Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mai szülők miért nem nevelik...

A mai szülők miért nem nevelik meg a gyereküket addig, amíg még megtehetik?

Figyelt kérdés
Kisgyerekek hisztiznek, nem fogadnak szót, szétpakolják a boltot, orvosi rendelőt, szidják a felnőtteket - a szülő meg csak zavartan mosolyog, esetleg kisfiam nem szabad. Sehol egy jólirányzott nyakleves vagy valami, ami bizonyos helyzetekben praktikus tud lenni. És ezeken a gyerekeken látszik, h otthon sincsenek nevelve. Tizenévesen meg siránkozik a t. szülő, hogy semmibe veszi a gyereke.
2010. nov. 15. 16:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
36%

Azért mert NEM MINDEN nevelés kérdése.

Csak sokan azt gondolják, akiknek általában áldott jó gyerekük van, hogy minden a nevelésen múlik.

utolsó előtti

2010. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

hát én látom a mai öregeket, akik ezeket a tanácsokat osztogatják. És akik megkapták a jól irányzott nyaklevest.

na pont ez az, ami engem visszatart, még véletlenül sem szeretném, ha olyan ember lenne a gyerekemből, mint a mai idős korosztály.

Tahó, bunkó, másikat semmibe vevő népség.

Inkább legyen hisztis, szófogadatlan, akármilyen amíg megteheti. De legyen pont az ellenkezője felnőtt korára, mint az általad említett módon nevelt egyének.

Egyébként pedig lehet hisztis, szófogadatlan, pakolós a gyerekem, de tud köszönni, ismeri azt a szót, hogy kérem, köszönöm. És ilyen öreggel még nem találkoztam, aki kimondta volna a bűvös szót: köszönöm. És megtisztelt volna azzal, hogy nem tegez le.

2010. nov. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ja és igen, volt egy sorozat az embergyerek, ahol 6 hónaposokon illusztrálták, van olyan gyerek,a ki nem nyúl könyvhöz, virághoz és van, akit ha agyonversz is megtépdesi kicsit a virágot. Mert ilyen a habitusuk.

És mit tippeltek, melyik gyerek vitte többre az életben? Megsúgom, nem a nyámnyila első, aki még a virágot sem meri megérinteni, mert anyuka csúnyán nézett rá.

2010. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tenyleg atombomba robbant. Eleg szomoru, ha sokan azt tartjak helyesnek, ha gyerekuk hisztis, szofogadatlan stb. viragot nem tepdeso gyerek anyukaja vagyok es megjegyzem, hogy mar reg tud koszonni es megkoszonni. de soha nem emelte ram a kezet, meg sosem mondott csunyakat es nem is fog. Nem tudom az elobbi hol el de az en idos rokonaim egytol egyig koszonnek es egytol egyig udvariasak stb. Hogy letegez egy idos? Hat jobb mint pl. gyalog atjaron a fiatal sofor lemarhaz mert nem szedem a labam kisgyerekkel. Vagy taknyos suhancok kirohognek amikor eloveszem a 3 eves " oskori" mobiltelefonomat, vagy csitrik kinevetnek mas lanyokat akik epp nincsenek dogosen oltozve. Na itt tevodik fel a kerdes, hogy miert? Miert gunyolodnak, csufolkodnak? Neveles. Nincs tisztelet senki irant. A masik kerdes pedig, hogy ki viszi tobbre az eletben? Attol fugg mit ertesz azon, hogy tobbre? Olyan autoja lesz amitol a szomszed nyala elfolyik? Hat nem. GOndolom az enyem nem fogja ennyire vinni. Mert vannak ennel sokkal fontosabb dolgok amitol sokkal boldogabb lehetsz. Es megegyszer az en kornyezetemben levo idosek nem "tahok", nem bunkok es nem masokat semmiben vevo nepseg. De a mostani fiatal generacio eleg nagy hanyada az. Es az lesz a kovetkezo is mert azt fogjak latni.
2010. nov. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
latom egyesek eleg ferden latjak a valosagot. Koszonom az elobbinek, hogy szemelyesen engem tamad. Nem folyik a nyalam a szomszed autojat latvan, sokra vittuk az eletben, (valoszinu sosem ertekelned a sok tanulast, meg tudast, kulturat, tudomanyt), nincs nagy vagyonunk, nem erdekel a vagyon gyujtes persze a penzt ertekelem. De koszonom, hogy sertegetni probalsz latni lehet mire vezet a tudatlansag, neveletlenseg es tisztelet hianya. Meg egyszer nem tudom hol elsz...Persze vannak kivetelek. De az idoseket akkor sem tudnam sertegetni, meg megjegyzeseket tenni, altalanositani. Ugyanigy szuleidet, nagyszuleidet is megalazod. Nem szep (amugy a kerdes nem errol szolt hanem a mai neveles hianyarol)
2010. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Tök jó emberek, hogy elméletileg mind példamutató jó szülőknek tartjátok magatokat, de ha visszaolvassa az ember ezt az egészet, hát elég vicces. Egyik ezt tartja jónak, a másik azt. Nem tudom akárkibe belébeszélni, hogy mégpedig a spenót finom, hiába is azt mondja nem szereti. Röhej. És itt ez folyik.

