Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kakil a bilibe, csak...

Nem kakil a bilibe, csak gatyeszba. Volt iyen gondotok? Segitetek? 2 éves.

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves. 23 hósan már régen szólt,ha pisilni kellett vagy kakilni, ugyhogy levettem a pelust. Pisi megy a bilibe/wcbe. De kakilni nem hajlandó bilibe. Wcszükitőre nem hajlandó ülni. Szól, hogy kaka, totyorog. Kérdezem, hogy menjünk a bilihez? Ràzza a fejét, hogy nem! Bemegy a viràgok mögé , behív, megfogja a kezem, àll, közben mondja, hogy kaka és bekakil. Ha ilyenkor odamerem vinni a bilit, egyszerüen visszatartja, képes erre napokig. Igy telt el két hét, hogy mikor kértem, üljön a bilire/wcre, visszatartotta, székrekedést kapott:( most, hogy egyszer kérem, majd békén hagyom, kakil kétnaponta. Nem merem ráültetni, annyira tiltakozik. Mit csináljak? Pelust felvenni nem enged, tudo , higiénikusabb lenne, de nem engedi.van valaki anyu, aki ezt meg tudta oldani?
2010. nov. 18. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Lányom három éves. Kakilni csak pelusba hajlandó, pedig összesen 3x már sikerült bilibe is.

Nálunk is nagyon székrekedéses, így "kényszeríteni" én sem merem.

Egyébként teljesen szobatiszta. Ez van. Remélem, magától elhagyja, amikor megérett rá.


Egy pszichológus azt mondta nekem, hogy a gyerekek a székletüket egyfajta "testrészként" élik meg, ezért nehéz sok gyereknek átállni a bili/WC-re.

Hát nem tudom, igyekszem türelemmel kezelni. Bár ha a bugyijába "tenné", nem tudom mit csinálnék, az egy fokkal rosszabb, viszont ő még csak két éves.


Bocs, ha nem tudtam segíteni, csak azért írtam, hogy tudd, van ilyesmi másnál is...

2010. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok kisgyerekkel ugyanez a helyzet (az enyém is ilyen). Az okosok (pszichológusok) szerint ez olyn tulajdonlási vágy náluk. úgy érzik, ami belőlük kijön, az az övék, nem akarják odaadni

másnak. Pontosan nem emlékszem mi is ennek a helyzetnek a tudományos elnevezése. A másik lehetőség az, hogy egyszer fájhatott neki a kakilás, emiatt visszatartja és csak akkor engedi el, amikor végleg nem tudja tartani.

Én ezt olvasgattam, hátha valami bejön nálunk is... [link]

2010. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Végigolvastam....nem tudom, mit csináljak:( ez igy marad még egy teljes évig? Bakkkker.....
2010. nov. 18. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom négy éves, de még mindig kéri a pelust, de szerencsére csak olyankor, amikor idegen helyen vagyunk. Olyankor nem megy neki még wcbe. Otthon szerencsére már hajlandó pelus nélkül is kakilni.
2010. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is így kezdte, nem próbálkoztunk egy darabig semmivel, hagytuk menjen a pelenkába az esti alvásnál általában. Aztán a fölöttem szólókhoz hasonlót olvastam, és én elmeséltem neki honnan jön a kaki, fogja meg a fenekét, mi az a kaki és ha kijön megnézheti, integetünk neki, láthatja hogy mekkora ...stb. Kicsit fura volt a helyzet, de rögtön ráült a WC-re és nagyon kíváncsi volt a kakira:) megnézte, lenyomhatta a WC-t és ez azóta nagy élmény, integetünk is a kakinak:) Remélem segít!!!
2010. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most este ráült a wcszükitőre:) fürdéshez készülődve kértem, üljön rá, mig anya is levetkőzik, ha ráül, nem tusol, hanem együtt fürdünk a nagykádban...simán ráült, pisilt egyet, le akart szállni, de erről ugye egyedül nem tud, hisz a lába nem ér le...kértrm, hogy várjon, mig levetkőzöm és felveszem a köntösöm, megengedem a vizet. Addig ücsörgött. Fészkelődött. Elötte kb egy órán át kakiltunk 4 bogyót a nappaliban, gondoltam lesz még. Hallottam egy kis loccsanást, gondolom még egy bogyó, de ez a wcben landolt, sajnos nem tudtunk integetni neki, mert nem láttuk, de volt sikerélmény:) nekem ez is az! Holnap tuti kakil normálisan, megkérem, hogy csinálja ugyanigy, mèg ha fürdenem is kell délelött, az sem gond:) köszi a tanácsokat!!!
2010. nov. 20. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!