Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi segíthetne a köhögésén?

Mi segíthetne a köhögésén?

Figyelt kérdés
A 3 éves lányom 3 napja nagyon köhög.Lándzsás útifű szirupot adok neki de nem nagyon segít.Mit adjak neki?
2010. nov. 19. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi eddig a Prospan-t adtuk, ez borostyánlevél kivonat. Nekünk az nem volt igazán jó, mi most próbáljuk a lándzsás utifüvet. Emellett Cebion csepp, és Calcimusc. Az orvos meg éjszakára Egifillint írt fel a köhögésére.
2010. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felszeletelsz egy hagymat, karikakra. Szetteriteted kisse egy kis tanyeron, betakarod barna cukorral. Ket-harom ora utan levet enged. Ezt adod kislanyodnak meginni. Segit, es erdekes modon, semmi hagyma ize nincs. pont olyan ize van mint a kohoges elleni szirupoknak. Keszits extrat, napai ket-harom alkalommal kell inni. Mar elso adag utan nem fog annyira kohogni.
2010. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fenistil cseppek segítenek, de ehhez doki kell.(Ez leviszi egy kicsit a nyálkahártya duzzanatot, így tágabb lesz a légút) Adhatsz neki köptetőt (Én ACC 100-at szoktam) ébredés után, az fellazítja a váladékot, segít a felköhögésben (már ha nem szárazon köhög).

Ha van hideg párásítód, kapcsold be a szobájában, főleg alvási idő alatt.

És valamilyen Kalcium készítmény is jó, nyálkaoldásra, én a Calcimusc-ot szeretem, de ahhoz is doki kell...


Én ezeket adom most, meg Cebiont, ami segíti a lábadozást (én nem adom állandóra, csak ha betegek), nálam is köhögnek.


Jobbulást!

2010. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket.Már nagyon aggódom,mert a lefekvéskor már annyira köhögött hogy majdnem hányt.
2010. nov. 19. 13:41
 5/8 anonim ***** válasza:
A hányás abban az esetben jó, ha nyákos, ezzel is tisztul.
2010. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanigy köhögött a fiam, ahogy irod, ő hányt is tőle egyet este:( suspensio terpini oldatot irt a doki. Eddig semmilyen léguti baja nem volt, 2 éves. De most nagyon köhögött, igy kellett a doki. Ilyen erős, nyákos-hurutos köhögésre kevés a Prospan meg az utifü, kell a gyógyszer:(
2010. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a hagymateát is, ártani nem árt.

Én úgy csinálom, hogy kis cukrot karamellizálok, felöntöm vízzel, beleteszek egy fej jól megmosott hagymát a héjával együtt (persze a legkülső száraz héját leszedem), megfőzöm kb. 15-20 perc alatt, majd a hagymát kiszedem, leszűröm a teát, teszek bele egy teafiltert, majd mézzel és citrommal ízesítem.

Hagyma íze egyáltalán nincs, viszont nagyon jól feloldja a lerakódásokat.

Egy próbát megér! :)

2010. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nálunk csak a mucopront zsirup jön be és nem is vényköteles
2010. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!