Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet növelni egy 5...

Hogyan lehet növelni egy 5 éves gyerek önbizalmát?

Figyelt kérdés

Ma voltam fogadóórán az oviban. A fiam nyári nagycsoportos szóval év vesztes lesz de megcsinálták nála az iskolaérettségi tesztet. Az óvónéni azt mondta, sokszor azért nem tudta értékelni mert egyszerűen nem volt hajlandó megszólalni, szóval nem lehetett eldönteni, hogy nem tudja vagy nem akarja mondani. És amúgy is olyan ha szerepelni kell lemerevedik, ha idegen kérdez tőle megnémul. Ha viszont nem rá figyel mindenki akkor beszédes szeret csapatban "dolgozni", és a gyerekekkel is jól kijön. Otthon azt mesélte játszottak kettesben az ovónénivel csak ő nem akart számolni.

Na már most engem nem izgat ha nem lesz belőle versmondó bajnok, de azért később a suliban ha felelni kell akkor ez nagy hátrány lehet majd. Az óvónők a családsegítőt ajánlották hátha tudnak valamit mondani amivel egy év alatt javíthatunk ezen. Tényleg menjek el vele oda, vagy túllihegik a témát az oviban? Az a baj hogy otthon a családban nem ilyen félénk, ha én ott vagyok még direkt produkálja is magát, ráadásul én nevelem önállóságra, kénytelen is vagyok mert van egy 1 hónapos babám is.


2011. okt. 27. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
dicsérd sokat :) adj neki otthon olyan feladatokat ami az ő szinte, kis erőlködéssel meg tudja csinálni, attól sikerélménye lesz :) akár kreatív foglalkozás, akár főzés, süthettek sütit és ő szaggassa ki a formákat, varrjatok gombot, stb. lényeg, hogy ne nagyon simán de megcsinálja és sok dicséretet, tapsot kapjon :) járjatok olyan helyekre ahol felnőttek is vannak és valami sportra vidd el. akár táncra, néptáncra :)
2011. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sztem az óvónéni eltévesztette,nem családsegítőbe kéne vinni, ott teljesen mást csinálnak, max tanácsot tudnak adni,hova fordulj,továbbirányítanak.

Nevelési tanácsadóba lenne esetleg érdemes elvinni, ott is felmérnék, de nem vagyok biztos benne,hogy szükség lenne rá.

1 év alatt is sokat fejlődhet még az önbizalma,meg a pedagóguson is sok múlik majd a suliban.

Ha mégis úgy döntesz,elviszed,hátrányotok végülis nem lesz belőle. Hátha tudnak mondani vmi praktikát.

2011. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

motiválni dicsérettel lehet egy ekkora gyereket.

ahogy előttem írták,adj neki feladatokat,amiket elvégez és dicsérd meg érte.

ha "idegenekkel" kell beszélgetni,próbálj olyan témát felvetni,ami tuti érdekli(pl a fiam él hal a kombájnokért/fűnyíróért,az utca emberét képes ezzel "fárasztani")

esetleg az is segíthet ha elmentek kis barátokhoz,úgy hogy a felnőttek is ott maradnak.

2011. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de hát pont az a bajom, hogy nekem, családnak ismerősöknek szívesen produkálja magát, rengeteg mindent csinálunk együtt, rántottát már egyedül megcsinálja leüti a tojást felveri beleönti a serpenyőbe, sőt pl nyáron egyedül füvet nyírt nagy fűnyíróval, persze vigyáztunk rá.Imád rajzolni ezer foglalkoztató füzete van. itthon táncol michael jacksonra, imádja a zenét állandóan szólnia kell valaminek. Oviba jár úszni ott meg nagyon dícsérik milyen bátor. Idén külföldön nyaraltunk egyedül vett jegyet magának a minigokart pályán.Szóval szinte csak ott az oviban ilyen. Én persze szívesen teszek ellene, csak nem tudom mi értelme még nekem ösztönözni ha nálam nincs vele ilyen gond.
2011. okt. 28. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

az önbizalmát márpedig ezzel tudod erősíteni.

persze, hogy veled minden rendben, hisz téged ismer. de csak úgy lesz ilyen mások előtt is ha tudja, hogy ő igenis ügyes, okos nagyfiú, ehhez meg sok feladatot kell adni neki és rengeteget dicsérni. ez mint tök jó amit leírtál de milyen jutalmat kapott érte? :)

2011. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lehet hogy későn irok de én is ugyan ilyn voltam.

ha régebben kérdezet tőlem valaki valamit akkor soha nem beszéltem mindig lenémultam . majd kinővi . én most már szivesen felelek (ha tanulok)

semmi baj nem lesz. ja és semmi baja nincs az önbizalmával . csak egyszeüe fél és lámpalázas

2012. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
40%
Ezt feltétlenűl változtasd meg! En is ilyen gyerek voltam, nem tettek semmit, biztos gondolták hogy majd kinövöm, most 15 evesen meg a sajat osztálytársaimhoz sem tudok hozzászólni!
2016. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!