Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért lehet ilyen nehezen...

Miért lehet ilyen nehezen "elfogadtatni" hogy az abortusz hiába legális, következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ezen helyen a legtöbb nő babát szeretne, ha kell a 20 orvoshoz is elmegy, vagy kérdezősködik a leghalványabb jelre is, ők eleve érzékenyebbek+ a kismamák, anyukák is. Vegyük azt hogy túlfűtöttségükben néha odamondogatnak . Oké, hagyjuk hogy ez most gyilkosság-e vagy sem? De. Az abortusz nem valami rutinműtét,hogy "semmi bajod nem lehet". Van egy oldal a neten ahol rengeteg pontban összegyűjtik, hogy mit okoz az abortusz lelkileg/fizikailag!
2010. febr. 7. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nem igazán értem mit szeretnél ebből kihozni........?
2010. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen csak jó kiírni magamból, mert sok kérdésben látom hogy az egy ok lehet, ha valaki tabi mellett pl teherbeesik.(önhibáján kívül?) és akkor szinte természetes jogosultsága lesz hozzá. /Mellesleg 3 ismerősöm is fogitabit szed/szedett, én is szedtem, de 1künk se esett teherbe mellette./
2010. febr. 7. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon értem a kérdés lényegét, és azt sem, hogy mért ebbe a kategóriába tetted.
2010. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz kérdés és én azt kívánom, hogy a lehető legkevesebb nőt érintsen a terhességmegszakítás.

Nekem szerencsére nem volt, remélhetőleg nem is lesz, de ha már valaki olyan helyzetbe kerül, hogy erre vállalkozik, én nem ítélem el, mert nem tudhatom, hogy mi vitte rá egy ilyen döntésre.

Természetesen nagyon sok abortuszt az emberi felelőtlenség miatt kell elvégezni, de előfordul, hogy egy nő biztonságos védekezés mellett maraf terhes, de a babát nem tudja megtartarni.

Persze lehet erre azzal reagálni, hogy akkor ne is szexeljen, ha a gyereket nem tudná megtartani.Na de kérdem én:amai világban több ezer pár nem engedheti meg magának, hogy gyereket vállaljon, akkor ők életü végéig ne szerelneskedjenek egymással??

Szóval ez egy igen kényes kérdés. Remélem a jövőben sokkal kevesebb nőnek kell ilyen helyzetbe kerülnie!!!

2010. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Az abortusznak igen, lehet(nek) következményei, d ez nem 100%. Egyénfüggő.

Én tisztelem azokat akik mertek gyereket vállalni és nevelik is tisztességesen. Csak azt kérem, más nőtársaim nevében is, ha mi úgy érezzük, hogy nem szeretnénk babát, senki ne kezdjen el ítélkezni felettünk. Én 27 éves vagyok és ha netán teherbe esnék nem tartanám meg. Jogom van eldönteni, hogy reprodukálom e magam, vagy nem. a lelki és fizikai következményeit is én viselem.

Sajnos igen vannak olyan nők, akik nagy nehézségek árán esnek teherbe, vagy nem is tudnak és minden vágyuk egy baba, de az nem azt jelenti, hogy aki teherbe esett és nem szeretné megtartani az milyen egy "szarszemét, magzatgyilkos és egyebek". Ez minden nő egyéni joga eldönteni. Van akinek sikerül és van akinek nem.

Én sem fogok haragudni másra, hogy megszüli a gyerekét mindenáron, ha jó a kapcsolat, ha nem, vagy megfelelőek e a körülmények vagy sem, vagy szimplán az hogy anyának való-e. Tolerancia.

2010. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos volt abortuszom és bármilyen hihetetlen, tabi mellett maradtam terhes. Viszont van két gyönyörű fiam is. Tehát valamilyen szintem mindkét táborhoz tartozom. Nem azért nem ítélem el az abortuszt, mert nekem is volt, hanem mert tudom, hogy védekezés mellett is teherbe lehet esni. Nem csak tabi, hanem óvszer mellett is. Nyilván azért védekezünk, mert nem akarunk babát, akkor meg miért kellene megtartani? Ennek ellenére nem vagyok abortusz-párti. És azt is tudom, hogy milyen, amikor babára vársz, de nem jön. A nagy fiam 13 éves, a kicsi 2. A kicsire 3 évet vártunk. Igaz orvosi beavatkozásra nem volt szükség. Már épp megvolt az időpont az első vizsgálatra, amikor mégiscsak teszteltem és poz. lett. Hát erről ennyit.
2010. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
El kell fogadni azt a tényt, hogy az emberek különbözőek. Van aki felelőtlen, vagy csak úgy alakultak a dolgok, hogy becsúszott a baba, de nem akarja, vagy nem tudja megtartani, és vannak olyanok, akik akik bár nagyon szeretnének, nem lehet gyermekük, vagy csak orvosi segítséggel. Az utóbbiak fújnak nagyon az abortuszosokra, mert ők csak azt látják, hogy megölik a gyereküket, másnak meg nem lehet.... Én megértem a fájdalmukat, de attól, hogy egyes emberek nem mennek abortuszra, attól még ők nem lesznek más helyzetben. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy éli az életét, hogy védekezik, ha terhes lesz, akkor mihez kezd. Igen, lehetnek következményei az abortusznak, és aki azt vállalja, akkor a következmények is őt fogják terhelni.Lehet dobálózni rosszindulatú megjegyzésekkel, hogy gyilkos, meg felelőtlen, meg stb. de ettől jobb lesz? Semmi nem fog változni. Mindig lesznek olyanok, akik az abortuszt választják. Én sem terveztem még mostanában, hogy anya leszek,de becsúszott a baba, a 8. hónapban vagyok, és már nagyon várom, hogy végre a karomba tarthassam a kisfiam, de nem kövezem meg azt, aki ellenkezőképpen döntött, mert mindenkinek megvan a saját élete, és avval kell foglalkozni, nem a másikét firtatni.
2010. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Istenem fogjad már fel ,már ma egyszer leirtam neked ma attól hogy ti 3an nem estetek teherbe még van 500 ból egy nő aki igen. Persze jóval több a tabletta mellett teherbe esettek aránya,de a többiek mind hibáztak a szedését,használatát illetően. És igen az abortuszra mindenkinek joga van,tényleg hagyjuk most ennek az érzelmi oldalát,meg az erkölcsit is (lerágott csont). Viszont nincs ilyen hogy valakinek több valakinek meg kevesebb joga van hozzá, ha védekezés mellett,vagy hga felelőtlen szexből született akkor is ugyanannyi jogod van hozzá. Mindenki had döntse már el maga mit akar,nem is értem mit lehet ennyit lovagolni ezen a témán? Ugyis megosztja az embereket,ugysincs egy esküdtszék aki megmondja a frankót,mi a helyes meg mi nem. Valaki szeirnt sosem helyes ezt megtenni,valaki szerint meg elfogadható, azt kéne végre felfogni hogy egyik vélemény sem elitélendő vagy rossz,mindenkinek más az értékrendje. Jogi oldalárol meg legális,tehát nem büntetendő cselekmény,tehát nem gyilkosság. (JOGILAG,légyszives ne kötekedjetek -kösz)
2010. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Ez egy olyan jogosultság ami mindenki számára hozzáférhető,akkor is ha szerinted nem helyes.
2010. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!