Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg megszüntetik az AFP-t...

Tényleg megszüntetik az AFP-t és más lesz helyette? Tegnap hallottam egy 34 hetes kismami barátnőmtől.

Figyelt kérdés
Azt mondta indéntől lesz más, és még nála is amikor 16 hetes volt kétséges volt hogy melyiket csinálják. Az új jobb lesz?
2009. febr. 21. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam erről, az viszont biztos, hogy a teszt megbízhatatlansága miatt, már nagyon sok más nyugati országban nem csinálják. Elképzelhető, hogy nálunk is rájöttek. Tele vannak a genetikai tanácsadók a rossz AFP eredmények miatt. Például nekem is Down-kór pozitív lett az AFP eredmény és az amniocentézisen kiderült, hogy semmi gond. Ha lenne helyette valami megbízhatóbb vizsgálat, sok kismamát megkímélnének a felesleges aggódástól.
2009. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam,hogy most készülnek új rendeletet hozni erről! Több országban be van szüntetve ez a vizsgálat,mert nem reálisak az eredmények! Sztem itt is meg fog szünni!
2009. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!