Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki az elso gyerek utan nem...

Aki az elso gyerek utan nem igazan szeretett volna gyereket de megis lett mennyi ido van a gyerekek kozott? Mitol valtozott meg a velemenyed?

Figyelt kérdés
Nekem 2.5 a lanyom de nagyon megviselt a terhesseg,hizas,a sok csik es hogy szinte egyedul vagyok vele mert a parom 6 napot dolgozik reggeltol estig.Valahogy nem szeretnek atmenni megint a terhessegen,szulesen mivel az sem volt konnyu es komplikacio mentes.Szoval jelen pillanatban en ott tartok hogy nem is gondolkodom rajta.Pedig mindenki kerdezi mikor jon a kistaso?A parom is szeretne de o konnyen beszel!Nem erti meg hogy mennyire megviselt anno lelkileg az egesz!
2011. okt. 29. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A második nem biztos, hogy ennyire meg fog viselni. Bár én még nem vállaltam be a másodikat, hasonló okok miatt, de azt hiszem már egyre jobban és jobban hiszem azt, hogy egyszer bele fogok vágni még egyszer. A gyerekek között lesz vagy 5-6 év...

Sógornőm hasonlóképp volt, mint te. Ő 7 év után vállalta be mégis a második gyereket, de akkor sajnos elment a baba. Akkor még erősebben vágyott rá, és azt mondta, hogy buta volt, hogy filózott ezen a kérdésen, mert már tudja, hogy mindennél többet ér neki, hogy legyen még egy babája. Végül 9 év korkülönbséggel megérkezett a második baba. Most tök boldogok és sok minden másképp lát már.

2011. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akartam, talán két év múlva elgondolkoztam volna. de megfogant, hiába védekeztünk, megöletni nem tudtam volna.

Most már nagyon várom, lassan megszületik, a fiam 3,5 éves lesz akkor.

2011. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én is így voltam mint te én 24 évesen szültem, hasonló okok miatt nem akartam másodikat. Aztán 28 évesen el kellett gondolkodnom, hogyan legyen tovább karrier ügyileg, mert már nagyon utáltam a munkám. Valahogy bevillant hogy ha most kezdek vállalkozása (ez volt a tervem) lehet sosem hagyom már ott egy babázás miatt, pedig azért egy kisfiú mellé jó lenne egy kislány. 30 fölött meg már én nem akarnék szülni. Hát aztán odáig jutottunk hogy belevágtunk. A kislány dolog nem sikerült ő is fiú lett 4 hetes a drágám, és úgy érzem most lett teljes a családom. Igaz most sem szerettem a terhességet én sem, és féltem a szüléstől nagyon és jó sz.r is volt, de csak egy óráig tartott az első 8hoz képest. A testem most nem lett csúnyább nem lett több csíkom a mellem meg már amúgy sem volt szép, most csak 11 kg-t híztam pedig nem csináltam másképp semmit, az első fiamnál 22-t híztam.

Így most 5 év 3hónap van köztük, és nagyon jó így a nagy ovis okos nagyfiú, a kicsivel így van elég időm kettesben is lenni.

A döntésünket inkább az eszünkkel hoztuk mint a szívünkkel( nem az volt hogy most már aztán annyira vágyunk a másodikra, hanem az ha most nem akkor talán már sosem), de ez volt életem legjobb döntése.

2011. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az en lanyom is 2,5 eves. Szinte naponta mondogatjak mar nekem h mikor lesz masodik gyerek.

En sem szeretnek meg, de a ferjem is mondogatja,hogy lassan-lassan mar jo lenne.


Egesz nap en vagyok vele, mivel kulfoldon elek, semmi segitsegem sincs.

Amikor a lanyom alszik, probalom megcsinalni az osszes hazimunkat, forditasokat vallalok es magantanitvanyaim vannak, minden nap egy. Ettol erzem egy kicsit hasznosnak magam.

Terhesen olyan voltam, mint egy dinnye, de azota sikerult lefogynom, sot nagyon lefogynom. A fenykepeket visszanezve borzalmasan neztem ki.

A szulest meg inkabb hagyjuk, igaz nem emlekszem sokmindenre, mert olyan sok vert vesztettem, hogy elaltattak par orara.


Belegondolok, hogy megegyszer elorol kezdeni.....hat...

egesz nap bezarva (ferjem koran reggel megy es keso estig dolgozik, meg vasarnap is), abba kell majd hagynom a tanitast, meg megint nem lesz egy csepp idom sem magamra.

Onzoseg ilyenekre gondolni? Szerintem nem.

2011. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki velemenyet!Hat en is kulfoldon vagyok igy egyutt erzek.Most vagyok 29 es en is azon filozok ha 1-2 even belul nem hozunk ossze egy babat akkor utana mar nem is akarok tuti.Bar most sem ahogy ti is irtatok.Orulok hogy valakinek megis lett 2. es boldogok vagytok.Lehet utoleg en is ezt mondanam.Nem tudom!En is visszafogytam 56kg ra de nem vagyok elegedett magammal es 1 oracskat vagy annyit sem alszik delben a lanyom igy elsem tudom kepzelni hogy segitseg nelkul egy masik babaval ejszakazni stb.Azert rossz hogy a ferfiak sem ertenek meg minket sem a csalad sem!Miert kell piszkalni mindig az embert?Ha nincs ferjed mindenki azt kerdezi mikor lesz aztan eskuvo?gyerek?kistestver?Orulet!Mindenkinek minden jot kivanok a 2. babakhoz boldogsagot es minden elismeresem!!!
2011. okt. 29. 20:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem vágysz rá akkor ne erőltesd csak azért mert 29 éves vagy és MOST per pillanat úgy érzed, többet már nem lenne.

