Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segithetek 2,5éves...

Hogy segithetek 2,5éves lányomnak a szoba tisztaságra szokásban?

Figyelt kérdés
Kislányom nov.végén lesz 2,5éves.Ha kaki van mindig elvonul és mondja,is hogy épp kakilni megy,de hiába probálom rábeszélni,hogy üljön bilire nem hajlando.Eröltetni meg egyértelmüen nem akarom.Meg vettem neki a felejtsd el a pelust elmo c.dvd-t,hátha.Elsö alakalommal bele is pisilt a bilibe,de azota esze ágában sincs.Söt mikor pelus nélkül hagyom megáll 5cm a bilitöl és bepisil,de nem ül rá.A wc se érdekli.Januárban érkezik a kisteso ezért szerettem volna ha addig leszoki,de nem sok esélyt látok rá.Más is van igy?Tippek esetleg?Bocsi ha kicsit hosszu lett.
2010. nov. 19. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én megvárnám vele a jövő nyarat, vagy ha ő kezdeményez, lehet előbb is. Ha nem megy még oviba, akkor nem sürgős, különben meg őszre amúgy is megtanulja.

A kistesó felbolygatja a kis lelkét, szülés után meg nehéz ezzel "bíbelődni".

2010. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi minden alkalommal "keservesen sírtunk és szomorúak voltunk" mikor bepisilt, a legközelebbinél bilibe sikerült és kiabált hogy anya anya pisiltem, és akkor jött a taps a tánc gyertyát fújtunk...imádja, és ezt minden bepisinél eljátszottuk h nagyon szomorúak vagyunk, és ez annyira bántotta h mára nem csak szobatiszta de ágytiszta is!
2010. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

az első válaszoló mellett voksolnék! mivel nagyon fontos ebben a korban hogy a gyermekben ne ébreszünk bűntudatot semmilyen formában, ami a pisi-kakit illeti!! tehát a sírás szerintem nem a legjobb döntés, lehet, hogy működött, működik,csak majd lesz egy nagyon szégyenlős, visszahúzódó felnőtt belőle...

Ajánlom Ranschburg Jenő: Szülők könyvét!!!

2010. nov. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem azért döntött úgy szerintem mert félős lett azáltal hogy szomorúak voltunk, hanem jobban tetszett neki az a felhajtás amit akkor kapott amikor bilizett.

Bár minden gyerek más, szerintem a sajátját mindenki tudja hogy lehet hatni rá...nekünk sikerült és nincs bepisilés éjszaka sem, bár a legtöbbet a lányom tette neki volt a legnehezebb...

2010. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Ne veszekedjetek.:))A siros variásio azért nem lenne jo,mert akkor csak annnyigt mond,hogy sirjál anya és nevet közben.Ugyhogy ez a tatika nálunk nem válna be.:(
2010. nov. 22. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!