Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tisztítjátok egy két...

Hogy tisztítjátok egy két éves gyerek fülét?

Figyelt kérdés
Nálunk csak lefogás, ordítás mellett lehet. :( Próbáltam már álmában is, de felébred rá (nem teljesen) és átfordul a másik oldalára, utána nem lehet már "piszkálni". Akkor szoktam csak, ha látom, hogy van benne "sárga arany". Amúgy nem piszkálom a fülét, tudom, hogy nem szabad, magától is kijön belőle. De ha már kijött és ott aranylik benne, azt hogy szeditek ki neki?
2010. nov. 17. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi születése óta heti egy alkalommal tisztítjuk neki. Nemsokára 14 hónapos lesz, szépen megül, hagyja magát.
2010. nov. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó nektek. Mikor kisebb volt, akkor félálomban (éjfél körül) gyorsan megcsináltam neki. De mostanában megébred rá (pedig finoman csinálom).
2010. nov. 17. 14:38
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2 évessel már megpróbálhatod úgy, hogy ő csinálja magának. Te csináld a sajátodét, és adj neki is egy pálcát. A lányom ezt mindig élvezi. És utána általában megengedi, hogy rásegítsek picit én is...
2010. nov. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm szépen! :) A fogmosást amúgy pont igy csináljuk. :)
2010. nov. 17. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként van, hogy a kisujjammal, amikor az ölemben ülnek...

Ja, és fürdés után a legjobb, mert akkor úgyis bele megy egy kis víz, és felázik, mert sokszor úgy be van száradva, hogy az tényleg fáj szárazon...

2010. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2 és fél éves a lányom. Fürdéskor szappanos vagy csak sima vizes ujjal belenyúlunk a fülébe és kimossuk. Férjem profi ebben. Amúgy meg néha fültisztítóval külön is, ha látom, hogy sárga. Ilyenkor megbeszéljük és vagy hagyja, vagy nem. Néha magának csinálja mert érdekli (azzal a vastagabb fajta fültisztítóval, amit nem tud belenyomni teljesen a fülébe.)

Szerintem próbáld felkelteni az érdeklődését. Egy 2-éves pont azt szokta élvezni, hogy ő milyen "nagy és önálló".

2010. nov. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
:) Drágák vagytok, köszönöm!!! :)
2010. nov. 17. 14:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Még soha nem töröltem ki neki mert nem szabad, 2,5 éves.Olajat csepegtetek bele fél évente és kifolyik magától.Csak a külső részét tisztítom, még bele soha nem nyúltam neki.
2010. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Milyen olajat csepegtetsz? Nekem az a bajom, hogy nem folyik ki, illetve ha belenézek (vagy akárki belenéz oldalról), aranysárgállik benne a fülzsír, hát azt mégse lehet úgy hagyni :(
2010. nov. 17. 21:42
 10/11 anonim ***** válasza:
20.29 es, olajat csöpögtetsz a fülébe?!!!Te jó ég, azzal csak eltömíted a fülét, nem tudtad, hogy fülbe tilos olajat??? Ezt ki mondta, hogy fülbe olajat kell.Mint köztudott az olaj nem hagy lélegezni, eltömíti a pórusokat.Én egyszer a gyerekemnek amikor kicsike volt és elvittem orvoshoz a kötelező oltásra, szóval én is kérdeztem, hogy szabad e olajat nem belülre a füljáratba, hanem a külső részre és az orvos egyszerűen letolt, hogy, hogy gondolom eltömíti a pórusokat meg ne próbáljam.Belülre meg szerintem még rosszabb.
2010. nov. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!