Én azért vállaltam másodikat mert az első fiú és mindennél jobban vágytunk egy kislányra is. A sors szerencsére megadta nekünk.A fiammal a terhesség alatt nem találtak rendben néhány dolgot, hetekig bizonytalanság volt hogy egészséges e vagy nem.Híztam, vizesedtem, hánytam, majd beszakadt a hátam, a szülés borzasztóan fájt, aztán majdnem ott maradtam a szülőágyon mert nem maradt abba a vérzés, ezután problémás volt a szoptatás és hasfájós, nagyon sírós volt a babám. Ezzel szemben a második pedig csodás terhesség volt, SEMMI panaszom se volt, a vizsgálatokon mindig minden rendben ment, a szülés hipergyors volt, a gátmetszésem extra hamar meggyógyult (pár nap) a lányom ügyesen szopizott, és aludt 4 óránként az elejétől fogva...stb. életem legszebb időszaka volt:)

Szerintem ha benned nem olyan erős a vágy hogy elnyomja ezeket a szenvedéseket amin átmentél, akkor talán tényleg nem kell erőltetni. A párod pedig gondolom hogy szeret téged, és csak megérti!! Végülis nem neki kell megszülni stb.:(

2011. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vágytam további gyerekre, miután megszületett a fiam, olyan "szerelmes" voltam belé, hogy nem hittem, még valakit akár negyedennyire fogok tudni szeretni. Aztán 13 hónapra rá megérkezett a lányom, és rácáfoltam. Belé is ugyanolyan "szerelmes" vagyok. Imádom őket.
2011. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Most nem kellene írnom, mert nekem nincs második. Kislányom 2,5 éves :) Egyáltalán nem szeretnék sem terhes lenni, sem elölről kezdeni a babázást. TŐlem is mindenki azt kérdezi, hogy mikor jön a tesó, mintha muszáj lenne ég szülni. De azt hiszem, ehhez hozzá is kell szokni és elengedi a fülünk mellett. Nem szabad addig másikat vállalni, amíg mi nem érezzük hogy jöhet.
2011. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én meg pont forditva vagyok ezzel, mint Te.

Nagyon nehéz terhességem volt,szó szerint végighánytam, a 16. hétig felkelni sem birtam az ágyból.

De mégis ...

A terhesség utolsó harmada óta lelkibeteg vagyok, mert már akkor tudtam, hogy iszonyatosan fog hiányozni az az állapot.

A Baba állandó velemléte, a mocorgása bennem, minden ...

Amikor megszületett, a boldogság mellett a szomorúságtól is sirtam, hogy vége ...

Most 7 hónapos a Babám, és folyamatosan azon jár az eszem, hogy mikor jöjjön a következő Baba, mert a férjem rám bizta a döntést.

És ha a Fiam nem lenne olyan nehéz eset, és csak a szivemre hallgatnék, szerintem már "rég" terhes lennék újra ...

2011. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
Sziasztok! Már régi a kérdés, lett azóta kistesótok? Mi 3 gyereket terveztünk (én 4-et szerettem volna). Az első nagyon rossz volt, ha letettem egyből sírt. Egész éjjel felváltva sétáltunk vele, hogy legalább a másikunk tudjon kicsit aludni. Nem is tudom hogyan vészeltük át azt az időszakot. Akkor én is úgy éreztem, hogy egy gyerek bőven elég. De a sors máshogy gondolta, az újabb terhesség ténye teljesen meglepett. Véletlen jött, még szoptattam a lányomat, a vérzésem se jött meg. Sokat sírtam, de nem tudtam volna elvetetni. Így 16 hónap különbséggel megszületett a fiam. Végtelenül aranyos, kedves kissrác vált belőle, csak mostanában "romlott el", hogy már oviba jár. A szülés annyira rossz volt, hogy azt mondtam, harmadikat csak fogadott orvossal. Apa nem sokat segített, ő is sokat dolgozott, vagy a szüleinek segített. Amikor nagyobbak lettek a gyerekek, éreztem, hogy szeretném a harmadikat. Tudtam, hogy magamnak szülném, mégis belevágtunk. Most van egy 5 éves, egy 3,5 éves és egy 4 hónapos. A szülés ha lehet még rosszabb volt, a terhesség is nagyon megviselt, de nem bántam meg. Igaz azt mondtam, hogy soha többet nem szülök, de annyira zabálni való a kisfiam, hogy teljesen az ujja köré csavart. Apa azt mondja elég, én a szívem mélyén még vágyom egy kislányra. A legnagyobb meglepetés viszont az volt, hogy apa teljes mértékben mellettünk áll. Imádom nézni, ahogyan játszik velük! (bocsi, ha itt-ott kicsit off lett.)
2014. okt. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!