Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet "megkedveltetni"...

Hogyan lehet "megkedveltetni" az óvodát?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves volt nyáron, szept. elején kezdte az ovit. A mai napig mondhatni minden reggel sír, mostmár úgy érzem elviselhetetlen a viselkedése, az az ellenszenv, amit az ovi felé mutat .... toporzékol, hisztizik de nagyon, hogy nem akar menni, útálja, stb .... nagyon nem bírom már .... minden reggel ilyen, ill. már este elkezdi, hogy másnap nem megy, stb ..... pedig még délután ott sem alszik, szó szerint haza kell hozni délben, ebéd után, mert nem akar maradni, örülök, hogy addig vhogy kibírja ..... pedig jó lenne, ha megszokná az ottalvást .... tényleg nem tudom mit tegyek .... tudom, mindenkinek van sok jó tanácsa, és hogy minden gyerek más, de mondjatok vmi bíztatót .....

az ovi egyébként nagyon jó és szép, mindenki kedves, nagyon tipp-topp ovi, rengeteget foglalkoznak a gyerekkel, fejlesztés megy ezerrel, ismerem is őket, hiszen mellette dolgozom .... de miért nem szereti a kislányom????? mindig szépen beszélünk az oviról, magyarázzuk feszt a dolgokat, állítólag napközben annyira nem sír, de reggeli és otthoni viselkedését nem tudom meddig bírom ..... amúgy is sajnos eléggé akaratos, hisztis kislány, de lassan belebolondulok .... közben meg olyan de olyan okos (tudom, mindenkié az:-)), olyat rajzol mint egy nagycsoportos, ki is rakták már a rajzait, a mondókákat már tudja kívülről, de akkor HOGYAN SZOKTASSAM BE????


2011. szept. 21. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztatót nem tudok mondani, csak leírom ami esetünket:

Mi is most kezdtük az ovit.Most 3 hete.És meglepően jól kezdtük.Semmi sírás, szeret menni.Minden reggel morogott mikor megyünk már oviba.Azt mondta ovónéni várjuk meg a 3. hetet és majd nem lesz ez ilyen jó.Na ez az idő is eljött.

Úgy kell eljönni az oviból hogy sír és kiabál utánnam hogy anyuci gyere vissza!Teljesen rosszul vagyok.Amúgy meg ha megyünk érte haza sem akar jönni.Szeret játszani.Tesóm azt mondta 6 hónapig tartott náluk mire beszokott a gyerek.Na addig én ezt nem bírom ki.Egy csomó dolgom lenne, meg tanulnom kéne és egyfolytában a gyerek jár az eszembe mit csinál.???Biztos nagyon rossz nekik is.:_(

2011. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek:

Mit mondanak az ovónénik. Ott hogy viselkedik. Nálunk ez volt a bölcsiben. Két hétig semmi gond nem volt. Aztán felfogta,hogy mindenap menni kell és az már nem volt olyan buli. Minden reggel úgy kellett kiszedni a kezemből, de mindig csak nekem szólt. Amint elmentem, már nem sírt. Utána még egy kicsit hízelgett a gondozónéninek és nem volt semmi gond. Nem akart hazajönni. Tehát ez csak nekem szólt.

Viszont, ha akkor is sír, nem játszik, amikor nem vagy ott, akkor az már keményebb dió, de biztos, hogy beszokik ő is.


Az első válaszolónak:

Bírd ki, ez csak neked szól. Kitartás, és ne lássa rajtad, hogy nem szívesen hagyod ott. Mindig úgy beszélj róla, hogy Te mennyire örülsz neki, hogy ő ott van, mert így biztonságban tudod az ovónénikkel, mert neked dolgoznod kell, stb. és nem tudnál vele játszani, de ott milyen jó, hogy játszanak vele, meg sok kispajtása lehet és így tovább. A lényeg, hogy ne lássa, hogy szorongsz.

Azt mondta annó a bölcsi vezető néni, hogy Anyuka, sírni szabad, de csak a kerítésen kívül!"

2011. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Legyél határozott, és a sírást ne reagáld le! Ölelgesd meg, mielőtt otthagyod, adj neki puszit, közöld, hogy mikor mész érte - és akkorra legyél is ott - de a sírás ne csaljon vissza hozzá, ne tölts vele több időt, indulj el! Meg kell értenie, hogy hiába minden, oviba menni KELL.


Otthon magyarázz, meséld el neki, hogy az ovi az ő "munkahelye", ahová a nagy gyerekek járnak, és hogy ott mindenki a szülei nélkül kell, hogy legyen. Biztasd azzal, hogy ő már "nagylány", és nem viselkedhet úgy, mint egy kisbaba. Mesélj neki ovis történeteket, akár a saját gyerekkorodból is, mondd el neki, mitől jó oviba járni! (Barátok, szép játékok, közös programok, stb.)


