Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék? Milyen...

Mit csinálhatnék? Milyen szakember segíthetne?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek, megőrülök! 13 hónapos lányom nem hajlandó mást enni a tápszeren kívül! Semmit. Próbáltam már mindent. Házi készítés, üveges, babakeksz, tejpépek, Sinlac, összes gyümölcs, zöldségek, eszik egy-két falatot és többet nem hajlandó. Már voltunk gasztroenterológusnál és gyerekpszichiáternél is. Szervi oka nincs. Csak 7600 gramm. Két foga van. Kétségbe vagyok esve és már nagyon szar anyának érzem magam. Mitől fog így fejlődni? Mit csináljak?
2011. szept. 2. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Anyósomat mindig azzal ugrattam, amikor azt mondta, hogy túl válogatós a gyerkőc, hogy hallottam már olyanról, aki egész nap csak lekvároskenyeret volt hajlandó enni. De tényleg, megtörtént eset!:)

Na, ez volt a humor része, hogy azért ne kedvetlenedj el annyira! :)

Joghurtot eszik-e? vagy pl. tórúrudit, ? Bababpiskóta?

Mert ha 1 valamit találnál, amit szeret, azt később "sutyiba" tudnád kombinálni pl. gyümikkel. (pl. piskóta)

2011. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mióta nem hajlandó mást enni?

Volt idő amikor valami mást is evett a tápszeren és a felsorolt dolgokon kívül?

Az én fiam 8 hónapos koráig anyatejen majd 16 hónapos koráig tápszeren és tejpépen élt.Semmi mást nem volt hajlandó enni.Makk egészséges kisfiú.Bár az én fiam súlyban is sokkal több volt mint a lányod.1 éves kontrollon 13 kiló volt.2 éves kontrollon is ennyi volt:)

Most 28 hónapos többet eszik mint én meg férjem együtt.:)

Most kb 14,5 kiló körül lehet.

2011. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyenlőre ne ess pánikba, lehet, hogy ő egyszerűen ilyen típus. De, azért lehet, hogy anyagcsere-genetika irányban is kéne vizsgáltatni. Vannak speciális vizsgálatok, amiket csak itt használnak és esetleg tudnak diagnózist, vagy valami irányt adni. Nem tudom hová valósi vagy, de érdemes lenne megérdeklődni, hogy hol végeznek ilyen vizsgálatot. Szegedi gyermekklinikán biztos.
2011. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolóknak!

Nem, semmi olyasmi nincs, amit mindig megenne. Egy-két napig evett egy fél krémtúrót, akkor nagyon örültem, de azóta sem. És a hozzátáplálás kezdete óta ezzel küzdünk.

Pestiek vagyunk, 16. kerület.

2011. szept. 2. 19:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad sz*r anyának, dehogy vagy az! Nagyon jó anyuka lehetsz, mert aggódsz érte, és ahogy olvasom, mindent megpróbálsz tenni, hogy változzon a helyzet.

Nekem még sokkal kisebb a babám, így hasznos tanáccsal nem tudok szolgálni... csak ennyit akartam mondani, hogy ne érezd magad rossz anyának. Vannak ilyen gyerekek, nem hinném, hogy a te hibád.

2011. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19 hós kisfiam is nagyon válogatós tud lenni, de a tápszert mindig elfogadja, sőt kéri.

Több kisgyereknél hallottam már - és nálunk is - kedvenc a főtt tészta, még magában is! Én direkt kisebb méretűket veszek, pl. pipa tészta. Vannak vicces alakúak is. A boltban is ha meglátja örül és mutatja és mondja, hogy "té". Időnként szereti a vaníliás krémtúrót, a Danonosat, a görög joghurot, de nála is 1-2 napig meg, aztán1-2 hétig sem! Szereti a Geszti Esztit, meg a Kinder pingui-t, de a tejszeletet nem. Kedvencei az ízesebb ételek, mint milánói, lecsó, rizses hús. És a tojást is szereti, de csak rántotta és bundákenyér formájában. Na, még a virsli a nagykedvence! Bár nálunk amíg kisebb volt mentek az üveges kaják, de ott sem lehetett mondani, hogy van tuti kedvence. Bár a Kecskemétit talán jobban ette, mint a Hippet. Próbálgatni kell, de nem erőltetni. Pl. tegnap nem ette meg a tejfölös nokedlit, rá sem tudott nézni, csak a csirkepaprikás kellett neki, ma meg szó nélkül ette és elég sokat, önmagához képest. Tegnap észrevette, hogy a húslevesnek milyen jó az illata, szagolgatta és jóízűt evett belőle. Nálunk ugye 19 hós a kisfiam és alig van 10kg felett.

Addig ne aggódj, amíg a tápszert megeszi, abban minden van végül és folyadékot is magához vesz. Éjjel nem ébred enni egyébként?

2011. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam 1-2 betűt, bocsi!
2011. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Éjjel nem kel fel, csak reggel 5 kor indul a napunk. Így még kétszer alszik.

Az a legnagyobb bajom, hogy a tápszer sem univerzális. Ma azt sem akart nagyon enni, volt olyan, hogy 90 ml-t evett csak. Most kezdett el felállni, de megint fogyni kezdett, mert alig eszik. Nem tudom mi lesz így.

2011. szept. 4. 23:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Valami étvágynövelő? Vitacolan szirup? Béres csepp cebionnal? Egyiket sem adtad még? Szerintem kezd el gyorsan! Simàn kapsz a gyógyszertárban! Keverd a teájába és add neki. Hozzá még több friss levegő, mozgás, játszótér, heti két uszoda! Meghozza az étvágyat a víz. Ezt ne hagyd, válts életstílust nála, sokkal többet kint és a vízben! És ne add fel a kínálgatást! Kezd el a tápiadagját csökkenteni, hogy mást is elfogadjon. Pl ha reggel 240-et iszik, adj 180-at és másfél óra mulva próbálj kekszes-almát adni vagy pudingot. Nem létezik, hogy ne egyen. Ha csak egy kanállal evett, nagyon meg kell dicsérni, majd délben főzeléket tegyél elé, ne a tápival kezd! Mellette sok tea/víz. Ha szervi baja nincs, akkor lelki marad csak, meghogy téged szivat.
2011. szept. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: öklendezik a darabostól? Ha igen, teljesen krémszerűvé pépesits mindent. Adhatod cumisüvegből a higabb főzelèket, krémlevest vagy húslevet, csak egyen már mást is a tápinál, ismerkedjen az izekkel, ráér utána kanállal lapátolni.
2011. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!