Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyedi bonbon készítésében...

Egyedi bonbon készítésében segítséget várok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 Drága Keresztgyermekemet szeretném meglepni egyedi édességgel, és arra gondoltam készítek nekik bonbont. Na már most, ez csak terv, mert halvány lila gőzöm nincs, hogy kell elkészíteni, ezért kérném a segítségeteket!

Úgy gondoltam, hogy jégkockatartót veszek, amiben ugye szívecskés, csillag meg ilyesmi alakú jeget lehet gyártani, és abba öntöm a csokit! Na de milyen csokit? Csak simán olvasszak fel egy tábla minőségi csokit, és öntsem bele, vagy házilag ezt is máshogy csinálják?

Valamint adnátok ötleteket, mivel díszítsem a kis csokik tetejét? Mogyorótörmelék, cukormáz, színes tordara...ezeken kívül. :) Várom ötleteiteket! Köszönöm szépen előre is


2011. júl. 22. 07:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ajjajj.. Senki???? :(
2011. júl. 22. 08:09
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

huh.

mindenképp minőségi csoki aztán mehet bele diókrém

málna, fehércsoki, meg amit szeretnek.


a tetejére.:

mandulaforgács.

színes tortadara

mák

mogyi is igen.


de sztem ha ennyire nem tudod nem érdemes szenvedni nem fog örömet okozni neked.


talán még egy .: a youtube-on próbálj rákeresni ilyen témájú videókra ott a készítés folyamatát is láthatod.

2011. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én kifogyott bonbonos doboz belső papírkosárkáiban szoktam készíteni.


Ami fontos a készítésekor, minden művelet után tegyük hidegre teljes dermedésig, különben összefolynak a különböző színű csokik, vagy töltelékek.



A formákat 1/3 részig töltjük meg a gőz felett megolvasztott egyik fajta csokival, majd hűtőbe tesszük teljes dermedésig. Utána gőz fölött megolvasztjuk a másik fajta csokit, és 2/3 részig telítjük meg a formákat. Ismét hidegre tesszük. Ezt ismételjük, amíg teljesen megtelik a forma. A végén szép csíkos bonbonokat kapunk.



Ét, vagy tej csokit megolvasztunk gőz fölött, majd kikenjük a formákat vékonyan úgy, hogy az oldalát is bevonjuk. Hűtőbe tesszük. 2 szelet mars csokit 2 evőkanál tejszínnel gőz fölött megolvasztunk, majd ezzel a krémmel töltjük meg, de ne teljesen tele, mert még csokival betakarjuk (most még) tetejét. Minden művelet után a hűtőbe tesszük, hogy teljesen megszilárduljon. És kész is a töltött bonbon.

2011. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

"de sztem ha ennyire nem tudod nem érdemes szenvedni nem fog örömet okozni neked." De igenis nagyon nagy örömet fog okozni, mert nagyon szeretem a gyerekeket, és ha nem okozna örömöt, már a gondolattal sem játszottam volna el! Még ha nem is sikerül, akkor is legalább megpróbáltam. ÉRTÜK!

2011. júl. 22. 08:33
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez lesz a Te világod:)

[link]

2011. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

szerintem a legjobb, ha nem variálod azzal h toltogeted meg ilyesmi. Az egyszeru olvasztott csokiból készult bonbont is szépen el lehet készíteni. Mindenképp olyan tartóba ontsd amibol konnyen ki tudo utána venni. Díszítheted úgy is h fehér csokiból vékonyan valamilyen mintát készítessz a forma aljára (csík, csiga...) lehutod, majd ráontod az étcsokit. lehutod és mikor kiveszed szép mintás lessz a csoki teteje. vagy mikor ontod a kozepébe nyomsz mogyorót v mandulát. Persze hutos után is díszítheted. Fehércsokival. Vagy ha belemártod a kesz bonbon tetejét csokiba, tehetsz rá darabolt diót, mandulát, tortadarát, bármit. Tejcsoki használatát nem kifejezetten javaslom, mert nem dermed olyan jól mint az étcsoki és elolvad a melegben.

Udv: 1 cukrász

2011. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszike "Cukrász" barátom! :))Bölcs ötlet, de sajna fogom variálni, és kókuszkrémet teszek bele, meg sárgabarackos marcipán tölteléket! Ha sikerül sikerül, ha nem, nem. De mindenképpen neki vágok, mert már úgy beleéltem magam! :)
2011. júl. 22. 11:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezeket a csokiba is bekavarhatod, de ha mindenképp tolteni akarod: itt a trukk:

Toltsd tele a formát csokival, tedd hideg fízbe és ha a kulseje kicsit már megdermedt állítsd fejre :)

Két oldalt támaszd ki valamivel h ki tudjon csurogni a csoki. Alá pedig elkél 1 tálca. ha kicsurgott ( maradni kell benne egy rétegnek ami majd a kulsejét képzi), huto. ha megdermedt vágd le a felesleget majd mehet a toltelék a végén pedig ismét leontod csokival és hutod.

Sok sikert: a ckrász

2011. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A JÓ Isten áldjon meg, hogy elolvastad a kérdésem! Komolyan! De még el ne menj! Ok, jó ötletnek tűnik egy csurgatós módszer, de a jégkocka tartó jó ötlet? És ha a csokiba a fent említett masszáimat bele keverem, az is ugyanolyan finom lesz, és ugyanúgy megköt?
2011. júl. 22. 11:45
 10/17 anonim ***** válasza:
a kókuszkrémmel nem biztos h megkot rendesen. Nem vagyok benne biztos. Nem próbáltam, de szerintem egy kisérletet megér. De ha csak kókuszt vagy darabolt diót ilyesmit keversz a csokiba az biztos megdermed. A jégkocka tartó jó, de sztem annak kicsit melegíteni kell h majd a bonbon kicsússzon belolle. de akkor én kulsó díszítést csak kiszedés után tennék rá.
2011. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!