Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék ez esetben? Lent.

Mit tehetnék ez esetben? Lent.

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs mi tudnék tenni,hogy azért rosszat se csináljak.A szitu a következő.

Egy régi barátnőmnek sajnos rossz választása volt a jelenlegi férje.A házasságból ikrek születtek,akik most 5 évesek.A kapcsolatuk már a gyerekek születésénél sem volt valami jó,de ez az utóbbi három évben odáig fajult,hogy rendszeresen üti veri a férj.Ráadásul még alkoholista is,a durvasága mellett.A gond fokozódott avval,hogy a barátnőm is elkezdett inni,és mára már majdnem massziv alkoholistának lehet nevezni.Nagyon ritkán találkozunk,mivel a férje senkivel sem engedi a kapcsolatot tartani,amit igy én sem igénylek őszintén szólva.Rettenetesen sajnálom őt,de nem hallgatott rám akkor anno.Na most jön a főbrobléma.A gyerekeket a gyámhatóság ellenörzés alá vette,mivel jó pár esetben volt rendőri intézkedés,éjszakai menekülés,korházi kezelés(a verések miatt)stb.stb.Ezeket tőle tudom,amikor nagy ritkán tudunk beszélni,elmesélte.Tegnap este felállitott hozzánk a két gyerekkel,és sajnos hulla részeg volt.Nagyon meglepődtem,hogy igy elmer indulni ilyen állapotban,két kis gyerekkel.Faggattam,mire nagynehezen elmondta,hogy megint menekül otthonról,és nincs hová menjen,aztán egy óra múlva kijelentette,hogy ő mindenféleképpen haza megy.Hivtam egy taxit,és beültettem őket a cimet leadtam a taxisnak.Rettenetesen sajnálom a két gyereket ha ez igy fog menni,elfogják venni tőle,és nem érti meg.Persze tagadja az ivást,csak hogy már lehet rajta látni is,az arcán,a bőrén,mindenén.Nem tudom mit csináljak,kinek kellene szólnom,mert ez igy nem mehet tovább.Az anyja sem tud rá hatni,én sem.Mit csináljak?Köszi a válaszokat.


2011. márc. 22. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyi védőnőnek szóljál. Most nem a barátnőd, hanem a két gyerek érdekét kell nézned.
2011. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Mond legközelebb semmi képpen ne engedd el őket! Mond meg neki főleg(ha akkor részeg), hogy XY látom, hogy részeg vagy és van valami problémát. Feküdj le nálam, vigyázok a gyerekekre addig utána mindent megbeszélünk. És addig nem hagyod elmenni amíg el nem mond mindent és utána közös megegyezés alapján kitaláltok valamit!


Sok sikert! Remélem észhesz tudod téríteni a barátnődet! Adj meg Nekik minden tőled telhetőt!

2011. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezen a "beszéljük meg" már átestünk több alkalommal.Akkor amikor józan változtatni akar,majd elutazik 2-3 napra az anyjához,onnan meg vissza megy,ehhez az állathoz.Megakadályozni nem tudjuk.A gyerekeket rettenetesen sajnálom,mert látszik rajtuk állandó stressz.Például nem nőnek,nem fejlődnek egyáltalán semmit.Mivel én ritkán látom őket,meg tudom állapitani.Szinte két éve ugyanakkorák.Ezen a védőnő dolgon gondolkodtam ma egész nap én is,mert itt valóban kellene csinálni valamit.Csak valószinüleg azt mondaná,hogy ez nem az ő hatásköre,menjek a gyámügyre,ott meg mégis mit mondjak?Én vagyok az XY barátnője,kérem ez a helyzet tarthatatlan,hiszen tudják önök is,és azonnal csináljanak valamit?-vagy,hogy kezdjek hozzá?
2011. márc. 22. 17:14
 4/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Szerintem első körben szólj a védőnőnek, neki kötelessége segíteni. Pont ilyen helyzetekben. Nemcsak az a dolga, hogy jól táplált, egészséges babákat méregessen és amúgy normális anyukákat csesztessen hogy mikor ad már almát.


Ha elutasít, akkor közöld vele, hogy ha tragédia történik, az összes tévéstábot odacsődíted hogy tudott a problémáról mégse tett semmit.

2011. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elsőkörben kikell nyomoznom,hogy melyik védőnőhöz tartoznak a gyerekek,csak azt sem tudom,hogy egyáltalán védőnőhöz tartozik-e két ötéves gyerek.
2011. márc. 24. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:

16 éves korukig védőnői szolgálathoz tartoznak.

A legegyszerűbb ha bemész az egyikhez, megmondod az utcát, ahol laknak, mert az alapján vannak besorolva, nem választott védőnők vannak.

2011. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. márc. 24. 14:47
 8/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Mindenképp beszélj a védőnővel (minél előbb), mert ha tragédia történik, sosem bocsájtod meg magadnak, hogy láttad, tudtad, de nem tettél semmit.

Persze ha elviszik a gyerekeket a barátnőd nem biztos hogy megköszöni neked és hálás lesz, de legalább esélyt adtál a két kicsinek, hogy ne a következő híradó egyik tragikus hírei legyenek.

2011. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerős... Én is átéltem ugyanezt, kb hat éven keresztül ez ment itthon... Csak épp anyámból nem lett alkoholista. Válást ajánlanám először is, az anya pedig addig húzza meg magát szülőknél/barátoknál/ismerősöknél (mi is így csináltuk). Még ha nagy nehézségek árán is (közös a lakás stb.) válni kell. Aztán mondjuk az anyukának alkohol-elvonót. Az nem vezet semmire ha ő is a sárgaföldig leissza magát. Itt a gyerekei érdekeit kell néznie.

Nem beszélek hülyeséget. Én is átéltem ezt, talán ha nem költözünk el a húgom már öngyilkos lett volna. Hitelből vettünk házat ugyan, akkor majd három évig szinte koldusszinten éltünk. De mára már rendbe jött minden, és én örülök hogy nem maradtunk ott tovább.

2011. ápr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!