Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom másfél éves, és most...

Lányom másfél éves, és most kezdtük az egyedül alvásra szoktatni. Az esti már jól megy,2 perc kb. , de a nappali mennyi idő múlva áll be, hogy hamar elalszik?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy nappal nehezebben alszik el egyedül 10-15 perc,mire rájön,ugyanaz van mint este.Aludj jól gyermekem c.könyv alapján már 1 hete csináljuk és tényleg jól bevált,de nappal 40 perc alvás után felsír,ki akar jönni,bemegyek hozzá,visszateszem,hogy aludjon még,és kijövök,aztán 5-10 percíg üvölt és visszaalszik.Este meg ugyanígy sordogál 2 percig és alszik,de ott nem sír fel 40-45 perc után,alszik jó sokáig,néha már reggelig is ,szerencsére.Miért ilyen nehéz nekik ezt megszokni.Mert régebben,ringatva,itatva alatattam nappal és aludt 1,másfél órát,van amikor 2-t is,de most megint nem olyan hosszúakat mint a másik módszerrel,s ez aggaszt.Segítsetek !!
2010. nov. 23. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A véleményem szerint minél idősebb egy gyerek annál nehezebben viseli a változást!Én 7 hónaposan kezdtem a módszert amit te is alkalmazol!Nálunk 1 hét után már sírás nélkül elaludt!Most már 2,5 éves de azóta is jó elalvó!Nem alszik el 5-10 percen belül,hanem beszélget még egy kicsit aztán szépen elalszik!
2010. nov. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
KÖSZI,sajnos csak most tudtunk erre a szintre jutni,hogy egyedül aludjon el,mert eddig nem is volt saját szobája,most költöztünk nagyobb lakásba,eddig együtt volt velünk,így végre rá tudtuk magunkat szánni,hogy bevezetjük a módszert.No,most épp alszik amugy,és ma ő is elkezdte a macijának való éneklést :) !Aztán 5 perc múlva újra sírt,bementem és 6-8 percre rá aludt is már.Aztán felébredt alig fél óra után,bementem hozzá,visszatettem,az még 5 perces sírásba tellett,s azóta alszik.De eddig meg már végre jól aludt napközben,a ringatva,cumisüvegből,víz ,tea elaltatásra..másfél 2 órákat,mert anno 1 éves koráig is szinte keveseket aludt fél-40 perceket szinte..szóval ezért aggódom,hogy újra most megint rövid idő múlva felébred(de szerencsére talán egyszercsak ezt is megszokja és nem fog talán ?)Lehet a sírás miatt,mivel sírva,zaklatva aludt el,így nem olyan mélyen alszik ahhoz,hogy egyhuzamban aludja le a másfél óráját.Mert így akkor kétszer 45 perc lesz,és nem egyben megaludt.No,lehet kicsit zavaros voltam,de ez nekem is az már ! :)) Bocsi
2010. nov. 23. 14:26
 3/3 Eliza97 válasza:

első válaszoló:

az én 3 és fél éves tesóm is ugyanezt csinálja

mi kezdettől fogva együtt alszunk anyukánk és apuknánk a másik szobába és ő megszokta.délután nem mindig alszik el.

sok sikert a szoktatáshoz!!!

2010. nov. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!