Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-2,5 éves gyermeketek már...

2-2,5 éves gyermeketek már átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés
Az enyém többször ébred és mindig a kezemet fogva alszik vissza. általában én is elalszom mellette, de ez senkinek sem jó, mert a kisfiam ezt hiszi természetesnek, a férjem viszont már tüntet. Én is inkább Apával aludnék. Van tippetek, a nem drasztikus változtatáshoz?
2010. nov. 29. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 9 hónapos kora óta egyedül alszik,és átalussza az egész éjszakát..Bár nekem is az elején csak úgy aludt el,hogy magam mellé fektettem a hitvesi ágyba és fogta a kezemet..Így tényleg senkinek nem jó,még nekem sem,mert mindig attól féltem,hogy álmomban ráfekszem,és elnyomom..Ezért én a következőt tettem..A kiságyában aludt.Amikor hallottam,hogy ébredezik,én ültem az ágya mellé,és szép halkan monoton hanggal meséltem neki ami éppen az eszembe jutott.A monoton,nyugodt hangtól megnyugodott,és nem akart kijönni,hiszen álmos volt..Ha kezemet kereste akkor a kezem helyett egy macit adtam a kezébe,amit ugyanúgy fogott..Pár napig kellett csak az ágya mellé ülnöm,utána nem ébredt fel éjszaka..

Szerintem próbáld ki..Lehet,hogy nálad tovább tart,de ha mindig kikapod az ágyból,és magadhoz veszed,akkor nagyobb korban már elvárja,hogy ott aludjon..

2010. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
2,5 éves, nem alussza át az éjszakát. Mellette alszom,mert nincs se kedvem se erőm éjjel felkelni és átmenni. Így meg megfogom a kezét és alszik is tovább.Majd csak leszokik róla...a férjem úgyis horkol:)
2010. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Igen,kb.6-8 hónapos kora óta.(Sosem aludtam mellette,10 hónaposan költözött a szobájába,addig is mindenki a maga ágyában aludt).Most múlt 2 éves.

Nem tudom,mennyire fog menni kicsit sem drasztikusan...Mi lenne,ha apa menne be és csak megsimogatná és kijönne?Következetsen csináljátok,légy erős.

Ha nem kínozza a foga,nem kéne már kelnie.Sztem megszokás.

2010. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Alszik valamivel?Plüssállat?Ö már elég nagy,hogy mikor lefekszik,elmond neki,hogy vigyáz az álmára az x.y állata.

Amúgy sötétben alszik?

2010. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam, ő sem aludt még végig egyetlen éjszakát sem. Legalább egyszer felébred, és hív, hogy menjek be hozzá. Én már nem veszem ki az ágyából, megsimogatom, és fekszik vissza, de volt hogy én is bealudtam mellette a szobájában lévő kanapén, mert hulla voltam.

Azt mondta a védőnő, a szopis babáknál előfordul, hogy ha megébrednek, szükségük van az anyukájukra, hogy vissza tudjanak aludni, mert ez rögzült náluk sokáig. Ilyenkor nekünk kell megtalálnunk a módját, hogy hogyan tudjon egyedül is visszaaludni. Mint látod, nekem még ez nem sikerült, várom, hátha "kinövi".

2010. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szió!

Hát pont most akartam feltenni ezt a kérdést.

Kicsinek a kislányom is átaludta az éjszakát de kb. 6 hónapja csak velünk hajlandó elaludni(fogja a hajam,átölel minket és mondja"Jó éjszakát!" puszi és Mondja:"Anya,Apa félek megvédesz?".Nem tudom mitől fél.Amikor mélyen elalszik,akkor átviszem a kiságyába.De sajnos 2-3 között általában mindig jön és vagy már másik is közénk és mondja:"anya ,apa ugye nem mész el nem hagysz egyedül?".

Amióta bölcsis lett azóta vannak problémák az alvással :(.

De sajnos a délutáni alvás kész hiszti.De mondják a Bölcsiben is,hogy nem akar aludni.Énekel,tapsol,játszik,szomjas és mindent kitalál,hogy ne kelljen aludnia.

Nem tudom mit csináljak vele,mert nem lesz jó ez így szerintünk.

Segítség nekem is kellene.

2,5 éves kislány anyukája

2010. nov. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21 hónapos. Most kezdi átaludni az éjszakákat. 1-2x ébredt és cicin aludt vissza. Szopizott-illetve szopizik egy kicsit és alszik tovább.
2010. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
1 hónapos kora óta egyedül alszik el!Leteszem,puszi, kijövök, alszik.SOSEM sírt!Legyél határozottabb,beszéld meg vele, Te is álmos vagy, mindenki alszik,aludjon ő is.Lehet az elején kicsit sírni fog, de hosszútávra ez jó ötlet lesz,hidd el!Sok sikert!!!
2010. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2,5 éves, és ő is felébred gyakorlatilag minden éjjel, két-három naponta még tejet is kér, és csak így alszik el újra. Ha hisztis napja volt, akkor képes éjjel is rákezdeni, viszont ezzel nem foglalkozom, akármilyen idegesítő és bosszantó, mégcsak nem is szólok hozzá, amíg be nem fejezi az ordítást (többnyire kitalálja, hogy kér valami játékot, és azért sír, mert nem adjuk oda, vagy azt akarja, hogy felkeljünk), szerencsére ez ritkán fordul elő.

Az, hogy sírni hagyom, és nem megyek hozzá, nem válik be. Ő kitartóan sírna reggelig.

2010. nov. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2,5 éves kislány: Sosem aludta végig az éjszakát, de a 3 hós kisöccsi igen!
2010. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!