Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van módszer arra, hogy egy...

Van módszer arra, hogy egy 2,5-3 éves gyerek eltudjon egyedül játszani?

Figyelt kérdés
Kislányom mostanában nagyon anyás lett és nem tudja magát lefoglalni semmivel mindig az én társaságom kell neki!Én nagyon szeretek játszani vele, de tudom, hogy egy ideig már el kellene játszania egyedül is!
2011. febr. 11. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan játék kell neki, ami leköti a figyelmét. Pl. építőkocka, színező...nem tudom, mit szeret. Ha megszokta, hogy együtt játszotok a babákkal, nehezebb rávenni, hogy próbálja egyedül, mert az más: beszéltetni, mozgatni, stb. De ez csak egy példa. Attól is függ, mennyi időre szeretnéd, mert ebben a korban még nem köthető le hosszú ideig a figyelmük.
2011. febr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia,


kisfiam egész kicsi kora óta szépen eljátszik egyedül. az elején még zavart is ez és panaszkodtam a védőnőnknek, hogy nem igényli annyira a társaságom, Ő meg jót mosolygott rajtam, hogy majd fogok még ennek örülni :) és így is lett!! ez meg is maradt nála, most 2,5 éves és van, hogy 1 órát is eljátszik egyedül. persze csak azokkal a játékokkal, amik a kedvencek. ha ráun valamire, szól, hogy vegyünk elő mást, ha a játék már untatja előveteti a rajz eszközöket, kicsit alkot, aztán vissza a szereléshez, autózáshoz. persze azért leellenőrzi, hogy én hol vagyok és éppen mit csinálok közben :)


Ági

2011. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Régebben a kislányom is sokkal jobban el volt egyedül! Mostanában meg egyáltalán nem akar még a szobájába se bemenni nélkülem! Addig amíg nem érek rá könyörög, hogy mennyek be játszani vele! Akár mit játszik nekem ott kell lenni! A kirakóra, kockára rá se nézne, ha én nem venném elő, hogy gyere játszunk! Ha játszik is akkor 2-3 perc és már meg is unja! Ő szituációs játékokat játszana amihez 2 ember kell pl: Ő az én anyukám és megetet, altat!Mondtam már neki, hogy a babákat is el tudja ugyan úgy altatni, de neki én kellek!
2011. febr. 11. 14:35
 4/4 Andon válasza:
Meg kell találni, hogy mit szeret, esetleg mihez van tehetsége - ehhez sokmindent ki kell próbálni, mert a gyereknevelesé először is a gyermek megismeréséről szól. Ötletek: [link]
2011. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!