Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet ilyet? Ez legális?

Lacikaaaaa kérdése:

Lehet ilyet? Ez legális?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy legális-e minden féle szakképesítés nélkül gyermekfelügyeletet vállalni?(pl iskola mellett 18-22 évesen)?

Egyébként bízná valaki ilyen emberre a gyerekét?(főként anyukáknak szól ez a rész)

Valaki erről bővebben esetleg?

Köszi a válaszokat.


2010. nov. 19. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgygondolom nincsen jogi akadálya, viszont ha valami baj történik a gyerekkel szerintem a szülő is felelőssé tehető.Bár ez csak az én sejtésem.
2010. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia

Én ha már ismeretlenre bíznám a lányomat akkor olyanra akinek ha papírjai nincsenek is ilyenről legalább van 1 gyereke,hogy tapasztaltabb legyen a dologba,az első időkbe eléggé sűrűn lenne ellenőrizve stb hú nagyon parás lennék az biztos.Ha ismerős akkor persze más a helyzet.

Régebben ismerősök gyerekeire vigyáztam a tapasztalatom annyi volt,hogy a legkisebb öcsém 11 évvel fiatalabb nálam.

2010. nov. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 kicsi gyerekre vigyázok 4 év óta nyaranta most a legnagyobb 11 a legkisebb 6 éves ,ők rokonok,de szerintem ha velük elvagyok akárkivel el tudnék lenni,nekem nincs gyerekem még de óvónőnek készülök.:)
2010. nov. 19. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz legális alatt?

Vállalkozóit nem válthatsz ki, mert kell a szakképesítés. Tehát teljes hivatalosan nem lehetsz szakképesítés nélkül semmi.

Viszont most van lehetőség háztartási alkalmazottnak lenni valami bélyeggel, szerintem ott a kutyát nem érdekli, hogy ki kit alkalmaz.

Attól függ ki az illető és hány éves a gyerek. Mert anyukámra is szívesen rábízom, akár napokra is, amikor így hozta a szükség, és nincs semmi szakképesítése. Egy vadidegenre nem bíznám, akármilyen szakképesítése is van az illetőnek.

2010. nov. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen ezt értem,de van akinek nincs ott az anyukája hogy rá bízza.Ezért kénytelen valaki másra.A lényege az hogy kire bíznád inkább.

Köszi a válaszokat.

2010. nov. 20. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!