Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ingerültségemet, agressziómat...

Ingerültségemet, agressziómat szeretném megtanulni kordában tartani kislányommal szemben gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Tudom elítélendő, de 2.5 éves kislányommal nagyon türelmetlen vagyok, sokszor megfordul a fejembe, mikor épp nincs hozzá türelmem, hogy kap egy nyaklevest a hülyeségekért. Nagyon rossz érzés, sokszor rákiabálok, nem hiszem hogy mindig "megkap" engem amikor szüksége lenne Rám. Utólag persze hatalmas lelkiismeret furdalásom van.

Annyira tudom csak kordában tartani magam hogy nem jár el a kezem nap mint nap, de sokszor csúnyán viselkedem vele, pedig annyira nem érdemelné meg a kis ártatlan lelke.

Mellesleg van még egy ember akivel így viselkedem: Ő pedig a párom. Vele is sokszor veszekszem, csúnyán beszélek vele, bántom, stb.

Annyira szeretnék egy szép kis családot, nyugodt, kiegyensúlyozott élettel.

Nyugtatókat nem szeretnék szedni.

Ötleteket szeretnék hogy tudnám önerőből megváltoztatni a viselkedésemet, hogy szeretetre méltó anyuka és nő tudjak lenni.

Kérlek ne bántsatok, azért mert őszintén leírom a gondjaimat!


2010. nov. 9. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magne B6 segíthet, de szerintem menj el orvoshoz, lehet, h hormonális probléma.


Nálunk is így van, egyik nap ilyen, aztán pedig jobb, nem vagyunk tökéletesek, igyekszem maximálisan mindent megtenni a családért.

Segíthet, egy közös vacsora a férjeddel, mi pont tegnap voltunk, és azóta sokkal jobb, kis barátnőzés, a gyerek nélkül, ilyesmik.

2010. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tudom miről beszélsz :(

Én akkor voltam ilyen, amikor ramaty volt az idő és félidőben voltam. Nem kevés időmbe tellett, míg erre rájöttem. Ilyenkor én mindig citromfű teát iszom, ez nekem elég. De pl. a magneB6-tól még idegesebb lettem.

Próbálj rájönni, hogy mi az oka az ingerültségednek, beszélgess sokat a férjeddel, barátnőddel szigorúan gyerekmentes légkörben (ha ott a gyerek, nem lehet lelkizni).

2010. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek válik be a MagneB6. Szerintem egy sima multivitamin is lehet pont olyan jó - talán még jobb. Esténként, ha tudsz rá időt szakítani, menj el egy 20 percre futni. Ehhez nem kell drága edzőtermi tagságit fizetni, én is az utcán szoktam kocogni. (Oké, ott meg szmogos, meg aszfaltos, de legalább levezeti a stresszt.)

Nekem sincs sok szabadidőm, de ha csak öt percem van, igyekszem magamra fordítani. Ha törődsz magaddal és megbékülsz belül, akkor kívülről sem lesz probléma.

2010. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ilyen vagy? Csakmert nekem is az jutott eszembe hogy pms, vagy szóval ilyen hormonális dolog. Én már egyértelműen felfedeztem magamon hogy a szüléseim óta teljesen dilis vagyok mensi előtt 1-2 nappal, 1-2 napig. Türelmetlenebb is vagyok.

Ha pedig állandó ez az elégedetlen, dühös viselkedésed, akkor én elgondolkoznék, hogy esetleg nem vagy boldog, mert nem tudod kiteljesíteni magad,lehet hogy már eleged van az otthon babázásból, és másra vágysz. Lehet hogy fáradt avgy és kimerült. Lehet hogy ezer éve nem gondoskodtál magadról (úgy értem hogy egy jó könyv, vagy megtenni vmit amire mindig is vágytál, tanulni, szórakozni, kikapcsolódni stb.stb.) ezek csak ötletek, nem biztos hogy így van! Lehet h nem mered sose másra bízni a kislányod, de közben meg magadnak sem mered bevallani hogy kicsit szeretnél magaddal is törödni...

Ilyesmik jutottak eszembe:)

2010. nov. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam rögtön amit az előttem válaszoló írt, hogy egy kicsit bezárkóztál a babával. Hidd el, szerintem mindenki, akinek gyereke van tudja, hogy miről beszélsz, rengeteg öröm van egy gyerekben, de hiányzik az embernek néha, hogy önmaga legyen és a régi dolgait csinálja, egyedül legyen...ettől lehetsz ingerültebb. Egy kicsit foglalkozz többet magaddal, barátnőzz néha, bízd olyanra a babát akiben megbízol (pl. nagyszülő) és menjetek el a pároddal kettesben valahova...Hidd el sokat segít.
2010. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismerős :( Ugyan ezzel a gonddal küzdök, de nálam nem csak a szülés óta vagy csak a mensi előtt és hasonlók. Sajnos világ életemben ideges, indulatos, hirtelen haragú voltam, türelmetlen és hasonlók. Másfél éves kisfiamat imádom,de ugyan így sokszor semmi türelmem hozzá, többször kiabálok vele, mint kéne és hasonlók :( Rettenetesen érzem magam de nem tudok mit tenni. Évek óta szedek vitaminokat, magnéziumot, iszom citromfű teát, kamilla teát, mindent kipróbáltam, de sokszor csak tényleg a nyugtatók segítenek. Itt elsősorban a vény nélkül kapható, természetes nyugtatókra gondolok. De ez sem megoldás :( És sajnos az életem a mindennapok sem segítenek, mert sok a gond :(
2010. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az segített,hogy átgondoltam mindent ami kiváltja bennem ezt a türelmetlenséget a gyerekeim felé.Én egyrészt ezt a mintát hoztam otthonról,másrészt anyagi,egészségi,párkapcsolati gondjaim is voltak amik állandóan lobbanékonnyá,és feszülté tettek,gyakran eljárt a kezem is.

Aztán meg csodálkoztam azon,hogy a gyerekeimnél a konfliktuskezelés egyenlő azzal,hogy megütik egymást,és ordibálnak bármi gondjuk van,ahelyett hogy szépen megbeszélnék.De hát én tanítottam nekik ezta viselkedést!!

Na ekkor eljutottam arra a pontra,hogy változtatni akartam.Az életem minden terén változtatnom kellett.

Az otthoni teendőimet másképp szervezem,hogy ne csússzanak össze a feladataim,így egy feszültség forrás kipipálva.

A házimunkába amibe tudom abba bevonom a gyerekeket,és bizony feladatkiosztás van a férjemnek is.Nincs már az,hogy "te csak pihenj itthon,mert TE DOLGOZOL"Én meg meg nem állok egész hétvégén.Emiatt több a szabadidőm amit értelmesen együtt tölthetünk a gyerekekkel,és persze a párommal is.Amióta megosztjuk a férjemmel az otthoni teendőket,azóta a feszültség is csökkent kettőnk között.Tehát én is kiegyensúlyozottabb vagyok.

Szórakozás képen pedig olvasok mostanában esténként.Nagyon szeretek olvasni,de az elmúlt 8 évben nem szántam rá időt.Letöltöttem pár könyvet,és este amikor a gyerekeim jóllakottak,tiszták,és álmosak,akkor nekem lejárt a műszakom...veszem a könyvet és felőlem a feje tetejére is állhat a világ(általában nem szokott) én kikapcsolódom,mert ez nekem is jár!

Szóval én azt tudom javasolni,hogy alaposan gondold át min kell változtatnod,és tedd meg!

2010. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!