Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megutheti a tanar a kisiskolast?

Megutheti a tanar a kisiskolast?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 14:50
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
49%

Azt hiszem, az a kérdés, hogy egy tanár megüthet-e egy diákot, az túl van értékelve. Az, hogy a diák megüt egy tanárt, vagy a diákok a viselkedésükkel a tanárokat az őrületbe tudják kergetni, az miért nem kérdés? A diákok egymást üthetik? Az erősebbek a gyengébbeket terrorizálhatják? Ezt tétlenül kell nézni, vagy mit lehet csinálni?


Mikor a fiam kicsi volt, vittem karate edzésekre. Volt ott egy harmadikos gyerek, aki nagyon szemtelen volt mindenkivel szemben. Egyszer aztán, miután velem is az volt, lekevertem neki két pofont, és tudomására hoztam, hogy velem nem lehet így viselkedni. A gyerek viselkedése megváltozott (velem szemben). Igaz a papája rossz néven vette, de hát vegye. Mondtam neki, hogy az én megnevelésem helyett a fiacskájával kellene foglalkoznia. Ő azt mondta, hogy nem akarja, hogy többet a szeme elé kerüljek. Én mondtam neki, hogy akkor ne járjon arra, amerre én járok. Azóta nem láttam.


A fiam már birkózni jár. Az edzésen előfordult, hogy valamelyik gyerek nem úgy viselkedik. Az edző féltérdre ereszkedett. A gyereket odaintette. A gyerek a térdére borult, és az edző egyet rácsapott a fenekére. Ezzel az ügy le lett zárva. A kedves szülő ott volt az edzésen, és látta, de egy szava sem volt. Fel sem merült az, hogy jogszerű-e, avagy sem.

2010. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Nem, nem üthet meg sem kisiskolást, se nagyobbat. Akkor se ha lenne rá oka, pláne ha nincs. De a tanár is ember, neki is lehetnek gondjai, rossz napja... Ez persze nem mentesíti semmi alól, de nem kell rögtön a torkának ugrani. Ahogy a mondás tartja egy csepp mézzel könnyebb legyet fogni, mint egy kanál ecettel: ha kedvesen, higgadtan elbeszélgetsz vele, esetleg mielőtt rátérnél a lényegre megkérdezed, hogy hogy van, talán többre juthatsz, mintha nekiesel. Persze kiderülhet az is, hogy egy rosszindulatú banya, akkor irány az igazgató, szülői közösség stb...
2010. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Ha egy masik szulo okkal vagy ok nelkul megutne a gyerekemet akkor biztos nekiesnek es kikaparnam a szemet de ez mar egy masik kerdes...
2010. nov. 22. 21:20
 24/35 anonim ***** válasza:
Tanítónő vagyok. Semmi esetre sem ütnék meg egy kisiskolást, ebben biztos vagyok.
2010. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Én is tanító vagyok.Soha nem ütöttem meg egy tanítványomat sem.

A saját 5 éves kisfiamnak ütöttem már a fenekére kezére, amit utólag mindig megbánok(néha rendesen sírni tudnék, hogy miért tettem ilyet)

De ha valaki a FEJÉRE ütne a gyerekemnek odamennék és legalább egy 5x akkorát ütnék a FEJÉRE.

Egy kisgyermeknek NEM SZABAD MEGÜTNI A FEJÉT!!!!!!!

2010. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Bárhogy gondolkodom, nem tudom elképzelni komolynak ezt a helyzetet. Fejbe vágta egy könyvvel.

Én sem vagyok a verés híve, de szoktam így figyelmeztetni a gyerekeimet, hogy fejbe ütögetem egy könyvel vagy kezemmel. Én is inkább a figyelmeztetés jellegét látom a dolognak, kiskomám bejöttem, fejezd ezt be.

El sem tudom képzelni, hogyan lehet ezt összekeverni a veréssel, meg a gyereket fején nem ütünk.


A gyerekek meg rafináltak, gondolom túlzás is van a dologban. Nem hiszem, hogy valóban fejbe ütötte egy könyvvel. Hiszen a gyerekek is tudják, hogy most divat a tanárokat mószerolni meg a szöveg, ehhez nincs joga a tanárnak. Az unokatesóm, talán 10 éves lehetett, fel akarta jelenteni a tanárt, hogy október 23-án ünneplőnadrágba kellett mennie, mondván nem kötelezheti arra, hogy ő harisnyát vegyen az ünneplő nadrág vékony és így az ő egészségét kockáztatja a tanár. Úgyhogy nagyon tudják ők a jogaikat, meg, hogy mit nem szabad a tanárnak.

2010. nov. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Jézusom!!! Olvasom itt egy két pedagógus véleményét... hát nagyon elgondolkoztam, hogy hol tart ez a világ. Lehet vagy legyen egy tanuló bármilyen fegyelmezetlen, rossz, vásott kölyök, vagy akármi, AZ ANYUKÁNAK VAN IGAZA ÉS MOST IDÉZEM:"mert ha en nem veressel nevelek akkor mas se emelje ra se a kezet se egyeb targyat. " Ez az a jog amit egy szülőtől nem lehet elvenni. És igenis kedves anyuka, ne hallgass senkire! Ne is kérdezz többet ezzel kapcsolatban semmilyen fórumon! Nagyon jól tudod hogy mit kell tenned és hogy mi a helyes, és hogy meddig mehet el egy tanár. Akármilyen rossz legyen a gyereked( aki nem is volt az, de mégha az is lett volna) NINCS JOGA MEGÜTNI A GYEREKEDET. Még véletlen figyelmeztető legyintéssel sem, és vicces füzetcsapkodással sem és semmilyen fizikai fenyitést nem alkalmazhat. Rendőrségi feljelentéssel tényleg nem sokat érnél, de a tanárnál személy szerint az igazgatóval együtt hármasban harcold ki az igazadat. Mert ezt nem engedheti meg magának semmilyen nevelőintézmény és senki a világon, hogy a te gyerekedre bármilyen módon rácsapjon. Én személy szerint biztosan nagyon nagy balhét csapnék emiatt!
2010. nov. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

utolsó, hova halad a világ? Nyisd ki az újságot, szerintem minden napra van egy cikk iskolán belüli erőszakról. Minden napra jut egy gyerekek, fiatalok által elkövetett brutális gyilkosság. Idevezet a liberalizmus.

És régen, amikor szabad volt verni a gyerekeket az iskolában (nem régen 30 évvel ezelőtt)Ilyen elképzelhetetlen volt, hogy tizenévesek kővel agyonverik a társukat egy patakparton.


Egyébként pedig, a hova halad a világ, már! lehet ütni a gyerekeket-pedig értelmezhetetlen, mert pont afelé, hogy már nem. De Nagy Britanniában, miután a bűntethetőséget le kellett vinni 8 éves korra, pont hasonló bűncselekmények miatt, már kezdik visszahozni, hogy újra alkalmazható fizikai erőszak fegyemezésként.

2010. nov. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
KEDVES UTOLSO:Legy szives valaszolj a kerdesemre,ha nem tudod a valaszt akkor lepj tovabb.
2010. nov. 24. 10:49
 30/35 anonim ***** válasza:

Nem szabad egy tanárnak megütni a gyereket.ENNYI.Ne engedd.Én sem engedném.Bemennék és minimum beszélnék a tanárral.Rossz belegondolni, hogy az én kisfiammal is megtörténhet, csupán azért mert nem áll egyenesen, esetleg beszélget.

Pedig ezek szimla kisgyerekkori sajátosságok, hogy mocorognak meg beszélgetnek.Ezért a fejére ütni.Alkeserítő.

2010. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!