Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet hogy kapok nyuszit....

Lehet hogy kapok nyuszit. Lenne pár kérdésem mielött hozzám kerül! Megviseli majd a nyuszit ha 1havonta egyszer utazik velem 2-3órát? Nem lesz neki rossz a környezet változás? Hogyan szoktassam szoba tisztaságra? Mit nem szabad enni adni neki?

Figyelt kérdés
Milyen oltás kell neki?Szabad fürdetni néha?Éjszaka elevenek,de ha nem szeretném a szobában szabadon kószálni nem gond ha berakom majd a ketrecébe?Mekkora ketrec ajánlott neki?(Törpe nyuszi lesz)
2011. júl. 29. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Na az első 2 válaszolónak sose volt dolga nyuszikákkal :)


Ennyire vadak a nyuszik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__2040909-m..

2011. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Első 2 válaszoló: haha de vicces!:-S Több komolyságot!Nem ilyenek válaszát várom!
2011. júl. 29. 17:42
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem fogja megviselni, bár ez függ azzal, hogy mivel utaztok. Ha trolival akkor nem szerencsés, de autoban egy kis kosárkában kibírja :)

2. SZobatisztaságra én úgy szoktattam hogy vettem neki egy nyúszi wc-t, (kb. 1500-2000 forint), amibe kényelmesen el tud helyezkedni. Tettem bele forgácsot (forgácsból sima naturt vegyél, a citromos meg minden féle szagú nem jó, ez csak reklámfogás, erre figyelj oda!!). Tettem bele forgácsot, és egy kis pisi-kaki esszenciát hogy érezze, hogy "az az övé".

3. Táplálkozás

SZÉNA


A nyuszik fő tápláléka a széna. Kb. napi ennivalójuk 70%-a kell, hogy legyen, ahhoz hogy a nyuszi egészséges maradjon.

Szinte folyamatosan esznek. Ezért nagyon fontos, hogy mindig legyen ebből előttük. Legjobb, ha szénarácsból kínáljuk nekik,

ezt naponta többször is fel kell tölteni. A padlóra szóródott szénát pedig sürgősen ki kell szedni. A jó széna zöldes színű és

dohány illatú, nem tartalmaz sok port.


ZÖLDSÉGEK


A nyuszik 3-4 hónapos korukban ehetnek először zöldséget. Ilyenkor is fokozatosan kell őket hozzászoktatni, pl. minden

nap adni nekik egy kis karika répát, ezt egy hétig folytani, és ha minden rendben van (nem lágy, folyós a széklet), akkor a

jövő héten már lehet két karikát adni nekik. Utána ezt más zöldséggel is ki lehet próbálni. Egy 2, 5 kg-os nyuszinak naponta

kb. 1,5 vagy 2,5 csésze ( 1 csésze 250 ml) zöldséget adhatunk.


Magas cukortaralma miatt ne etessük túl sárgarépával se a őket! Inkább csak jutalomként adjuk nekik.


4. Mixomatózis és RHD ellen kell őket beoltani.

5. Nem jó ha megfürdeted mert könnyen megfázhat. Ne fürtesd meg, a nyúl szokott tisztálkodni a maga módján.

6. Az legyen az alap, hogy ketrecben élnek de ki engeded őket a szobádban, nem forditva :D:D

7. Legalább 100*50 centis. Ennél kisebbre nem érdemes menni.


Még valami.


NE KISÁLLATKERESKEDÉSBŐL VEDD, HANEM TENYÉSZTŐTŐL!!!


Kisállatkereskedésben nem tudod, hoyg anyuszika hogy került oda, kik az ősei, sőt, sokszor még a nemüket se tudják megmondani az eladók. Keress egy jó tenyésztőt, és 2500-5000 forint környékén vedd meg. Legalább 5 hetesnek kell lennie, akkor el lehet választani az anyjuktól. Remélem segítettem.

2011. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

:-D Azt amúgy én is hallottam hogy ha tüzel a nyuszi (nem tudom hogy a baknál vagy a nősténynél)akkor elég goromba,karmol,harap!Erről még valamit?

A többi kérdésre is várom a választ!

2011. júl. 29. 17:45
 5/19 anonim ***** válasza:
A nyulakat lehet ivartalanitani, és akkor ezek a bajok elmúlnak! De nézz utána az interneten, szinte minden fent van :):)
2011. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen segítettél,köszi szépen!Autóval fogjuk vinni magunkkal mikor megyünk a szülőkhöz!Oltás csak egyszeri?Mennyibe kerül?Ja és a ketrec?Dréga a nyuszi tartás?(Nem akarom hogy nélkülözzön)
2011. júl. 29. 17:50
 7/19 A kérdező kommentje:
Fiút vagy lányt válasszak???
2011. júl. 29. 17:51
 8/19 anonim ***** válasza:
Ketrec 8-10-12 ezer forint körül vannak. De ha vaterán avyg teszveszen kifoghatsz egy olcsó ketrecet!
2011. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a www.torpenyul.hu weboldalt, sokat segít :D
2011. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
lányt válassz, nekünk a fiú amikor ugrált mindig összepisilt mindent, a falat a szekrényt, mindent:S Most lány nyuszim van, nincs vele ilyen gond: )
2011. júl. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!