Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2.5éves kislánnyal hogyan...

Egy 2.5éves kislánnyal hogyan taníthatnék meg egy mondokát, vagy akár egy mikulás éneket?

Figyelt kérdés
Ha én énekelek,szereti hallgatni,de Ő nem hajlandó sem énekelni,sem mondókázni.Ha mégis,akkor elszórakozza:-)Amúgy nagyon okos,ügyes kislány,már szépen beszél.
2010. nov. 16. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne aggódj jönni fog az magától!Kislányomnak születésétől fogva énekeltem és mindig csak hallgatta!Vasárnap viszont megtört a jég!Elkezdte velem mondani az egyszer volt egy kemence.... versikét és most meg mindenkinek ezt mondogatja elejétől a végéig!Néha kér csak segítséget!Ja ő is 2,5 éves!
2010. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jön majd magától, annyit fog még énekelni, hogy zsongani fog a fejed :)

Csak "úgy" énekelgess, dúdolgass, mondókázz előtte, de ne úgy, hogy gyere kicsim, megtanulunk egy kedves dalt, stb. Előbb-utóbb kérni fogja, hogy még-még, aztán veled fogja ismételni egy részét. Nem kell siettetni és nem szabad erőltetni sem. Nem vagytok semmiről sem lemaradva!

2010. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak azért aggodom kicsit,mert vannak vele egykorú,ismerős kisgyerekek és Ők már mondokáznak.

Akkor csak énekelgetek neki,talán nálumk is megtörik a jég:-)

2010. nov. 16. 14:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
13:50 vagyok. Mindig úgy alakul, hogy a végén csak eldicsekszem: nagyjából ilyen korú kicsikkel dolgozom :) Nálam is van, aki már élvezettel mondókázik, énekelget, alig várja, hogy újabb mondókát, verset dalt tanuljunk (persze nem iskolás módon, hanem én is csak úgy énekelgetek/verselgetek nekik pl. rajzolgatás vagy építőkockázás közben), más apróság csak hallgatja, elmosolyodik, esetleg odafészkeli magát az ölembe, de meg nem szólalna, pedig már szépen beszél. Nem egyformák a gyerekek és nem is szabad őket egymással összehasonlítani. Örülj, hogy a kislányod élvezi amikor énekelsz, ez lehet az első lépés a későbbi közös "előadások" felé.
2010. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:-)))
2010. nov. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!