Kérdezd ki az óvónéniket, hogy hogyan viselkedik a kisasszony azután, hogy te elmész! Ha utána megnyugszik, és játszani kezd, akkor egészen biztos, hogy a sírás csak neked szól, és addig nem fog elmúlni, amíg foglalkozol vele. Ha napközben is vannak problémák, akkor pedig sok beszélgetéssel azt kellene kideríteni, hogy mitől annyira rémisztő hely neki az ovi, mi miatt tiltakozik ellene olyan nagyon.

2011. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vok!

Valamelyik nap azt mondta a kislányom mikor az oviba bevittem hogy kistesót ( 1 éves) vigyem el mamához.Tehát ha őt letettem az oviba kistesót is vigyem el valahová, csak otthon ne maradjon velem.Még szegénynek az is eszében van hogy ő el lett itthonról paterolva.

2011. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták az óvónénik, hogy amíg nem alszik ott nem igazán fog lenyugodni, nem tud bekerülni az ovi "vérkeringésébe" (pedig titkon voltak olyan szándékaim, hogy amíg a tesóval itthon vagyok, addig csak ebédig megy, de határozattan lebeszéltek róla)

Első ottalvástól számítva kb 10 nap volt míg a nulla sírásig eljutottunk, pedig amúgy nagyon kilátástalannak tűnt az elején.


A másik, amit már írtak, hogy a sírásra ne reagálj, főleg nem a hisztisre, mert elnyújtja neki.

2011. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

11:00:


".Még szegénynek az is eszében van hogy ő el lett itthonról paterolva."


Tessék neki elmagyarázni, hogy ő már nem baba, a tesó viszont még az. Nyugtasd meg, hogy ha a tesó is olyan nagy 3 éves lesz, mint most ő, ő is menni fog az oviba, mivel a 3 éveseknek ez a dolguk. Ha lázong, meséld el neki, hogy egy éves korában még ő is itthon volt.


Legközelebb, ha valami olyasmit csinál, amit neki már szabad, de a tesónak még nem, akkor magyarázz! Értesd meg vele, hogy más szabályok vonatkoznak rájuk a testvérével, és nagynak lenni sokszor jó, viszont nem csak előnyökkel, de kötelezettségekkel is jár. Ha továbbra is háborog, ajánld fel neki a babakocsit, a pelust, meg a cumit, hidd el, erre már biztosan visszakozni fog. :)

2011. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez ilyenkor sok gyereknél még természetes, hogy sír! Az én lányom is. Pedig járt (már amikor járt a betegségek miatt) bölcsődébe. Én most azt vettem észre, hogy ha a szerényebb óvónéni van benn reggel, akkor már nem sír (kislányom is nagyon szerény, visszahúzódó, valószínűleg szimpatikusabb neki ez a viselkedés). Ha viszont az idősebb nagy hangú, harsány (egyébként aranyos) óvónéni kezd reggel, akkor sír. Én bíztatom minden nap, felhívom a figyelmét, hogy a nagy hangú óvónéni is szeret téged, konstatálja is, hogy igen, mert puszit is adott neki, ennek ellenére sír. Én is úgy hallottam, hogy igazán van, akinél hónapokba telik, mire beszokik. Ha napközben nem sír, az jó dolog, mert a reggeli sírás akkor tényleg Neked szól. Mi minden nap olvassuk azt a képeskönyvet, amiben "Julcsi óvodába megy" és sokat beszélünk az oviról, hogy ez Neki tulajdonképpen a dolgozója és azért van ott, mert egyedül nem maradhatna itthon, amíg anya, apa dolgozik. Meg kell keresni a "túró rudira valót". :-) Szóval próbálkozzatok, sokat beszélgessetek és egy idő után biztosan beszokik! 3,5 éves kislány anyukája.
2011. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én dajka iskolát végeztem ,így hozzá tudok szólni a dologhoz ! Úgy kellett volna lennie ,hogy már mielőtt a beszoktatás kezdődik ,kellett volna az óvodát többször megnézni esetleg séta gyanánt de minden nap ! A többi dolog az óvónőtől sokban függ !
2011. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

első vok:Mi előző évben többször voltunk oviba 2-3 óra hosszákat.És mégis...

Amúgy visszatérve kistesóra sokszor négykéz láb megy, pedig már tesó megy, beleül az etetőszékbe és dobálja a játékokat.Mint az opel reklámba....

Remélem a holnap jobb lesz.

2011. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!