Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 14hónapos kisgyereknek...

Egy 14hónapos kisgyereknek hány szót kéne már tudnia?

Figyelt kérdés

Mert az én lányom SEMMIt(!) nem mond még még a legegyszerűbbeket sem. (apa,anya,baba,pápá)

Egész nap csak hümmög,ha kar valamit.


2009. jan. 16. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap volt a tv-ben, 1év körül 2-4 szót

1,5 évesen 50 szót kell használnia

2 évesen 2 szavas mondatot alkotni pl. piros labda

ha megérti amit te mondasz és látod a cselekedetein akkor lehet hogy csak nem akar beszélni, majd belejön és be sem áll a szája

2009. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, van aki jóval később kezd el beszélni. Több ilyet is hallottam már ismerősi körben. Aztán, amikor megszólalt, rögtön egy "bonyolultabb" mondatot mondott! Vannak "megfigyelő típusú" kisgyerekek, akik csak gyűjtik az infót és aztán amikor alkalmas egyszerre mondják, amit már részletekben! :)))
2009. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

de nálunk részletekről sem lehet beszélni.

és ez az ijesztő amit az 1.válaszoló írt,hogy másfél évesen már kb. 50 szavat kéne ismernie,mondania.

2009. jan. 16. 14:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerősöm kisfia 3 éves koráig semmit sem mondott! De mindent értett és ha valamit kértek tőle, megg is csinálta. Aztán hirtelen folyékonyan beszélt és nem is akárhogyan! Nagyon értelmes kissrác lett belőle. Azóta sem tudják miért nem beszélt. Egyébként az én kisfiam most múlt egy éves és csak szótagokat mond, gyakran ismételgetve. Például, ha azt akarja, hogy vegyem fel, ezt mondja: mamamamama. Engem sem úgy szólít, hogy anya vagy anyu, hanem aaa vagy auu. Tehát van már nyelve, csak nagyon oda kell figyelni, hogy megértsük. Szerintem még nem kell megijedned, majd csak megszólal!

2009. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én bátyám is 3 évesen szólalt meg,onnantól viszont folyékonyan beszélt.A nagy fiam viszonylag korán,a picire kíváncsi vagyok,még csak 8 hós,bármi lehet...2 gyerekes anyuka
2009. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen ennyi idős korban még ne aggódj! A barátnőm kisfia ennyi idősen még csak mutogatott és hümmögött. Aztán szép lassan elkezdte mondani a szavakat. Egy fórumon levelezek két éves gyerekek anyukáival és az egyik kislány csak most kezd beszélni. kb 10 szót mond.
2009. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!