Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak. De mégis meddig?

Dackorszak. De mégis meddig?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Kb 1 éve különböző intenzitással megy a hiszti. Eddig egész jól tudtam kezelni, de kb. 2 hete nagyon bedurvult. Ordít, toporzékol, semmivel nem tudom kizökkenteni. Totál kimerül egy-egy ilyen akció alatt.

És agresszív is lett, pedig nem jellemző, hogy kikap (hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem ütöttem rá, de azt egy kezem meg tudnám számolni, hányszor fordult elő. Akkor is a pelenkás fenekére kapott, amiből kb. semmit nem érzett, csak azt hogy most rossz fát tett a tűzre).


Tapasztalt anyukák! Mire számítsak, MEDDIG TART a kő kemény dackorszak? Esetleg valami PRAKTIKA arra az esetre, amikor éppen dúl a "roham"?


2010. nov. 8. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy tombolja ki magát, van ideje, tedd magad, hogy nem érdekel, hogy mit csinál. Aztán ha látja, hogy nincs ki figyeljen rá, abbahagyja. Nálam bevált.
2010. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk még nem ilyen durva a hiszti, de volt, hogy úgy "elkapta" a fiamat, aki 2 éves, hogy egyszerűen nem tudtam, mit csináljak. Odaálltam elé, és azt mondtam, hogy ha abbahagyta a sírást, ordítást, akkor szóljon, mert addig nem tudok rá figyelni, míg hisztizik. De nem hagyom magára, csak leülök mellé és várok. Kis idő múlva bújik hozzám, és ugyan még pityeregve, de mondogatja, hogy befejeztem, abbahagytam.

Azt tapasztalom, hogy ha nincs különösebb oka a hisztire, akkor csinálhatok bármit, semmi se jó neki, és már az is csak felhergeli, ha egyet lépek odébb. Ezért én kivárok, de mondom, nálunk azért ez egyelőre még nagyon ritkán fordul elő.

2010. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!