Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor mikor is kezdheti...

Most akkor mikor is kezdheti az óvodát?

Figyelt kérdés

Kicsit képzavarban vagyok.

A kisfiam 2009. január végén született. 2011. december 31-ig így nem fogja betölteni még a 3. életévét. Akkor szeptemberben nem is kezdheti az óvodát?


2010. dec. 3. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg nem mehet, de szerintem óvoda függő. Nekem is van január végi kisfiam, igaz ő már 5 éves lesz január végén, és csak abban az évben vették fel az óvodába, amikor betöltötte a 3. életévét. A kicsit viszont már jövőre is felvennék, pont ma mondta az óvónő, mert november végén lesz (2011-ben)3 éves.

2010. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3. életévet be kell tölteni, hogy elkezdhesse.

Lesz majd itt aki azt mondja, hogy nem igaz, de év közben is van felvétel. Sőt, inkább az a gyakoribb, hogy szeptemberben és januárban.

2010. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy év közben is felveszik.Hozzánk év közben is van felvétel egészen májusig.A lányom kiscsoportja 3 gyermekkel kezdett szeptemberben...
2010. dec. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A barátnőm kisfia 2011. március 7-én lesz 3 éves, és ők éppen ezért márciusban kezdik el az ovit.
2010. dec. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elkezdheti év közben is, azon a napon amikor betölti a 3. életévét, de májusban be kell iratni
2010. dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Évközben is kezdhet.A lányom csoportjába 2 és fél éves gyerek is van aki szobatiszta.Így felvették.
2010. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

No, én gyerekeim is 2009. januáriak.

Be kell őket iratni most tavasszal, és kiderül, hogy felveszik-e őket. Ők leszenk a sorban az utolsók, de ha van hely az oviban, akkor felveszik őket. Elsőbbséget élveznek, akik dec-ig betöltik a 3-at, de attól még lehet hely az oviban és akkor simán felveszik őket is. Kérdés, mennyi hely lesz nálatok az oviban.

Ha felvették, akkor viszont akár szeptembertől kezdhet, ha szobatiszta, hiszen akit felvettek, az akár 2,5 évesen is kezdheti az ovit. Mivel a helyét fenntartja öresen az ovi januárig igyis-úgyis, igy az ovi is jobban jár, ha már szeptemberben megy a gyerek (anyagilag jár jobban).

Szóval az oviban lévő férőhelyektől függ a dolog, elvileg felvehető és elvileg akár szeptembertől kezdhet is.

2010. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!