Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék ilyen esetben?

Mit tehetnék ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 2 éves. 2 hónapja költözött külön szobába. Eddig ezzel sem gond nem is volt, rögtön megszokta az új környezetet, szereti a szobáját.

Múlt héten többször felsírt éjjel, volt hogy annyira vigasztalhatatlan volt, hogy mellettünk aludt tovább. Pénteken és szombaton már hisztizve aludt el, de viszonylag hamar, reggelig normálisan aludt. Vasárnap már 3 órája csinálta a fesztivált, mikor nem bírtam tovább és magam mellé vettem a nagy ágyba. 11 óra volt akkor!

Tegnap ugyan ez, de miután elaludt, beraktam a kiságyba. Éjjel üvöltve ébredt és újra mellettünk aludt.

Miért csinálja ezt? Mit kéne tennem?


2010. nov. 16. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert tudja, hogy akor nálatok aludhat.

Két dolgot tehetsz: a lekiállapotát figyelmebe véve hagyod, hogy nálatok aludjon, vagy következetesen végigviszed a költözést és szó nélkül visszaküldöd a szobájába, ha kijön, illetve nem veszed ki az ágyából, amikr hisztizik, hanem ott vigasztalod.

Én az utóbbit javaslom.

2010. nov. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elottem szoloval, gyakorlatilag vesztesre alltok a hisztivel szemben. Ha egeszseges, evett, ivott, nem faj semmije, akkor maradjon csak a szobajaban, a bogest meg majd abbahagyja. Ha meg sunyin visszateszed ejszaka az agyaba, meg szep, hogy uvolt, hiszen melletted aludt el, es amikor felebred es nem vagy ott megijed, hogy mi tortent.
2010. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá az előttem szólókhoz, hogy nap közben is tedd be a kiságyába egy-egy kedves játékával, hogy a kiságy kellemes érzés legyen neki. Ne hagyd sírni, ott, az ő szobájába vígasztald meg. Sok sikert :)
2010. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ma délután volt a hiszti, nem is aludt, estére meg úgy elfáradt, hogy úgy aludt el, ahogyan leraktam :) Köszönöm a jó tanácsokat, nem engedek a hisztinek, csak nagyon rossz hallgatni/látni.
2010. nov. 16. 22:59
 5/5 anonim ***** válasza:

De ha még nem érett rá, miért akarjátok mindenképp költöztetni? Át van gondolva? (Nem kötekedni akarok, csak tisztázni érdemes ezt.) Mert ha van rá lehetőség, miért ne aludhatna veled?

Én és a testvérem 6-7 éves korunkig anyukánkkal aludtunk (apa nem velünk lakott). És egészgégesek vagyunk, 20-21 évesek, mindketten komoly párkapcsolatban.

Szóval szerintem csak azért mert már 2 éves, nem kell költöztetni, persze ha van rá más ok is, az más.

2016. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!