Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mai szülők miért nem nevelik...

A mai szülők miért nem nevelik meg a gyereküket addig, amíg még megtehetik?

Figyelt kérdés
Kisgyerekek hisztiznek, nem fogadnak szót, szétpakolják a boltot, orvosi rendelőt, szidják a felnőtteket - a szülő meg csak zavartan mosolyog, esetleg kisfiam nem szabad. Sehol egy jólirányzott nyakleves vagy valami, ami bizonyos helyzetekben praktikus tud lenni. És ezeken a gyerekeken látszik, h otthon sincsenek nevelve. Tizenévesen meg siránkozik a t. szülő, hogy semmibe veszi a gyereke.
2010. nov. 15. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
mert a verés nem megoldás, max figyelni g hogy figyeled-e és suttyomban csinálja
2010. nov. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

huuuu ezzel atombombat robbantottal itt :)

ez egy jo kerdes, en is sokszor felteszem a ferjemnek. mert pl. amikor elmegyunk a jatszohazba, a gyerekek egymast pufolik a jatekokkal, egymast lokdosik...es a szulok, nem csinalnak semmit.

egy ilyen jatszohaz utan hazajottunk, es amikor apa kitarta a karjat, hogy gyere kisfiam, a gyerek a jatszohazakban latottak alapjan lekevert neki egy nagy pofont...na erre termeszetesen visszakezbol kapta a valaszt.

szoval, en nem vagyok a hive a modern gyerek nevelesnek. persze lehet szepen kerni a gyereket...de van az a pont amikor az a pofon igen is elfer ott. es nem azt mondom hogy verd halalra a gyereket, de tudja hol a hatar....en is kaptam pofont...es normalis tini es egeszseges felnott lettem

2010. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
???
2010. nov. 15. 16:31
 4/18 A kérdező kommentje:
Második: teljesen egyetértek.
2010. nov. 15. 16:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a gondolataimat foglaltad volna kerdesbe. Ma akartam en is feltenni, hogy miert nincsenek megnevelve otthon a gyerekek. Pl. arra a kerdesre, hogy miert szedik szet a rendben tartott lakast (3 eves kislany mellett is lehet rend a hazban) a szulok valasza hogy pszihologushoz jarnak mivel "hiperaktiv" a gyerek es nincs mit tenni. Na nekem senki ne mondja, hogy a mai gyerekek tobb mint 60 szazaleka hiperaktiv. Avval nem lehet megnevelni egy gyereket, hogy edes kincsem nem szabad. Nem am. Sosem utottem meg a gyerekemet, de erelyesen raszolok ha rosszalkodik. Es mar 6 honapos kora ota. Ne mondjak, hogy nem erti a gyerek!!! Jaj dehogy nem. Csak erelyesnek kell lenni. Konyvespolcon elerheto helyen vannak a nem olcso konyveink. Soha egyet nem szedett le. Az o konyvei kulon polcon vannak. Azokat leveszi lapozza, olvasunk majd visszatesszuk vagy visszateszi. Es nem hiszem, hogy ilyennek szuletett. Vagy a novenyeimet sosem probalta megtepdesni. Nem szabad hozzanyulni es kesz. Van amikor egyutt ontozzunk. Vagy uzletben. Nem nyulhatsz hozza vagy ha hozzanyulsz visszateszed.Stb. Szoval lehet. Meglehet nevelni. Mert minden gyerek egyforman szuletik. Megvan bennuk a rosszindulat, onzoseg, kegyetlenseg stb (mindezt nem en allitom, tudosok allapitottak meg). Es a szulo dolga mindezeket rendezni. Sokan lehurrognak majd de sajnos ez az igazsag. Nagyanyaink idejeben miert nem voltak "hiperaktivak" a gyerekek? Mert volt fegyelem es legfokebb tisztelet. Mindenki irant.
2010. nov. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is tapasztaltam már ilyet. Ezekkel a gyerekekkel otthon sem foglalkoznak. Belőlük lesznek a bajkeverő kamaszok. 21 hónapos a kisfiam, türelmes vagyok, de ha már 20.-ára is szólnom kell,és elhoznom onnan, akkor bizony csattan a fenekére vagy a kezére. Ettől még nem lesz lelki sérült a gyerekem és hasonlók.Vannak dolgok amiért azonnali kézre csapás jár. Ilyen a hifi állványon lévő dolgok, néha még bepróbálkozik velük. Nálunk semmi nincs elpakolva, 1-2 kézre csapás után megtanulta, hogy nem szabad bántani. Velünk is így tették anyukámék, nem hisztiztem a boltba stb, mégsem lettem lelki sérült. Szeretete teljes családban nőttem fel.
2010. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
sose felejtem el, eljött a fiamnál az idő a bolti hisztihez, elérte az a kort ugyebár, hogy bepróbálkozott. Megígértettem vele, hogy ha ügyes lesz míg végigjárunk mindent a városba, amit anya akr, akkor a végén kap üdítőt. Na persze a második boltba bepróbálkozott, irdatlan rosszul viselkedett, és olyan hisztit levágott. Szakadt rólam a víz, az tény. Kellemetlen is volt, hogy fél utcva minket figyel, de nem kapta meg amit akart.mivel megszegte (és ő ezt nagyon jól tudta).Na de a lényeg, hogy hányan megszóltak körülöttem, hogy"jajj szegény, csak egy üdítő" "milyen anya az ilyen". Szerintem ez sokmindent elmond. Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszoltam, de azt hiszem idevág eléggé. A hozzáállás. Ismerősöm 5 éves lány úgy lehülyézi az anyját, és nem mer mostmár rászólni se, mert aztán az önérzetébe hatol és még bele is rúg! :( Sajnos sokan nagyon furán nevelik a gyerekeket. Nem mondom, én is biztos rengeteg hibát elkövetek, de kellenek a hatérok a korlátok, mert ajjj milyen lesz a jövő nemzedéke.
2010. nov. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Látom, értitek, miről beszélek. Az én időmben megszeppenten ültem idegen helyen, nem pakoltam szét mindent és nem rúgdostam, hülyéztem le a felnőtteket, manapság ez már standard.
2010. nov. 15. 17:10
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Örülök, hogy itt csak szuperszülők vannak szuper gyerekekkel:-(((((



Ezt a kérdést én tettem fel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Mindenkinek kívánom, hogy legalább egyszer egy kis időre kerüljön iylen helyzetbe.

2010. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Most nem értem miért kívánsz rossz helyzetet bárkinek is. elolvastam egyébként. Szerintem mindenkinek megvan a saját maga problémája. Itt most senki nem szuperszülőzte le magát. Nem hiszem, hogy engem bárki is jó szülőnek tartott amikor a gyerek őrjöngött, én meg csakazértis nem vettem meg neki az üdítőt. hisz megszóltak.

Nem értem a rosszindulatodat. Most én is írjak beszólásokat olyan kérdésekhez, ahol karácsonyi ajándékról beszélnek, hogy remélem egyszer ti is lesztek olyan helyzetbe, hogy még fát se tudtok venni karácsonyra????? Mindenkinek megvan a saját maga baja, elég baj az, ha másnak is kívánjuk.

Üdv.

2010. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!