Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig kell úgy...

Hány éves korig kell úgy játszani, hogy apuci, anyuci csaljon, hogy a gyerek nyerjen?

Figyelt kérdés
Ki hogyan csinálja, hogyan a jó? Hisz idővel meg kell tanulnia veszíteni. Na és mi a teendő, ha ő csal, hogy nyerjen? Meddig szabad az ilyet engedni, ha szabad?
2010. nov. 16. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 3 évesek voltak a gyerekek, amikor elkezdtünk társasjátékozni velük. Általában igyekeztünk, hogy betartsuk a szabályokat, néha tettünk engedményeket, főleg, míg nem tudtak olvasni. Aztán most, hogy már iskolások, a kisebb sokszor zokon veszi, ha veszít, de olyankor mindig mondjuk, hogy a szerencse ilyen, bele kell törődni, hogy most nem te nyersz. Én nem igazán emlékszem, hogy pár alkalomnál többször hagytuk volna nyerni, csak mert ő a gyerek:)
2010. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad hagyni nyerni ,bár néha én is engedtem de sokkal hamarabb elfogadják hogy veszítenek is! Igaz így többet kell játszani míg nem nyernek! :):):):)
2010. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem mint minden egyébnél ki kell várni, hogy a gyerek érett legyen arra, hogy elviselje a veszítéssel járó kudarcot. ha előbb erőltetjük, akkor csak sírás, hiszti a vége, az meg nem egy örömteli családi program....figyeld a gyerekedet, és amikor úgy látod, már képes megérteni, hogy mi ez az egész és elviselni, hogy néha veszít, akkor. szreintem ez midnen gyreknél máskor jön el. meglátásom szerint ez éppen ugyanolyan, mint bármi más a nevelésben, az egyik gyereket már 1 évesen is rá lehet hagyni idegenre , a másik még 2 évesen is irtózik tőle....
2010. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 4 éves és teljesen jól viseli ha nem ő nyer egy játékban. Betartjuk a szabályokat, és senki nem csal a játékban. Volt hogy próbálkozott akkor szépen megbeszéltük hogy nem szabad. Meg is értette. Bár az is igaz ha nem ő nyer akkor mindig kér hogy még egyet játszunk. Ez addig megy amíg nem nyer . :-D
2010. nov. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem elvem, hogy hagyjuk nyerni a gyerekeket.


Ezért nem szabad idejekorán (3 évesen) elkezdeni társasjátékozni. Egyrészt azért, mert azok a fajta szabályok a gyereknek még betarthatatlanok. Ő egyből lépni akar, mindig ő akar következni, nem képes a kivárásra, a szabályok betartására. Nem azért, mert buta, hanem azért, mert nem érett még meg rá. Ha erőlteted, elvész a játék élvezete. Ha nyerni hagyon, akkor meg értelmetlenné válik maga a játék.


4 éves kornál hamarabb nem érdemes társasjátékozni, és 4 évesen is csak olyat, amiben nincs nyertes és vesztes, hanem a játék élvezete a fontos. Mi gyerek Activity-vel kezdtük a társasjátékozást, amikor 4 éves volt a lányom, de nem is igazán szabályosan játszottuk, hanem a saját szabályaink szerint. Kiválogattam a kupacból azokat akártyákat, amiket biztosan ismer, és tud róluk beszélni, és amikor húztunk, csak körülírtuk, ami rajta van, nem volt se rajzolás, se mutogatás. Az elefántok pedig inni mennek a pályán, nem pedig versenyeznek. Azt hangsúlyoztuk ki, hogy akinek először odaér az elefántja, az már biztos nagyon szomjas volt. Tehát nincs nyertes vagy vesztes. Így mindig jó hangulatú a játék.


Most kezdjük el mutogatással bővíteni a játékot, mert a körülírás már nagyon jól megy.

Később majd jöhetnek a versengős játékok is, de szerintem azokat elég 5 éves kor után.

2010. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 éves a kislányom, tavaly karácsonyra kapta az első társasjátékot. Egyszerűsíteni nem kell rajta, mert a korának való, mégis érdekes és izgalmas (Létrás játék - Lidl). Az első perctől kezdve ismeri a szabályokat, mindig betartjuk. Ha veszít, vagy veszítek mindig azt mondom, neki, hogy játszunk egy visszavágót, hátha... És persze örül, hogy újra játszunk. Még sohasem bosszankodott a vesztességen, akkor sem, ha a visszavágóban sem jött össze :)
2010. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, bár nekünk még nincs gyermekünk. Csak úgy előre érdeklődtem hamarosan születendő keresztgyermekünkkel majd hogyan.
2010. nov. 17. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy tűnik, nem szereti ha veszít, mondjátok el neki, mindegy ki nyer, a lényeg, hogy jót játszottunk. Jó volt játszani ? Nálunk is volt kis gond a veszítéssel, mi úgy oldottuk meg, hogy kiemeltük a játék a lényeg, és aki szépen játszik az kap egy nagy csikit a végén bárki is nyer vagy veszít. Állítólag 6 éves körül kezd ez el igazán fontosabb lenni a gyerekeknek, hogy nyerjenek, olyankor meg azt olvastam, egy darabig kevesebb ilyesmi játékot játszani velük. Kinövik. Persze mindenki más.
2010. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bár nekem van egy ismerősöm, most 24 éves...hát olyan 3-4 éve mikor pl. kártyáztunk nem tudott veszíteni. Pedig neki már igencsak meg kellett volna ezt tanulni.

2010. nov. 22. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!