Van két tök egyforma korú gyermekem! :) Az egyiknek soha eszébe nem jutott pakolni, lepakolni, kipakolni, viszont maga után nagyon nehézkés összepakolni (játék utánra gondolok) . A másik, ha agyonütném is kapolnja a zoknikat, kiszedi a virágföldet, megy a maga feje után. Ha rácsapok a kezére, rámnéz és folytatja, ha rákiabálok úgyszint folytatja. Viszont maga után a dobozba összepakol,és a zoknikat is visszarakja. Na már mosz mindkettő hangosan előre köszön, sőt ha valaki nem köszön felnőtt vissza még sérelmezik is. Az egyik nagyon hisztis, bolba kész kinlódás pl, a másik nyugodt természet, bankba, hivatalba símán mehetek vele.Akkor most az egyiket jól nevelem és majd viszi valamire, a másikat szarul nevelem, és ő csak tengődni fog egész életében??????

2010. nov. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Te vagy az akinek csak ez jár az agyában, minden gondolata e körül forog. Nézd meg a válaszod, mást nem említettél. Ja de zárójelben a kultúrát stb stb- Csak anyagi dolgok,pénz, autó, mobil.

És nem kulturálatlanság, neveletlenség- nem ilyen embert akarok a gyerekeimből, akinek ekörül jár az agya. Engedd meg.

Nyilván te eszerint neveled a gyerekeidet és belőlük olyan felnőtt lesz, akiket nem nevetnek ki mások, mert nem trendi a mobiljuk.- neked ez is fontos és szívedre veszed, hogy tinik mit gondolnak rólad a mobilod alapján. Én nem. Nekem nem 3 éves a mobilom, hanem talán tíz, még a legelső Nokia 3210-es. Fel sem tűnt, hogy bárkit érdekelne, milyen mobilom van és hogy ez számít bármit is. Hát ez a különbség köztünk. Ég és föld.

2010. nov. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát azért fontos szerintem, hogy mennyi idős gyerekről beszélünk. Bizonyos életkorban, életkorig, úgymond természetes lehet, ha a gyerek agresszív vagy pkaol a boltban, akkor is, ha a szülő tisztességesen neveli. dackorszak. ha viszont a gyerek "nem növi ki2, akkor ott baj van. az én kislnyom egy örökmozgó, akaratos kislány. de pl sosem volt agresszív. egy-két esetet leszámítva sosem akart megütni engem vagy az apját, egyszer-kétszer harapott, de le is szokott róla. mondtam neki, hogy fáj anáynak, apának, ne csinálja. de tudom, hogy van olyan ygerek, aki attól jobban csinálja, ha rászólnak....sosem volt egy könyvtépős sem. pár újságot széttépett, de csak 1-2x keltt rászólni, hogy szép finoman bánjon akönyvekkel. már 11 hósan sem tépte őket. viszont: a boltban pakol mint atom. ha nem ül a bevásárlókocsiban, akkor ő pakol. szólhatsz rá, le se tojja, mintha süket lenne. pedig milliószor lett csak neki elmondva, hogy ne pakoljon. ált. ha az apjával van, akkor van ez. én berakom a kocsiba és szevasz. általában igyekszem neki megtanítani, hol mi illik. és szerencsére vevő rá, annak ellenére hogy dacos, makacs, öntörvényű, de lehet rá hatni ilyenekbe. lehet hogy elsőre rávágja, hogy nem, de aztán meggodnolja. a kezdetektől nagy gondot fordítottam arra, hogy tudja, mit szabad és mit illik, és mit nem szabad és mit nem. de hangsúlyozom, hogy szerencsére jó anyagból van ebből a szempntból. a játszón sem verekedős, inkább ha tolongás van, félreáll, vagy elmegy oda játszani ahol nincs senki épp. a saját dolgaira kényes, hhoz ne nyúljon más, ha lehet, de azt hiszem, ez természetes egy 23 hónaposnál. :))

ja és én abszolút nem vagyok a verés híve. csinált már párszor olyasmit, hogy legszívesebben jól ráhúztam volna...de tudom, hogy az tüneti kezelés, és később visszaüt. engem sem veréssel neveltek, pedig elég nagy rosszcsontok voltunk tesómmal, mégis diplomás családanya lett belőlem. :)

2010. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!