Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a helyzetet...

Hogy kezeljem a helyzetet 2éves kislányommal?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves.3 hete nagyon rajtam csüng.Nem tudok főzni se,mert sír,hogy menjek vele játszani,vagy a szobájába.Mindig velem,rajtam lenne,de azért nekem is lenne dolgom,főzni,háztartást vezetni.Nem játszik egyedül,csak ha ott vagyok,sokszor mindenért sír,nyafog.Persze szoktam csak vele játszani,sétálunk,de már a tűrés határon vagyok.Segítsetek.
2011. szept. 15. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz berendezni neki egy sarkot a konyhában (persze csak ha nagy konyhád van, nehogy baleset érje), ahol játszhat?
2011. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De igen.Ott van neki a játék konyhája,de 10 percnél tovább akkor sem érdekli.Jön oda sírva hogy anya ne főzz!Már nem tudok mit kitalálni.

Köszönöm a válaszodat.

2011. szept. 15. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiam szintén 2éves és ugyanez. Még éjjel is folyton csak anya, még álmába is... Mondjuk nálunk jön a tesó, és attól is lehet ez. Szerintem kinövik, csak türelem:-) Megoldásképpen annyit tudok mondani, hogy vond be mindenbe(takarítás, főzés, mosás) nálunk ez beválik:-)
2011. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ezt az én gyerekeim is csinálták,a legkisebb 19 hónapos.Én azt csináltam hogy többször kértem:Légyszives menj be a szobádba, mert dolgom van!És közben vezettem be.Otthagytam és ha kijött erélyesen ujra.Most elég neki mondani,már megy is be.Persze vannak napok mikor nehezebb vele,de átlagban működik.Vagy gyere adok puszit,megölelem, és most menj.Ez olyankor ha felmosok,vagy olyat csinálok amikor nem jó ha kint van.Nem csukom rá az ajtót,kilát rám.Néha szólás nélkül is megy mert látja dolgom van.Ha nyafog mondom hogy minjárt azt általában megérti.De ezt csak ugy értem el hogy határozott voltam.Nem kell minden nyafit annyira komolyan venni.Tudják ők hogyan manipulálják az embert,ne hagyd magad.Legyen olyan idő amit csak vele töltesz,ezt meg fogja szokni.Persze lesz 1-2 hiszti.Tedd el a játékai egy részét, 1 hónap múlva vedd elő,és cseréld amit elteszel.Én ezt szoktam.Még a 6 évesnél is beválik.Sok sikert!
2011. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban:-)

Ugyanez a helyzet két hete.Most múlt 2éves a kislányom,és még félre sem lehet lépni.Annyira "anyáz".Állítólag nem tart már olyan sokáig.El kell terelni a figyelmét meg persze nagy levegőt kell venni.Türelem,lassan vége.Talán.:-)

2011. szept. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nem akarlak elkeseríteni, de a lányom 4 évesen is ezt csinálja. Sajnos kicsi a konyhám, nem tudom ott hova tenni, így megtanítottam vele, ha mosogatok mellettem állhat, de ha sütök-főzök csak az ajtóban. Mindig mondogatja; a konyha nem játszótér.

A dédinek és anyósnak jó nagy a konyhája ott aztán lehet dorbézolni :D

2011. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!