Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsibe a dajkáknak illik...

A bölcsibe a dajkáknak illik néha valamit vinni? Pl: kv, bonbon vagy valamit?

Figyelt kérdés
Nem vittem még sose de azt látom hogy nem is nagyon kedvelnek pedig sosem bántottam meg őket,és látok anyukákat szatyrokkal adakozni,rájuk meg mosolyognak állandoan.
2010. nov. 22. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónénikkel vagyok ugyanilyen dilemmában.

Tavaly novemberben kezdtük az ovit,utána egész decemberben beteg volt a gyerek, így a karácsonyi ajándékozás elmaradt. Júniusban, az évzáró ünnepségre vittünk 1-1 csokor virágot, mérsékelt sikere volt. Én mondjuk megbecsülöm az egy szál virágot is, de hát nem vagyunk egyformák, és láttam, mások nagy ajándéktasakokkal érkeztek, hát, hozzájuk képest tényleg "semmi" volt a mi ajándékunk. Mondjuk sajnos anyagilag úgy álltunk, hogy többre nem is futotta.

Most készülök karácsonyi ajándékkal, kíváncsi leszek a reakciókra.


(Egyébként elégedett vagyok az óvónőinkkel, és valahol nem is akarom elhinni róluk, hogy ennyire anyagiasak lennének...)

2010. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megint első.


Barátnőm viszont rendszeresen vitt ajándékcsomagokat a dajkáknak a bölcsibe, néha egy kis KP-vel is kibélelve, azzal az ideológiával, hogy majd így jobban figyelnek a gyerekére.


Ehhez képest csak miután elkerült oviba a gyerkőc, panaszkodott a barátnőm, hogy ég és föld a bölcsi meg az ovi, mert csak akkor látta meg, hogy az oviban tényleg törődnek a gyerekkel, tanítják, foglalkoznak vele, a bölcsiben meg nagy ívben tojtak a fejére. Ennyit értek az ajándékkosarak.

2010. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedheted magadnak, akkor szerintem igen, gondozónéniknek és a dadusoknak is!!! Mi vittünk mindegyiknek egy pici bonbont+gyertát+a gyerek rajzolt nekik üdvözlőlapot, amibe mi beleírtuk, hogy mikért vagyunk nekik hálásak. A dadus néni konkrétan zokogva jött megköszönni. Egy kis figyelmesség szerintem mindenkinek jólesik, és nem hiszem, hogy muszáj drágának lennie.
2010. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

anyukám dajka, tudna mesélni, hogy a gyerek körüli teendők nagy részét nem az óvónők látják el.

szóval nekik is jól esik vmi kis figyelmesség, ha már az óvónőknek külön gyűjtést rendez a szülői mk. ajándékozás céljából.


a kérdésedre: mi is így vagyunk, h mindig csesztetnek az óvónők, milyen későn ér be a gyerek oviba, nálunk 1/4 9-ig be kell érni, mert felborul a gyerek napirendje - puff neki, szerintem az övék borul fel, nem a gyereké -. félóra séta az ovi tőlünk.

én is gondoltam rá, ha pénzesek lennénk, és ilyen "hoztuk csak úgy" szülők, akkor tuti nem piszkálnának, még ők nyaliznának, mert lekötelezve éreznék magukat.


mindenhol ez megy

2010. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy valami apróságot, de adok a gondozóknak, dadusnak Karácsonyra. Nagyon meg vagyok velük elégedve, a fiam nagyon szereti őket. (Kávé, tea, bonbon, ilyesmik)
2010. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

En bolcsiben vagyok tanar, mert itt igy hivjak, szal elmeletileg tanitok, es a testi szuksegleteiket is ellatom (etetes, pelenka stb). De most nem ez a lenyeg, azert irom, mert eleg sokat torodok a kicsikkel csoportban es szemelyesen is. Eletemben 2 ajandekot kaptam, egy par fulbevalot (Brazil anyukatol, Braziliabol, nagy nagy osszeg, mert valami fubol van, de olyan kis kulonleges) es egy konyvjelzot. Mindkettonek nagyon orultem, de teljesen meglepett, mert nem vartam el. Radasul a Brazil anyukat imadom, hat a fiaval mar vannak fenntartasaim.

En szemely szerint teljesen zavarba vagyok (voltam), mert engem elmeletileg megfizetnek a munkamert. Van egy olyan anyuka is, aki hetente hoz nekunk valami edesseget. Aranyos tole, de az o kisfiat is azert szeretem mert egy kis angyal.

Nem tudom, a ti bolcsitekben/ovitokban mi a divat, de nalunk nem nagyon divik az ajandekozas. Nem is varja el egyikunk sem.

Azert lenezni valakit, mert nem hord be minden felet, hat azokrol az emberekrol is meg van a velemyem :S En imadom a piciket, azert dolgozom. Inakbb en szoktam nekik vinni valamit, es nem forditva.

2010. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi most augusztus végén kezdtük a bölcsit és imádom a gondozónéniket.Pedig még semmi ajándékot nem vittem imádják a fiamat és azt látom nem csak az enyémet hanem az összes gyereket.Lehet hogy szerencsénk van!Egyébként nem vagyok híve a nagy ajándékozásoknak a nagyoknál sem halmoztam el az óvónéniket mégis szerették őket.Most karácsonyra biztos csak valami nagyon apró figyelmességgel meglepem őket de ajándék kosarak kizárva!!!
2010. nov. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!