Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tünetei vannak/lehetnek...

Milyen tünetei vannak/lehetnek az eperallergiának? Hogyan tesztelik ezt?

Figyelt kérdés
Ha lehet, olyanok válaszát várom, akiknél bizonyítottan eperre allergiás a pici.
2010. nov. 9. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiütéses lett tôle. Apró pici piros pattanásokkal lett tele az arca mellkasa hasa, kézfeje, mint a bárányhimlő úgy nézett ki kb.
2010. nov. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is bárányhimlő jellegű kiütések lettek a fiamon, mindenhol. Leginkább az arcán és a kezén. De volt a pociján és a hátán is. Aztán ahogy nem kapta az epret elmúlt pár nap alatt.

Ez nem bizonyított, de szerintem attól volt.

2010. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ami nálunk volt (csúnya nagy hólyagok), azt inkább más okozhatta, de ez lehet, hogy nem derül már ki...

Kislányom belekakilt a fürdővízbe (életében először 14 hónaposan), és két nappal előtte kóstolt egy epres joghurtot (amiben ki tudja mennyi eper volt, bár látszottak eper darabok). Akkor jöttek ki nagyon durván, de a fürdővízben máskor is jöttek rajta ki hasonló dolgok, úgyhogy lehet, hogy tisztítószer, vagy ilyesmi okozza.

2010. nov. 11. 08:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ételallergia az elfogyasztott étel után pár órán belül jelentkezik. A gyerekeim mogyoróra allergiásak, ha valamiben volt, bizony pár órán belül teli lesznek csalánkiütéssel, vagy kis pöttyökkel.

Biztos, hogy nem két nap múlva jön ki szerintem. Valami más okozhatta.

2010. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bolti epres johurtban nem igazán van eper:-(((((
2010. nov. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A Danone Aktíviában éppen van. Egész darabok voltak benne, a magokat is láttam, bár pont azt nem adtam neki oda, félre ne nyelje...


Azóta viszont már biztos, hogy nem az eper volt a gond.

Köszi!

2010. nov. 12. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!