Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy "működik" egy bölcsöde?

Hogy "működik" egy bölcsöde?

Figyelt kérdés
Milyen idős korába kezdett odajárni a babád? Hogy érzi ott magát? Mivel foglalkoznak egész nap? Mi róla a véleményed? Hasznosnak gondolod, vagy csak szükséges rossz? Mennyi idősen lehet beiratni?
2010. dec. 2. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

6 hónapos kortól mehet a baba.

A kisfiam 22 hónaposan kezdett járni,nagyon szereti,és őt is szeretik,mert bújós,szereti,ha szeretgetik:)

Reggeli előtt megyünk,utána játék van a tízóraiig,kapnak egy pici gyümölcslevet,utána kimennek levegőzni,majd ebéd,alvás,utána uzsi,és uzsi után megyek érte.


Már a 2.gyerekem jár oda,nekünk nagyon jó,hogy van,és egyáltalán annak is örülök,hogy felvettek minket,mert nagy a várólista,4 hónapos volt,amikor jelentkeztünk.

A mostani gondozónők nagyon szimpatikusak,kedvesek,értenek a szakmájukhoz,akármi kérdésem van,válaszolnak,amikor megyek e fiamért elmondják,hogy mi történt vele aznap,én maximálisan meg vagyok elégedve mindennel:)

2010. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia! Mi vidéken lakunk, igy összesen 13 gyerek van a csoportba. A legkissebb 1 éves. Az én fiam 23 hós volt szeptemberben amikor elkezdett járni.Előtte elég sokat dilemmáztam adjam ne adjam? (Nagyszülőkkel lakunk.)Nagyon gyorsan megszokta, ma már ott tartunk,hogy amint ráadom a benti cipőt már szalad is a csoportba.Igaz félnapos, de bármikor otthagyhatnám már egész napra is, biztosan nem lenne gond. Én nagyon örülök, hogy jár mert azóta sokkal alkalmazkodóbb és rengeteget beszél.
2010. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

28 hónapos a kislányom, 2 hónapja jár. A bölcsőde rendszere a következő:

reggel 8-ig be kell érni, utána reggeli (tea, kávé, kakaó, kenyér, felvágott vmilyen zöldséggel) majd játék tízóraiig (gyümölcs és az általunk bevitt keksz/ropi), ha jó idő van kimennek az udvarra, mostanában sajnos bent játszanak továbbra is ebédig (heti háromszor főzelék és vmilyen feltét, kétszer leves és vmilyen sütemény). Én délre járok érte. Nekem nagy segítség, mert itthon vagyok félidős terhesen és egy 14 hónapos kisfiúval. A lányom igényli a mozgásteret, a közösséget, nekem a házimunka mellett ilyenkor télen megoldhatatlan ez. Így amíg ő játszik délelőtt a bölcsiben, addig én minden feladatot megcsinálok itthon, déli alvás után már csak az övék vagyok. Fejlődést nem vettem észre rajta, a mi bölcsődékben nem győzik hangoztatni, hogy itt a gyerekek dolga nem a tanulás, hanem az, hogy jól érezzék magukat (mondjuk nagyon szeret is járni a gyerek), így amit tud, azt tőlem tanulja.

2010. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 22 hónaposan kezdte a bölcsit!1 hét alatt beszokott.Imád járni!Mindennap reggel 8-ra viszem és délután 16 órára megyek érte.Mindennap vannak foglalkozások pl:játékos torna,angolul játszanak és mondókáznak,stb.Az én kislányom nagyon sokat fejlődött az utóbbi időben...Én nagyon hasznosnak gondolom!Sok program van a szülőkkel együtt is pl.lampionos felvonulás,most lesz mikulás ünnepség is.
2010. dec. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ÉS nem érzitek ugy hogy esetleg vmiről lemaradtok?
2010. dec. 2. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:

nálunk is 8-ig kell beérni, reggel játék van, kb. 9 korul esznek, aztán torna, foglalkozások, majd játék az udvaron (idotartama az idojárástol fuggo, de sétálni még télen is kimennek). ebéd, délután alvás, és játék, míg el nem jovunk.

másfél évesen kezdte a fiam, vissza kellett mennem dolgozni. nagyon jot tett neki, konnyen beszokott, rengeteget fejlodott, és az itthoni játékok alkalmával látom, mi mindent tanaulnak ott)nagyon jot tett a kozosség is....csak jot mondhatok, nekunk nagyon bevált...a dadusokat nagyon szreti a fiam, itthon is emlegeti oket, az estéket és hétvégéket pedig igyekszem én maximálisan kihasználni...inkább így,hogy értékeljuk az egyutt toltott idot, mint hogy kényszernek érezzem az otthonlétet...

2010. dec. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

hogy érted,hogy lemaradunk?

arra gondolsz,hogy nem vagyunk eleget együtt?

mi hétvégén bepótoljuk,ami kimaradna hétköznap

muszáj volt mennie a bölcsibe,a hitelek miatt:(

2010. dec. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát ugy értem, hogy mikor kicsinek adod be...első szavak...vagy vmi amit a bölcsibe csinál először... Nem érzitek ugy hogy lemaradtok a dolgokról?
2010. dec. 3. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:

megint első vagyok:)

én már akkor is elszomorodom,amikor a kisfiam tárt karokkal szalad a gondozónőhöz reggelente,persze inkább örülnöm kellene,hogy nem sír,mert a legtöbb gyerek az első 3 hónapot végigpityergi.

Persze rossz,hogy nem itthon,mellettem csinál valamit először,de amikor megyek érte és mondják,hogy milyen ügyes,mert pisilt a kis wc-be,vagy mondják,hogy ő eszik a legszebben(sosem eszi le magát),akkor nagyon büszke vagyok rá:)

Sajnos ez az élet rendje,a tesó is bölcsis volt,a legtöbb ismerősünk ,barátunk bölcsis....

2010. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!