Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg azt a...

Hogyan oldjátok meg azt a problémát, hogy az egyes családtagok mást engednek, illetve tiltanak meg a gyereknek?

Figyelt kérdés

Gondolom gyakran előfordul bármely családban az, hogy mást engednek és tiltanak meg a gyereknek az anya, az apa, a nagyszülők, tehát azok a személyek, akikkel a gyerek (állandóan, vagy időnként) együtt van. Nyilván nem lehet minden dologról meggyőzni a másik szülőt, vagy a nagyszülőt, mert lehetnek véleménykülönbségek a nevelésben.

Ti mit tesztek, ha más a véleményetek egy dolog megengedhetőségéről a másik szülővel, vagy egy olyan családtaggal, akivel a gyerek sokat van együtt? És mit tesztek akkor, ha a másik nem győzhető meg, vagy mindenben sokkal engedékenyebb a gyerekkel?

Különösen a "dackorszak hajnalán" járó, 1,5-2 éves gyerekek esetében érdekelne a dolog.

Hogyan oldjátok meg, hogy a gyerek ne vonja le azt a következtetést, hogy a családból lesz, aki megenged neki ezt-azt, illetve "levehető a lábáról".


2009. nov. 8. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rászólok az illetőre,volt már ebből kisebb durci,de végül belátták,hogy én vagyok az anyja és vagy az én(mi) elveim szerint megy a dolog vagy nem megyünk hozzájuk.Most már megkérdezik mit lehet neki és mit nem.
2009. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Általában én is boldogulok így velük, de sajnos van, amikor nem :-(

2009. nov. 9. 09:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én anyósékkal lakom, és eleinte ment a nagy felnőttnevelési kísérlet, de belefáradtam. Párom csak hétvégén van itthon, egyedül nagyon nehéz, és nem is akartam a gyerek előtt rájuk szólni, hiszen szeretik. Szóval engedem, had tanuljanak egymástól. Ha édességet dugnak neki, megkérem etessék meg ők legközelebb. Ha mindent felvesznek amit szétdobált, én ebben nem segítek. De nem is csinálok úgy, mint a nagyiék. Ha rosszalkodik, hisztizik, nem szégyenlem hogy hallják amikor sír. Úgy érzem már tudja a 1,5 éves fiam, kinél mit szabad és nem látom különösen nagy bajnak ezt.
2009. nov. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!