Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoba tisztaságra szoktatásnál...

Szoba tisztaságra szoktatásnál legyen teljesen pelenka nélkül gyermek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Én annak idején, igen, csak kis bugyit adtam rá, persze akkor is nyár volt. Igaz mi kertes házban laktunk, tehát főleg mikor a szabadban voltunk akkor alkalmaztuk ezt a megoldást. Nekem nagyon bejött. A kislányomnak is nagyon tetszett a dolog. Sok sikert!
2011. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előző is egyfajta megoldás, de gyakoribb és szerintem több szempontból is előnyösebb, ha bugyit se adsz rá. Például mert jobban érzi, látja, amint jön a pisi / kaki, ez igencsak segíti a kontroll kialakulását, másrészt megspórolod a rendszeres bugyi mosást, mivel -nagy eséllyel- eleinte el fog késni, nem fogja tudni eleinte kellő ideig visszatartani.


Ha van saját kert, legtöbben pucér altesttel engedik futkosni, játszani nyáron, majd ott összeszedegetik a kakit. Ugyanez kivitelezhető hidegebb évszakokban is, meg bármikor , ha nincs kert otthon, szőnyegmentes szobában: értelemszerűen ha csempe az aljzat, az hideg, szóval legyen rajta zokni, de ne selyem, se pedig más csúszós; a parketta csak annyiból gond, hogy foltot hagyhat rajta, nem tudom, van-e vmi szer, ami kíméletesen és eredményesen tisztítja és tünteti el az esetleg látható kaki/pisi okozta elszíneződést.


Eleinte alváshoz nyugodtan ráadhatsz pelust, miközben már egy ideje nappal következetesen nem adsz rá. Amikor már egy hete száraz a pelus alvása után (és csak utána ürít bilibe, wc-be), akkor leveheted róla, de ha mégis újra gyakori a "baleset" az ágyban, arra az esetre is próbálhatod ágyban pelus nélkül, és lehet kapni speckó vízhatlan lepedőket.

2011. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
öszintén megmondom,hogy én nem vettem le róla a pelust.azért mert én azt szerettem volna ha felismeri,pisilnie kell és szólni,sokat beszéltünk erről,sokszor kérdezgettem,de aztán jött a nagy meleg és természetesen nem adok rá pelust,nagyjából wc-be pisil,de még mindig van,hogy nem szól.sokaknak nagyon bevált,hogy nem adnak rá pelust,csak én meg nem akarom,ha utána meg kap kisgyatyát meg nadrágot és azt hiszi pelus van rajta és bele pisil.
2011. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyen,először csak otthon. Nekünk másképp nem is ment.
2011. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg rajta van a pelus nem érti meg a dolgokat és nem figyel rá hiába magyarázol.
2011. júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy csak akkor működik a dolog, ha nappal teljesen és véglegesen leveszem róla a pelust és csak éjjelre adom rá. Ugyanis ha van "visszaút" a pelushoz, akkor mindig alkudozik, vissza akar térni, mert sokkal kényelmesebb a pelusba pisilni, kakálni.
2011. júl. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg ilyen hőség van, szerintem sem kell rá még bugyi sem!
2011. júl. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pelus nélkül, de alsónacival szoktatom a most 2 éves fiamat.

Nekem ez vált be. Ha pelus van rajta, akkor nem szól, ha nincs rajta, akkor úgy szalad "anya nincs pelusom, pisilni kell".

A kaki még pelusba megy reggel, utána veszem csak le róla.

Jártam már úgy, hogy nem adtam rá kis gatyát és végig potyogtatta a lakásban a kakit. :) Pedig tudta, hogy nincs pelusa, de a kakit nem szereti a wc-be intézni. Mintha félne megválni tőle. :)

2011. júl. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!