Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónaposan nem tartja a...

Két hónaposan nem tartja a fejét. Aggódjak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
konkrétan mire gondolsz? Ha tartod, vagy ha hasra teszed?
2011. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a 2 hós még nem vészes, ismerősömnek 4 hós babája nem tartja, és még azzal se küldték sehova a dokik.
2011. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hason csak pár másodpercig tartja és nem forgatja, ha tartom, akkor is csak néhány másodpercig. A doki mondta, hogy erőltessem a hasonekvést, h erősödjön a háta, de mindig ordítás a vége. Nem tudom hogyan "gyakoroljunk".
2011. febr. 28. 10:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám volt, egy baba tornász ingyen megmutatta ,hogy mit csináljak, és ha nem megy úgy sem akkor kellett volna újra felkeresni. Mikor a hátán fekszik megkell fogni a kiskezét és óvatosan húzni felfelé, hogy Ő tartsa a kis fejét.Nagyon vigyázni kell, hogy ne sérüljön a csigolyája! Ha nagyon nem tartja akkor érdemes ketten csinálni,hogy a másik a hátánál legyen, hogy nehogy valami baja legyen! Majd fekve jobbra, balra forditani, úgy, hogy ne forduljon át. Nálunk ez a felüléses módszer bevált, napi 5-ször csináltuk, kb 2 percig és lassan, hogy ne fáradjon és nehogy baja legyen. Ha nem megy akkor érdemes egy gyógytornászt felkeresni.

Ajánlom: [link]

2011. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, vidd el dévényeshez, az segít.
2011. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt- Dévény tornára járunk és most már (4 hónaposan) szépen tartja a fejét.


Akár mit is mondanak, még a védőnő és az orvosok is, az mindig gond, ha egy baba nem szeret hason lenni és nem tartja magát! Nem akarlak megijeszteni, de szerintem érdemes lenne elvinned egy dévényes állapotfelmérésre:

[link]


Ott megmondják van-e gond.

Nekünk hetente kell járni és 10-20 tornára lesz szükség.

(Persze otthon is kell tornáztatni, hason tartani, de már jól viseli.)

Ha én nem jártam volna utána, senki nem törődött volna azzal, hogy nem tartja a kisfiam a fejecskéjét. /Szülésnél nálunk elvileg nem volt gond, 9/10-es Apgart kapott, időre született, úgyhogy nem csak a korák és károsodottak járnak erre a tornára./

Azt mondták majd megerősödik, de ha nincs kilazítva a nyakizma hogyan tudna erősödni?

A tornát egyébként öt hóig el kell kezdeni és kb. 1,5-2 hó múlva van időpont (Bp-re).

2011. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem akkor paráztatott be a doki, 2 hónaposan, ugyanezzel.. na azóta nem aggódok, hogy a fima kicsit később csinál mindent (időben, de azokhoz képest később, amiket itt írnak)

Elküldött neurológiára, persze oda 4 hónaposan jutottunk el, akkor volt időpont, akkorra meg már tartotta a fejét. Ő sem szeretett hason lenni, miért lenne baj? Minig ordított, ha hason volt, mi is "eröltettük" napi 2-3-szor, de sosem hagytuk, hogy percekig sírjon. Egyszer csak azt vettük észre, hogy 10 perce már hason van sírás nélkül, 15 perce, 20 perce stb. amikor meg elkezdett forogni, már egyáltalán nem volt sírás. Nagyon ügyesen kinyomta magát a kezeivel és tartotta a fejét. Én is el akartam menni dévényeshez, de mire odajutottunk volna már nem is volt meg az eredeti probléma.

Ne aggódj még 2 hónaposan. Pici még. Ha lehet, tegyétek hasra ha ébren van többször, de ne hagyjátok sírni. Majd belejön, és rájön, hogy sokkal jobb hason lenni, mint egész nap a plafont bámulni :o))

2011. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hónapos korára tartotta a fejét, ha felvettük. Mi is tornáztattuk a fenti módszerrel. Amúgy jó nagy feje volt/van, emiatt ki is vizsgálták UH-val, de nem volt semmi gond :) 3 hónapos korától a védőnő javaslatára hasaltattam napi 1-2-szer, ha láttam, hogy nem jó neki, nem vártam meg, amíg sírni kezdett, gyorsan visszafordítottam. 1 hónap alatt megszokta, 5 hónapos korára megszerette a hasalást. Úgyhogy ne aggódj, szerintem nem vagytok elkésve. A védőnő szerint a nagykönyv szerint fejlődik, most 7 hós, forog minden irányba, tolat és lassan már kúszni-mászni fog.
2011. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 28. 11:43
 10/10 anonim ***** válasza:
-Státusz szerint 3hósan kell tartani a fejét.s mi félévesen kezdtük a tornát,semmi baj nem volt belőle.
2011. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!