gyereke, akik semmirekellők. Nem dolgoznak, nem csinálnak semmit.

Párom oldaláról egy bátty van és egy anyuka. akik még csak fel sem hívtak egyszer sem, hogy megkérdezzék, hogy van az unoka. Mi sem hívjuk őket.

Aki nem érdemli meg, azzal nem érdemes kapcsolatot tartani. Fáj, hogy így van, de ez jutott nekünk...

2010. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk anyósomék kényelmesedtek el. Azén családom fogja magát, s ha akarják látni az unokákat, meglátogatnak minket vidékről. A férjem családja pedig elvárja, hogy havonta utazunk hozzájuk. 2 gyerek, munka és háztartás mellett! Nekik pedig semmi dolguk sincs, apósom nyugdíjas már, a sógorom is éli a saját életét.

Mi meg szoktuk mondani, hogy ők is ugyanolyan messze laknak tőlünk, mint mi tőlük. De már több, mint 1 éve nem jöttek el hozzánk! nagyobb fiam beteg lett, a szüleim elvitték magukhoz 1 hétre, hogy összeszedje magát. Erre anyósom kikérte magának, hogy miért nem hozzájuk vittük! Hát erre már felment bennem a pumpa, hogy még mi vigyük le!

2010. nov. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a nagyszülőket erővel sem tudnánk visszatartani, nagy a szerelem az unokával. Legszívesebben minden nap vele lennének.
2010. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nálam már a terhesség alatt kiderült hogy a barátok nem is igazi barátok.a szüleim messze laknak erdély)én meg pesten .anyosom 80km pesttől.mikor nem volt gyerek 2hetente jőtt mert dolga volt pesten és meglátogatott de amiota gyerek van 2éves )3szor látta.én ősszevesztem vele és azota a gyereket sem hivja sem a szüli vagy névnapján.kiváncsi vagyok karácsonykor mennyire fogja hivni.a keresztszülők 3 van 2 ritkán mert erdélyiek de a harmadik balatonra kőltőzőtt februárban és ő sem hivta egyszer sem a keresztlányát sem szüli sem névnapkor.hát rőviden ennyi.a karácsonyt meg felejtsék el én nem szivesen látok senkit ha egész évben ilyenek.jol megvagyunk mi hárman .én már beletőrődtem.amugy van szomszéd gyerek egy idős a kislányommal meg anyuka rájuk jobban számithatok mint a családomra.sajna hogy ilyen a helyzetünk sokaknak
2010. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!