Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megosztanád a nem túl hízelgő...

Megosztanád a nem túl hízelgő véleményed egy ismerős anyukával, ha összevissza és nem túl jó dolgokkal etetné a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős család akikkel összejárunk, bartomnak azért nem nevezném. Másfél éves a kisebb, 3 a nagyobb gyereke.

Mindenféle rossz ételt esznek össze ráadásul semmi remdszer nincs benne. Gyakorlatilag reggeltől estig eszegetnek, csemegéznek. A szülők is ducik, a gyerekek is. Anyuka szerint akkor szép egy gyerek ha dagadt (ő mondja így).Közben meg semmi normális ételt, főzeléket, zöldséget, gyümölcsöt,tejet nem esznek meg. És kkor nekem panaszkodik milyen rossz evők, meg gyakran betegek is, és kérdezi hogy miért van ez. Most mondjam meg neki a véleményem? Azontúl hogy rossz nézni is amikkel tömi őket és amilyen dagik szegények...egyáltalán tanulhat belőle ha mondok neki vmit? Vagy hagyjam a fenébe?


2010. nov. 8. 16:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nem etetNÉ, hanem etetTI. Bocsánat. És rossz dolgokon az alábbiakat értem: rendszeres meki kaja, csak gyümölcs joghurtot (ami cukros ) eszik meg, pudingot,krémtúrót, csipszet, csokit, kekszet, párizsit (jó gagyi tescósat állítólag azt szeretik csak...) virslit és édes péksüteményeket esznek. (kakaós csiga stb.) Illetve süteményt a cukrászdából.

Félreértés ne essék, az én gyerekeim is volt már hogy ettek, csokit, kekszet és szoktak enni virslit is párizsit is...szóval én se vagyok öko-bio anyu (nincs is annyi pénzem...) csak ebből éljenek egész nap??

2010. nov. 8. 16:09
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat ám nem ennyire rossz a helyesírásom, csak rossz a billentyűzetem, és kihagy betűket...:(
2010. nov. 8. 16:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt te tudod. Ha elmondod, akkor sem lesz hatása, ő ezt láthatóan igy tartja jónak. Max. rád fog haragudni, hogy ilyeneket mondasz. Neked viszont cserébe megnyugszik a lelkiismereted. Ennyi fog történni, ha úgy döntesz, beszélsz.

Ha többet nem vársz a dologtól, akkor hajrá.

2010. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval esély sincs rá hogy változtatna?? :(( Furcsa mert amúgy meg értelmes nő (nek tünik).
2010. nov. 8. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A te véleményed szerint ez nem jó, az ő véleménye szerint nyilván az. Sértődés nélkül nem hiszem, hogy meg tudnád említeni neki, (vagy ha igen, esetleg csak legyintene, hogy butaságokat beszélsz, hiszen ő is ilyeneket evett)
2010. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért amiket felsoroltál nem tartoznak a méreg kategóriába.

Amúgy én nem szólnék bele. Ő úgyis a kis duci babuciját látja legszebbnek a világon, és lehet, nem is értené, hogy miről beszélsz.

2010. nov. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na jó de megkérdezi a véleményem...mit mondjak hogy óóó hát fogalmam sincs??

Nem azt mondtam hogy méreg..:) Csak hogy egy fejlődésben lévő 1 másfél évesenk és 3 évesenek TUTI nem tesz jót ha ezeken él...

2010. nov. 8. 16:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor mondd neki azt, hogy "próbáltad már, hogy csak kaja után kapnak csokit?" Vagy ilyesmi. Ezzel nem minősíted az ő szokásait, de tudsz neki segíteni. Az a legjobb, ha úgy tudsz tanácsot adni, hogy azt gondolja a másik fél: tőle ered az ötlet. Diplomácia kérdése. :-)
2010. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Ne azt mond neki, hogy mit csinal rosszul, hanem, hogy te hogy csinaltad es ajanlj neki nehany weboldalt, ahol segitseget talalhat (lehetoleg ne az olyan oldalakat, ahol a divat szerinti merev etetesi tanacsok vannak)
2010. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Mondjad, de nem fogja betartani, amit mondasz.

De kérem, hol a védőnő meg a gyerekorvos?

Én mindig megmondom a barátaimnak, -akikkel összejárunk sétálni, ha valamit másképp gondolok, mint ő,, és majd eldönti, megfogadja a tanácsom,v agy nem...

Persze kulturáltan, nem lebaszósan...

2010. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!