Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem beszél 21 hónaposan...

Miért nem beszél 21 hónaposan a lányom? Aggódjak?

Figyelt kérdés
Baba, mama ennyi már kb. 2 hónapja. Amúgy mindent megért ( olyan dolgokat is amit nem is gondoltunk ), ismeri a ruhák nevét, ha kérem hozza, a testrészeit, több mint 10-et. Ha lát valamit azonnal leutánozza és egyszeri alkalom után is emlékszik szinte mindenre. Szóval az egyik oldalrol nagyon okos, de nem beszél. Ez normális? Lehet jelentősége annak, hogy hipotóniás volt ( szellemileg nem sérült )amit későn ismertek fel nála, így csak 15 hónaposan indult el egyedül?
2010. nov. 14. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 24 hónapos és kábé ugyanez. Mond vagy 6 alapszót és ennyi. Ne aggódj, a fiam is két és fél évesen kezdett beszélni az előtt csak ööööö, most meg úgy kell lelőni mert be nem áll a szája, szóval ne izgulj!
2010. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 15 hónaposan indult el, az teljesen normális. És igen, a korábban elinduló gyerekek korábban beszélnek, mert előbb ráérnek ezzel foglalkozni... Előbb járni tanul, arra figyel, utána jöhet a beszéd.

Mellesleg egy étleg gyerek nem beszél 21 hónaposan, úgyhogy ne aggódj.

Első gyerekem 1 évesen szaladt, 2 évesen folyékonyan beszélt, 2. és 3. gyerekem 14 és 17 hónaposan indult el, most 21 hónaposak és nem beszélnek. És nem aggódok, nem maradnak némák, mivel babanyelven beszélnek :-)

2010. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 éves mult és a fiam sem beszél, max 8-10 szót, de ezt már hónapokkal ezelött is megtette. Kb 17 hósan indult el. Ez van, értelmes és okos gyerek, nem aggódom.
2010. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én kislányom is hipotóniás volt, viszont mi már 3 hónapos korától jártunk terápiára, és 11 hónaposan kezdett járni. ennek ellenére jelen pillanatban (jövő héten lesz 23 hónapos) kb. 10 szót mond , azt is elég hibás kiejtéssel, ill. pár hangutánzót, állathangokat. viszont mindent megért ő is, és a maga nyelvén egész nap mondja. én nem aggódom. az apja mindig mondogatja, nem erőszakosan, de mondja, hogy mári deje lenne beszélni kislányom! persze, mondhatja! a gyereken kívül csak az isten tudja, mikor lesz majd az ideje annak, hogy valóban elkezdjen beszélni. és rajtuk kívül ki tudná jobban? :))

sztem te se aggódj!

2010. nov. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!