Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert tortent ez? Aggodjak,...

Bobocka kérdése:

Miert tortent ez? Aggodjak, vagy csak varjak? A kis dragam,16 honaposan vegre elengedte az asztalt, amiben kapaszkodott es elindult, eddig is szepen ment minden mellett.

Figyelt kérdés
Mindez 1hete tortent,4 napja viszont nem hajlando menni,ha elenged barmit,csak all,majd leul es maszik.Nem utotte meg magat, nem ertem akkor miert van ez.
2010. márc. 23. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16 hós a fiam is, tök ugyanez:(( baja nincs, mert tud menni, csak mászni még mindig gyorsabb és egyszerűbb. Egyre kevesebb lesz a mászás, ez biztos. Annyiban próbálkozok, ha mászni kezd, kérem a kezét, feláll és sétál az ujjamat fogva tovább. Ne izgulj!
2010. márc. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kezenfogva megy o is ugyesen,mar csak az egyik kezemet akarja fogni, ugy megy neki.Csak olyan tehetetlen vagyok, ez bant...
2010. márc. 23. 09:47
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is tehetetlennek érzem magam:( rossz, hogy a többi ekkora baba már rég szalad. A tiéd is fiúcska? Ők a lustábbak. A fiam ha akar megy 5-10 métert is tökegyedül, de eröltetnem kell. Kiviszem a kertbe , ott a járdán csalogatom. Odabent is próbálom: ki jön az én házamba! Kiàltok egyet, legugolok, akkor odajön. Hidd el, itt a jóidő, el fognak indulni. Most még bizonytalanok.
2010. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen,kisfiú:)Kis rosszcsont:))Koszike a biztatast,remelem a mi kis dragaink is totyognak hamarosan egyedul is:)
2010. márc. 23. 11:31
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Én azért elvinném egy dévényeshez a helyetekben. Nem kéne tovább várni. Lehet, hogy semmi gond, de jobb félni, mint megijedni.
2010. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Fiam pont ugyanezt csinálta 16 hónaposan, ment 1-2 napig, aztán semmi. Egy egész hónap kellett, mire ismét vette a bátorságát és 17 hónaposan végre önállóan elindult. Most másfél éves, és minden rendben, már alig mászik.
2010. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig "kell" megtanulniuk egyedül járni. Ha utána sem akar, akkor lehet aggódni, addig próbálkozni kell. Csalogasd, esténként üljetek le apával egymással szemben a földre, legyen köztetek 5-6 méter, és csalogassátok ide-oda a gyerkőcöt. Még nem késő, ne izgulj! Esetleg próbáld meg járássegítővel, igaz nem túl olcsó (6-8 ezer forint), de az nagyon sokat segít az önálló járás elsajátításában.
2010. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy még bizonytalannak érzi magát, ha nincs mibe kapaszkodni. Az egyik ismerősöm kislánya is ilyen volt, míg egyszer mindkét kezébe kapott valami játékot...ez felbátorította, úgy érezte kapaszkodik valamibe...és elindult.. Egy ideig csak akkor ment, ha mindkét kezében fogott valamit, aztán már minden "segítség" nélkül is. Mivel már megmutatta, hogy igenis, tud menni egyedül is, így szerintem csak a bátorság, biztonságérzet hiányzik, ezen meg a Dévény-torna se segít, csakis a pici önbizalma :))).
2010. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Fiam is ugy indult el önállóan,h játék volt mindig a kezében,ettől biztonságba érezte magát. Előtte meg az apa-anya szembe ül,baba meg kettőnk között ment egyedül. Mindig nagy ölelés és puszi volt,ha odaért valamelyikünkhöz:-))
2010. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Én nem várnék egy percet sem, elvinném egy Dévényeshez. Ha nincs baja, akkor tettél egy kört. Viszont ha van valami minél előbb kezelik, annál gyorsabban lehet eredményt elérni.

Volt egy ismerősőm, aki várt és habár egyidősek a fiaink az ő fia még nem beszél, az én fiam már egyedülment vécére és az övé még pelenkás volt. És a mozgáskordinációja is feltűnően elmarad a fiamétól. Én nem várnék vele. Elvinném és a szakember megmondja.

2010. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!