Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kislányom sztrájkol...

20 hónapos kislányom sztrájkol a mi ebédünk ellen, nem hajlandó enni belőle. Hogy szoktassam át a mi kajáinkra?

Figyelt kérdés
Mielőtt még okos tanácsokat kapnék,13 hónapos korái egy foga sem volt,így kicsit lemaradtunk a pépesről való leszokásban. Már küzdünk egy ideje,de csak a köret kell neki. Krumpli vagy rizs vagy tészta. Abból is csak szó szerint pár kanál. Hogy szoktassam hozzá,hogy azt egye, amit mi??
2010. nov. 22. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy szerencsém van, mert aqz én kislányom mindent eszik, és szeret is :)

Szerintem azt próbáld meg, hogy a lehető legjobban "éheztesd" ki, de azért már ne úgy hogy ereje se legyen enni. És akkor üljetek neki mindannyian falatozni. Először ne adj neki semmit, had érje el a kíváncsiság. És először csak abból adj neki, amit még nem evett eddig (pl rántott karfiol). Tedd elé, hogy ő had játszon vele, és talán akkor megkóstolja, vagy lehet sajt falatokat, kenyeret, körözöttet. A lényeg rájöjjön enni jó. Adj neki kifli, kenyérhéjjat, kukit (azt a kukoricapehelyből készült izét), alma szeleteket. A lényeg, hogy lehetőleg éhesen üljön le az asztalhoz. ÉS attól se félj, ha örökké uygan azt eszi, majd meg unja.

Sok szerencsét!

2010. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kiflit,zsemlyét,felvágottat nasit azért eszik "felnőtteset",csak az ebéddel állunk hadilábon,de azzal nagyon. Köszi a gyors választ,segítettél!

De várok még tippeket:)

2010. nov. 22. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

szia, egyéb téren is nehezen fogadja el az újdonságokat? mert az is lehet, hogy azzal van baja. akkor meg akiéheztetés nem nagyon fog segíteni. azzal egyetéertek, hogy nasira inkább gyümölcsöt kapjon, ne kekszet, cukros dolgokat, hiszen éhesen inkább ráfanyalodik dolgokra az ember...viszont. az én kislányom 1 éves koráig szinte csak gyümölcsöt evett anyatejen kívül. néha reszelt sajtot . pedig neki jöttek a fogai szép rendben. onnantól kezdett el mást is enni, desokáig ő is csak tészta, rizs, húsleves, krumpli. hús, zöldség, pfuj. szép lassan eljutottunk oda, hogy ezsik nagyjából mindent, amit kap, de szép lssan tényleg. most 23 hóanpos, a húst kb. 3-4 hete fogyasztja érdemleges mennyiségben. a múltkor a rántott cukkinit elutasította. pedig kapott vona hozzá majonáézt, amit imád. nem kellett. :)

a borsót viszont szereti. de nem nagy zöldséges, legalább a húst eszi már ,ennek is örülük. sosem erőltettem, próbáltam szépen magyarázni neki, hogy ez finom, anya is ezt eszi stb ha kellett kellett ha nem nem. nem halt éhen. szóval nem frodítunk rá nagyobb figyelmet, mint amit igényel, gyarapszik a súlya is magassága is. kap multivitamint is vassal. majd a tied is rájön az evés ízére, meglátod, csak ne erőltessétek, vagy csak szép finoman. én a drasztikus éheztetést nem javaslom.

2010. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A "ti kajatokra" meg sehogy. Mert egy 20 honaposnak masra van szuksege, mint nektek. Nekik meg se so semmi. Jo kis paprikas krumplival sem kell megtomni. Ha megeszi a tesztat krumplit, akkor turmikszolj le fott zoldsegeket es keverd tort burgonyahoz, tesztara tegyel paradicsomszoszt stb. Fott csirkemellet is le lehet puresiteni.
2010. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!